K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz otoskleroz ameliyati olan var mı??

Benim de sol kulağımın için olacağım bu ameliyatı aslında yıllar önce bir Dr hafif kirecleme var demişti şimdi artmış 5 seneye kadar daha da duymayabilirmisim fakat başka bir hastalıkta bu sonuçları verebilirmis ameliyat sirasinda görülüyor dedi Dr.

Arkadaşlar kimse yazmamış benden sonra bende Vural çetin hocaya ameliyatım i oldum yama yaptı kemiğe benim ki kireçlenme degilmis orda erime olmuş biliyor sunuz bu vakkalarda giriş yapılmadan tam tehsisinizi koyamıyorlar

Kızlar benden bir öneri özellikle yakın zamanda veya ileride bebek sahibi olmayı planlayanlar bu ameliyatı anne olmadan yaptırsın. Hamilelik ilerlemesinde çok etkili. Benim ilk gebeligimde sağ kulak hızla ilerledi, ameliyat oldum sonrasinda yuzde yuz olmasada şükürlük durumdayım. Şimdi ikinci hamileligim ve sol kulak çok ilerledi :KK43: ilk bebeğimi dünyaya getiremedim kurtajdan sonra hemen ameliyat olmuştum. Bu hamileligim sağlıklı oldu çok şükür ama kara kara düşünüyorum anne olunca cocugu birakip nasıl ameliyat olacağım diye. Aynı zamanda normal doğum yasaklandı bana aklınızda bulunsun sizinde. Başınıza gelirse kendiniz için bu konuyu da doktorunuza danışın.

Ben Prof Dr Çetin Vural hocada ameliyatımi oldum dediğim gibi herkes dr önerisi istemiş

Merhaba,
Konuya bayadır kimseler uğramamış ama sanırım ben de bu hastalıktan muzdaripim. Defalarca devlet hastanesine gittim ama su kadar işitme kaybın var, kulağın kirlenmiş deyip gönderdiler.
Ama işitme kaybımın gitgide arttığını hissediyorum. Kulağımda çınlama, uğultu var ve hiç kesilmiyor. Bu dönemde herkes maske takmaya başlayınca aslında dudak okuduğumu, baya baya duymadığımı anlamış oldum. Birkaç sene içinde bebek planlıyoruz ve hamilelikte daha da arttığını öğrenince konuyu iyice araştırmaya başladım.
Çevremde neredeyse insan kalmadı. Onları umursamadığımı falan düşünüyorlar ama kimse duymadığıma ikna olmuyor. Sosyalliği kötü etkiliyor ve ileride sağır olmak istemiyorum 😔
Bu hastalığa sahip olanlar ve ameliyat olanlar var mıdır hala forumda?

Merhaba canım.Benim de böyle bir sıkıntım var.Daha ameliyat olmadım ama.Çocuklardan dolayı yazın olmayı düşünüyorum.Birkaç tane doktorla görüştüm.Açıkcası birazda korkuyorum.Umarım çınlaman vs.en kısa sürede geçer.Sen tecrübelerinden bahsedermisin biraz.
Merhaba daha iki ay once bu ameliyati oldum.Korkulacak bir seý yok.Hastalik cok ilerlerse ameliyatta artık çözüm.olmuyor.Ne kadar erken olursan başarı şansı da artar.Turkiye de KBB alanindacok basaril bir doktor var.Şuana kadar başarısız bir ameliyatınin sonuçlanmadigini soyledi.internetten de araştirabilirsiniz.

Merhaba,
Konuya bayadır kimseler uğramamış ama sanırım ben de bu hastalıktan muzdaripim. Defalarca devlet hastanesine gittim ama su kadar işitme kaybın var, kulağın kirlenmiş deyip gönderdiler.
Ama işitme kaybımın gitgide arttığını hissediyorum. Kulağımda çınlama, uğultu var ve hiç kesilmiyor. Bu dönemde herkes maske takmaya başlayınca aslında dudak okuduğumu, baya baya duymadığımı anlamış oldum. Birkaç sene içinde bebek planlıyoruz ve hamilelikte daha da arttığını öğrenince konuyu iyice araştırmaya başladım.
Çevremde neredeyse insan kalmadı. Onları umursamadığımı falan düşünüyorlar ama kimse duymadığıma ikna olmuyor. Sosyalliği kötü etkiliyor ve ileride sağır olmak istemiyorum 😔
Bu hastalığa sahip olanlar ve ameliyat olanlar var mıdır hala forumda?
Merhaba 15 yıl önce sağ kulak ve 2 ay once sol kulaktan aynı ameliyati oldum.Ikiside basarili geçti.Hastalik ilermeden hemen ameliyat ol derim.Ablam geç kaldı diye ameliyat şansını kaybetti cok ilerlemiş dedi doktorum.Tek çözüm cihaz denildi.Kemikteki kireç zamanla kemiği eriyormus.Hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama Adana da profesör var ve turkiyede ondan üstü faha yok.

Merhaba, ameliyat oldunuz mu?

merhaba seninle dr hakkında görüşmek istiyorum bana yazar mısın lutfen
Merhaba daha iki ay once bu ameliyati oldum.Korkulacak bir seý yok.Hastalik cok ilerlerse ameliyatta artık çözüm.olmuyor.Ne kadar erken olursan başarı şansı da artar.Turkiye de KBB alanindacok basaril bir doktor var.Şuana kadar başarısız bir ameliyatınin sonuçlanmadigini soyledi.internetten de araştirabilirsiniz.
Merhaba doktorunuz kimdi?

Kızlar merhaba Bursa da oturuyorum ameliyat olucam doktor arıyorum Gebze de Sertaç yetişere gitmeyi düşündüm ama ameliyat sonrası bana Bursa’ya kara yolculuğuna izin verir mi çok kararsızım Bursa da doktor bulsam benim için çok iyi olucak tavsiyelerinizi bekliyorum birde ameliyatta sonda takılıyor mu
Merhaba, ameliyatınızı Sertaç beyde mi yaptırdınız?

Merhaba 15 yıl önce sağ kulak ve 2 ay once sol kulaktan aynı ameliyati oldum.Ikiside basarili geçti.Hastalik ilermeden hemen ameliyat ol derim.Ablam geç kaldı diye ameliyat şansını kaybetti cok ilerlemiş dedi doktorum.Tek çözüm cihaz denildi.Kemikteki kireç zamanla kemiği eriyormus.Hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama Adana da profesör var ve turkiyede ondan üstü faha yok.
Adı ney

Kızlar merhaba Bursa da oturuyorum ameliyat olucam doktor arıyorum Gebze de Sertaç yetişere gitmeyi düşündüm ama ameliyat sonrası bana Bursa’ya kara yolculuğuna izin verir mi çok kararsızım Bursa da doktor bulsam benim için çok iyi olucak tavsiyelerinizi bekliyorum birde ameliyatta sonda takılıyor mu
Merhaba 15 yıl önce sol kulağımdan ve dün sağ kulağımdan ameliyat oldum. İyi ki olmuşum diyorum ancak emin ellerde yapılmasıngereken bir işlem. İzmirde Ali Vefa Yücetürk yaptı son operasyonumu, 24 saat kalkmamak gerekiyor. Bu nedenle sonda veya sürgü kullanmak gerekiyor. Ali Vefa hocam çok başarılı hiç baş dönmem olmadı. Ameliyat sonraı 10 gün dikkat etme gerekiyor

X