Davranış Bozuklukları Otizm : Sizin uyguladığınız çözümler neler ?

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Mehmetinannesi

Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2013
41
9
34
Otizm/atipik otizm/yaygın gelişimsel bozukluk...

Peki anne ya da ailesi olarak uyguladığınız kür veya çözüm yöntemi var mıdır ? Yabancı forumlarda benzer paylaşım var fakat burada eksikliğini hissettiğim için üye olup bu başlığı açtım.

Uyguladığımız ve başarılı olduğunu düşündüğümüz yöntemleri paylaşalım, her çocukta aynı yöntem başarılı olmayabiliyor ama başarılı bir uygulamayı paylaşmak aynı problemle uğraşan diğer insanlara faydalı olabilir kanısındayım.

Atipik otizm tanısı konmuş 2,5 yaşında bir oğlum için ilk olarak ben yazıyorum.

1-Epsom tuzu - banyo yaparken kullanmaktayız. Şelasyon ve suyun ph derecesini düşürmek için kullanılıyor. Banyodan sonra genelde rahat bir uyku uyuyor kuzum.

2-Authia krem - Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın makalesini üzerine kullanmaya başladık. B12 takviyesi. Akşamları yatarken sürmekteyiz.

3-Spirulina ve Chlorella - Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın makalesini üzerine kullanmaya başladık. Gün içerisinde meyve püresi ile yedirmekteyim.

4- Keçi sütü. Aslında ilk olarak yazmam gereken madde. Kutu sütlerin UHT olmasının bir çeşit morfin etkisi yaptığını okuduktan sonra günlük keçi sütünü kullanmaya başladık. Uyurken ve gün içerisinde süt istediğinde keçi sütü vermekteyiz. Gözle görülür oranda faydalı değişimler farkettik. Kutu sütü eve sokmuyoruz artık ve kesinlikle tavsiye etmiyoruz tanıdıklarımıza.

5-Mümkün olduğunca bol güneş, ara sıra toprak üzerinde çıplak ayak ile yürüme

6-Eğitim merkezinde haftada iki saat birebir eğitim. Bize göre yeterli değil. Maddi durumumuz özel ders alacak durumda olmadığı için evde de aynı eğitimi kendimiz bir vermeye çalışıyoruz.

Son olarak umudu yitirmeme ve sürekli dua ediyoruz. Oğlumuzun bir bakışı bile sevgisini ifade ederken bu umut bitmez.

Peki siz neler yapıyorsunuz ?

Merhaba
benim oğlumada 3-3,5 yaşlarında iken atipik otizm teşhisi kondu.
Gerçekten zor bir durum.
Bende dr.ahmet aydına gittim.
Normal sütü benim oğlumda içiyordu günde en az yarım litre,aşırı agresifti,durmadan ağlıyor bağırıyor ,sinirleniyordu.
Bende biraz sinirli biri olduğum için tabi evde resmen kıyamet kopuyordu.
Dediğiniz gibi bende keçi sütüne geçtim.
Ama sanırım tadını beğenmemeye başlamış olacak ki artık içmemeye başladı.
Bizde bu süreçte kazaini çıkardıktan sonra baya gelişme yaşadık.
Gecelere ağlayarak,bağırarak kalkan çocuk deliksiz uyumaya başladı, agresifliği bitti.

Balık yağını kullanmaya başladım bende.
Birde yine ahmet beyin verdiği b vitaminini.

şuan 5 yaşını bitiriyor.
Tuvalet eğitimimiz tamamlandı,bize ihtiyacı oluyor. O zamanda hala bezliydi.
Yemek sorunumuz vardı, belirlediği yiyecekler dışında bişey yemiyordu.
Hala daha sert yiyecekleri yiyemiyor ama yemesi daha iyi.
çiğnemede sorunumuz devam ediyor ama sanırım onuda aşacağız.

Konuşmamız iyi, bazı kelimeleri tam telafuz edemiyor ama oda düzelicektir.

Birde çok inat istemediği şeyleri yapmak istemiyor.
Bu sene anaokulunda , şarkılara, oyunlara katılıyor fakat zor gelen faaliyetlere katılmıyormuş.
Ders yapmadada sorun yaşıyoruz istemiyor yapmak.

Okul döneminde bizi bayağı zorlayacak gibi ama bakalım nasıl olacak.
:44:
Saygılar

Otizm/atipik otizm/yaygın gelişimsel bozukluk...

Peki anne ya da ailesi olarak uyguladığınız kür veya çözüm yöntemi var mıdır ? Yabancı forumlarda benzer paylaşım var fakat burada eksikliğini hissettiğim için üye olup bu başlığı açtım.

Uyguladığımız ve başarılı olduğunu düşündüğümüz yöntemleri paylaşalım, her çocukta aynı yöntem başarılı olmayabiliyor ama başarılı bir uygulamayı paylaşmak aynı problemle uğraşan diğer insanlara faydalı olabilir kanısındayım.

Atipik otizm tanısı konmuş 2,5 yaşında bir oğlum için ilk olarak ben yazıyorum.

1-Epsom tuzu - banyo yaparken kullanmaktayız. Şelasyon ve suyun ph derecesini düşürmek için kullanılıyor. Banyodan sonra genelde rahat bir uyku uyuyor kuzum.

2-Authia krem - Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın makalesini üzerine kullanmaya başladık. B12 takviyesi. Akşamları yatarken sürmekteyiz.

3-Spirulina ve Chlorella - Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın makalesini üzerine kullanmaya başladık. Gün içerisinde meyve püresi ile yedirmekteyim.

4- Keçi sütü. Aslında ilk olarak yazmam gereken madde. Kutu sütlerin UHT olmasının bir çeşit morfin etkisi yaptığını okuduktan sonra günlük keçi sütünü kullanmaya başladık. Uyurken ve gün içerisinde süt istediğinde keçi sütü vermekteyiz. Gözle görülür oranda faydalı değişimler farkettik. Kutu sütü eve sokmuyoruz artık ve kesinlikle tavsiye etmiyoruz tanıdıklarımıza.

5-Mümkün olduğunca bol güneş, ara sıra toprak üzerinde çıplak ayak ile yürüme

6-Eğitim merkezinde haftada iki saat birebir eğitim. Bize göre yeterli değil. Maddi durumumuz özel ders alacak durumda olmadığı için evde de aynı eğitimi kendimiz bir vermeye çalışıyoruz.

Son olarak umudu yitirmeme ve sürekli dua ediyoruz. Oğlumuzun bir bakışı bile sevgisini ifade ederken bu umut bitmez.

Peki siz neler yapıyorsunuz ?
Merhaba nasılsınız ve ne durumdasınız acaba

X