Davranış Bozuklukları Otizm anneleri, çocuğunuzu ne zaman anladınız?

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

minnosssk

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2021
262
171
Otizmli cocugu olan anneler.. size birkaç sorum olacak. Çocuğunuzun otizm olduğundan nasıl şüphelendiniz, hangi hareketleri vardı ya da yoktu, ne zaman teşhis kondu beni aydınlatır mısınız?

Merhaba benim yeğenimde otizm var. Biz oldukça geç farkettik 4 buçuk yaşında aslında konduramadık desem daha mantıklı.
Pek konuşmuyordu istediklerini işaret ederek gösteriyor istediği olmayınca kendini yerlere atıyordu (konuşmama sebebi çokta ihtiyaç duymayıp işaretle istediklerini yaptırdığındanmış)
Olduğu yerde sallanıyordu
Komut almıyor (gel,git,getir,götür gibi), adını seslenince işine gelirse bakıyordu
Göz teması vardı kendine dokunduruyordu
Arabaları oyuncakları vs sıralayıp eğilip onları izliyordu dönen nesnelere de ilgisi vardı

Merhaba benim yeğenimde otizm var. Biz oldukça geç farkettik 4 buçuk yaşında aslında konduramadık desem daha mantıklı.
Pek konuşmuyordu istediklerini işaret ederek gösteriyor istediği olmayınca kendini yerlere atıyordu (konuşmama sebebi çokta ihtiyaç duymayıp işaretle istediklerini yaptırdığındanmış)
Olduğu yerde sallanıyordu
Komut almıyor (gel,git,getir,götür gibi), adını seslenince işine gelirse bakıyordu
Göz teması vardı kendine dokunduruyordu
Arabaları oyuncakları vs sıralayıp eğilip onları izliyordu dönen nesnelere de ilgisi vardı
Su an kaç yasında peki? Konusuyor mu toplum icinde durumu nasıl?

Su an kaç yasında peki? Konusuyor mu toplum icinde durumu nasıl?
Daha yeni 7 yaşına girdi hiç susmadan konuşuyor zeka seviyesi algısı çok yüksek komut alıyor laf söz dinliyor anaokuluna ve özel eğitime gidiyor biraz fazla hareketli hala sadece

Daha yeni 7 yaşına girdi hiç susmadan konuşuyor zeka seviyesi algısı çok yüksek komut alıyor laf söz dinliyor anaokuluna ve özel eğitime gidiyor biraz fazla hareketli hala sadece
Yerim onu maşallah. İşte bunları gördükçe belki de herkese yerli yersiz otizm teşhisi konuyor diye düşünüyorum. Belki de sadece cocukta hiperaktivite var

X