Osmanlı'nın Yerine Kurulan Ülkeler.Üç Kıtada Hakimiyet!!

tarihçi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2007
351
1
OSMANLININ YERiNE KURULAN ÜLKELER

Avrupa

* 1.Türkiye
* 2.Bulgaristan
* 3.Yunanistan
* 4.Sırbistan
* 5.Karadag
* 6.Bosna
* 7.Hırvatistan
* 8.Makedonya
* 9.Slovenya
* 10.Romanya
* 11.Slovakya
* 12.Macaristan
* 13. Moldova
* 14.Ukrayna
* 15.Azerbaycan
* 16.Gürcistan
* 17.Ermenistan
* 18.Güney Kıbrıs
* 19.Kuzey Kıbrıs ı
* 20.Rusya'n en güney toprakları
* 21.Polonya
* 22.İtalya'nın güneydoğu kıyıları
* 23.Arnavutluk
* 24. Belarus
* 25.Litvanya
* 26.Letonya
* 27.Kosova
* 28.Voyvodina

Asya

* 29.Irak
* 30.Suriye
* 31.İsrail
* 32.Filistin
* 33.Ürdün
* 34.Suudi Arabistan
* 35. Yemen
* 36.Umman
* 37.Birleşik Arap Emirlikleri
* 38.Katar
* 39.Bahreyn
* 40.Kuveyt
* 41.İranın batı toprakları
* 42.Lübnan

Afrika

* 43.Mısır
* 44. Libya
* 45.Tunus
* 46.Cezayir
* 47. Sudan
* 48.Eritre
* 49.Cibuti
* 50.Somali
* 51. Kenya sahilleri
* 52.Tanzanya sahilleri
* 53.Çad'ın kuzey bölgeleri
* 54.Nijer'in bir kısmı
* 55.Mozambik' in kuzey toprakları
* 56.Fas
* 57.Batı Sahra
* 58.Moritanya
* 59. Mali
* 60. Senegal
* 61.Gambiya
* 62.Gine Bissau
* 63.Gine
* 64.Etiyopya' nın bir kısmı

Hilafeten bağlı yerler

* 65.Hindistan -pakistan kıyıları
* 66.Doğu Hindistan Müslümanları -Bangladeş
* 67.Singapur
* 68.Malezya
* 69.Endonezya
* 70.Türkistan Hanlıkları
* 71.Nijerya
* 72.Kamerun

Link Silinmiştir.

sadece bir imparatorluğun yıkılmasından 72 ülkenin ortaya çıkması anlaşılan hiç kimseye ilginç gelmemiş :1shok: :1closedeyes: :1closedeyes:

Ders almamız gereken onca şey var ki şu tablodan..
tarihçi eline saglık arkadasım..

kaybettiklerimizin tablosu... ibret almazsak daha çok parçalarlar bizi...
haklısın niloyi.. bilmem siz de farkında mısınız ama birçok öğrenci gerçeklerin farkında.. Farkındalık çok güzel.. Ama bizler Atatürkçü öğretmenler tarafından yetiştirildik.. eğitim fakülteleri şimdi cemaatçi öğrencilerle dolu..

haklısın niloyi.. bilmem siz de farkında mısınız ama birçok öğrenci gerçeklerin farkında.. Farkındalık çok güzel.. Ama bizler Atatürkçü öğretmenler tarafından yetiştirildik.. eğitim fakülteleri şimdi cemaatçi öğrencilerle dolu..

sadece eğitim fakültelerimi:çok üzgünüm: :uhm: artık her yerdeler:a015:

heryerdeler biz azınlık kalıyoruz artık kampüste bile bize bakılan gözleri görseniz... kimseyi yargılamak bana düşmez onların da arasında bulundum beynim benim düşüncemi kimse değiştiremedi ama bu ülkede bazı kurallar ve dokunulmazlığı olan değerler var onları değiştirmeye kalkanlar karşılarında ATATÜRKÇÜ düşünen bizleri bulacaklar... ben de beni yetiştiren öğretmenlerim gb ATATÜRKÇÜ gençler yetiştireceğim...

Kızlar yapmayın Allah aşkına dinine düşkün,cemaatçii insanlar vatansever olmuyıor mu?Cemaat dini ,maneviyatı,huzuru birlikte yaşamak için bir yoldur.Ben değilim ama bu böyledirNeden çemaate devam insnalardan nefret ediyorsunuz.
Benim tanıdığım insnalar var,sohbetlerine katıldığım da oldu.Dinlerini birlikte öğrenmek isteyen insanlardan bunu en çok da manevi huzurrları için yapan insanlardam neden nefret ediyorsunuz..Cemaat dahilindeki insanları bir pkk 'la neden bir tutuyorsunuz..
Cemaate maneviyata sarılarak insanlarla birlikte olmak için katılan insanlar bunlar..O zaman Atatürk'e özel muhabbet besleyenler cemaate özel muhabbet besleyenlere ,onlar da bu tarafa düşman olsun...
İşte bölücülükler böyle böyle oluyor..
Siz onlara düşman olursanız onlar da sizi pek dost göremeyecektir;Nihayetinde onlar da insan....
Kurtıuluş Savaşında da'' vatan millet ,Allah'' aşkına şehit olmadılar mı?Bu insanlar dinden uzak insanlar mıydı?Ozaman bile böyle oluşumlar vardır belki..
Ki Kurtuluş Savaşında da böyle oluşumlar olmuştu'' vatan,millet ''için savaşan..Vatanını düşünen' ,onun için savaşan dini liderler de vardı Kurtuluş Savaşında..Onlar ''Allah Allah'' diye savaştılar..Hep birlikte namaza durdular savaşırken...'Şehitlik dini bir kavramdır bunu unuttunuz mu? ......
Bir dernek gibi düşünün..
.Birşeyleri yanlış biliyorsunuz ve çok önyargılısınız..
Medeniyette ilerlemek demek, maneviyatı atmak değil..

Son düzenleme:
X