Osmaniye///80

selam ,

çok yakın bir arkadaşımın tayini Osmaniye ye çıktı.Osmaniyeli veya Osmaniye yi bilen arkadaşlar şehir hakkında bilgi verirmisiniz.

canım yeni gördüm ben 7 yıldır osmaniyede görev yapıyorum. Küçük bir şehir osmaniye ev kiraları orta seviyede nasıl bilgiler almak istiyorsunuz.

canım yeni gördüm ben 7 yıldır osmaniyede görev yapıyorum. Küçük bir şehir osmaniye ev kiraları orta seviyede nasıl bilgiler almak istiyorsunuz.

ya arkadaşım henüz ilçe mi merkez mi görev yeri belli değil. osmaniye hakkında bilmemiz gereken ne varsa anlatabilirsiniz.biz şehirle ilgili her türlü bilgiyi almak istiyoruz.tşk ederim.

bıraz karışıktır kenar yerlere gıtmemeye bakın 2 sene okudum osamnıyede esım de osmanıyelı merkezde bı ev tutmaya baksın bence akşamları sokakları tenha olur ben cok zorlanmıstım okuldan donerken .ıstasyon caddesını tavsıye ederım ıyı bılırım osmanıyeyı daha detaylı bı sorun olursa elıften msn adresımı alabılırsın

bıraz karışıktır kenar yerlere gıtmemeye bakın 2 sene okudum osamnıyede esım de osmanıyelı merkezde bı ev tutmaya baksın bence akşamları sokakları tenha olur ben cok zorlanmıstım okuldan donerken .ıstasyon caddesını tavsıye ederım ıyı bılırım osmanıyeyı daha detaylı bı sorun olursa elıften msn adresımı alabılırsın

çok teşekkürler, gerekirse msn adresinizi alırız a.s.

eveeet ben osmaniyeliyim osmaniyede yaşıyorum buraya memur olarak gelenler bence çok rahatlar tayini çıkacaklara tabiki önerilerimiz olur yardımcı oluruz

bende 2 sene osmaniyede oturdum kızlar orada eski bir belediye başkanının apartmanında kendisi vefat etmii uzun süre önce ismini de vereyim hasan çenet adamın adı apartmanın adıda hasan çenet apartmanıydı bilenler varmı aranızda mesela benim oturduğum yıllarda hasan çenet apartmanının yanındaki 11 katlı apartman inşaattı o bitmiştir şimdi dimi cebelibereket te okudum ayrıca sevgileeeeeeer...

Değerli arkadaşlarım yönetimin almış olduğu yeni kararlar doğrultusunda selam,günaydın ,iyigeceler ,hoşçakalın gibi mesajlar silinecektir.Teşekkür etmek istediğiniz mesajlara lütfen teşekkür butonlarını veyahut terazi resmindeki rep butonlarını kullanınız
Anlayışla karşılayacağınıza inanıyor ve sizlere bol neşeli muhabbetler diliyorum.
sevgiyle kalın.a.s.

Arkadaşım bende 3 yıl kadar oturdum Osmaniyede, eşimin işi gereği tayinle gitmiştik oraya ,çok önyargıyla gitmiştim ama gidinca alıştıkmı bilmem ama
ben sevdim Osmaniye'yi çarşısı falan küçük ama yinede aradıklarını bulursun
meyve ve sebze yönünden zengin ve bana göre ucuz bir şehir. Sonra eğer gezmeyi seviyorsanız çevresindeki illere kırbeş dakika yada bir saat farklı şehirler tanıyabilirsiniz ben Osmaniye'yi çevreleyen illerin hepsini gördüm oda bir avantaj derim ,birde söylemeden geçmeyeyim soğuğu sevmeyenler için ideal bir şehir ılık bir kışı var. Eğer şehir merkezinde oturacaksa kesinlikle istasyon caddesinde bir ev bulsun derim en güzel caddesi bence ,yeni evlerde yapılıyodu ben ordayken eminim şimdi daha güzel olmuştur. Osmaniye'nin tek kötü tarafı yazın temmuz ve ağustos aylarında çekilmez oluşu velakin benim için güzel küçük bir şehir görev için fena bir tayin yeri sayılmaz bence......

bende varım bende osmaniyeliyim ama görev icabı vanda oturuyorum. dışarıdaki karı görunce daha bir arıyorum osmaniyeyi.gurbet işte.ama tırşık getittirip yapıyorum şalgamımı kendim yapıyorum.yüksük çorbamımı ve bayramda kömbemi yapıyorum.kendi çapımda kültürümüzü yaşatıyorum

sevgili miyase ögrendiğim kadarıyla osmaniyeliymişsin çok sevindim ben bahçede 8 sene yaşadım ve evlenerek ayrıldım osmaniyeye sık sık giderdik alış veriş için şimdi g.antepteyim ama hayatımın en güzel yılları ve anıları orada kaldı şimdi gidemiyorum internetten geziyor hasret gidermeye çalışıyorum 2. memleketim de diyebilirim

X