Çene Estetiği Ortognotik Cerrahi-Çenem geri alındı!!!

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

amon-ra

Guru
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2007
267
12
Selam kızlar forumda fazla bir bilgi yoktu deneyimlerimi aktarmak istedim, öncelikle uzun süredir bu ameliyatı düşünüyordum 2013 kasımda tel tedavisine başladım 2014 aralıkta da ameliyatımı oldum.Ameliyatımı Hacettepe'de oldum.Kendisi çok ilgili bir doktor ameliyattan sonra sabah akşam kontrole geldi sağolsun.Ameliyatım oldukça başarılı geçti 10.30 girip 14.30 da çıkmışım.

Ameliyat Öncesi:

Ameliyat öncesi kan alındı çeşitli testler yapıldı bu 1 günü alıyor.Hastaneye yatmadan önce yanınıza fermuarlı yada düğmeli pijama alın giyip çıkarması kolay olur.Terlik,bol peçete, ıslak mendil iç çamaşırı gerekli olan şeyler.Yanınıza ek olarak kitap,tablet yada sizi oyalayacak şeyler alabilirsinizAmeliyattan önceki gece 12'den sonra su bile içemiyosunuz aklınızda bulunsun.Ameliyat öncesi en az 4-5 kilo alın çünkü ameliyat sonrası sadece sıvı beslenme olduğu için kilo vericeksiniz baya,benim gibi zayıfsanız bi deri bi kemik kalırsınız.

Ameliyat Sonrası:

Anesteziden uyandığınızda ilk günün nasıl geçtiğiniz anlamicaksınız.Ben bir kaç kez kan kustum endişelenmeyin vücudun ameliyat sırasında yuttuğu kanları atmaya ihtiyacı var.Yüzüm çok şişti ilk günler bol bol buz maskesi yapın şişlikler artmasın diye.3. gün ağzımı kitlediler,ve 1 ayın sonunda ağzımın açılacağını söyledi doktor.İlk 3 günü atlatırsanız sonrası çorap söküğü gibi geliyor inanın.Ağrım sızım hiç olmadı zaten sürekli serumla beraber ağrı kesici antibiyotik gibi ilaçlar alıyosunuz.Ben 3 gece 4 gün kaldım hastanede.

Ameliyat olalı 2 hafta oluyor yüzüm oldukça toparlandı,ağrım sızım yok çok şükür ancak sıvıyla beslendiğim için kilo verdim.Aklınıza soru olursa çekinmeyin sorun elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
amon-ra öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkur ederim. Uzun suredır bende ortodonti tedavısıne baslamayı dusunuyorum. Bugun ozel bir doktora muayene oldum. Önce tel tedavısı ardından amelyat dedi. Bu sonucla karsılacagımı beklıyordum zaten. Asıl sorun bulundugum sehrde bu amelıyatı ozel hastanenın yapamaması benı fakulte hastanesıne yonlendırdı. Bılrsın devlet olunca 5 yada 6 yıl sonraya randevu verıyorlar. Bu yuzden bende ozel hastanede tedavı ve amelıyat olmak ıstıyorum. Diş teli için ne kadar ucret odedın ve amelıyat ıcınde tabı. Tedavın 1 yıl surmus baya kısa zaman. Sen boyle anlatınca hıc bırsey yokmus gıbı geldı bana. Ben biraz korkuyorum amelıyattan.

amon-ra öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkur ederim. Uzun suredır bende ortodonti tedavısıne baslamayı dusunuyorum. Bugun ozel bir doktora muayene oldum. Önce tel tedavısı ardından amelyat dedi. Bu sonucla karsılacagımı beklıyordum zaten. Asıl sorun bulundugum sehrde bu amelıyatı ozel hastanenın yapamaması benı fakulte hastanesıne yonlendırdı. Bılrsın devlet olunca 5 yada 6 yıl sonraya randevu verıyorlar. Bu yuzden bende ozel hastanede tedavı ve amelıyat olmak ıstıyorum. Diş teli için ne kadar ucret odedın ve amelıyat ıcınde tabı. Tedavın 1 yıl surmus baya kısa zaman. Sen boyle anlatınca hıc bırsey yokmus gıbı geldı bana. Ben biraz korkuyorum amelıyattan.
diş teli için 5000 ameliyat için 2300 tl ödedim,zor bir ameliyat ama ben çok istekli ve kararlıydım ,her ameliyatın bir zorluğu var sonuçta ama atlatılmayacak şeyler değil

Ben 24 yasında oldugum ıcın devlet karsılamıyor. Sen devlette olmussun o kısmı atlamısım. Bana ozel amelıyat fıyatı lazım :KK43: orasıda oyle tabıkı... Ankarada ortodonti cerrahısı onerebileceğin varmı? Özellerin hepsi hemen ameliyat dıyor bunun amelıyat olmadanda duzelme sansı olamazmı. Burada okudugum kadarıyla amelıyatsız cozumler ve tedavılerde varmıs.

Ben 24 yasında oldugum ıcın devlet karsılamıyor. Sen devlette olmussun o kısmı atlamısım. Bana ozel amelıyat fıyatı lazım :KK43: orasıda oyle tabıkı... Ankarada ortodonti cerrahısı onerebileceğin varmı? Özellerin hepsi hemen ameliyat dıyor bunun amelıyat olmadanda duzelme sansı olamazmı. Burada okudugum kadarıyla amelıyatsız cozumler ve tedavılerde varmıs.

Ameliyatsiz cozum ve tedaviler neler acaba link verebilir misinz benim cenemde de saga dogru kayma var ve bu beni cok rahatsiz ve mutsuz ediyor :KK43:

Ben 22 yaşındayım ortognatik cerrahiyi devlet karşılıyor,yaş sınırı yok sigortanız varsa,ben İstanbulda ortodonti tedavisi oldum,Ankarada ameliyat oldum

şikayetiniz ne düzeydeydi .. öncesi ve sonrası profiliniz değişti mi ?

profil tabiki değişti sonuçta yüz kemikleriyle oynanıyor çenem olması gerekn yere geldi

Ameliyatsiz cozum ve tedaviler neler acaba link verebilir misinz benim cenemde de saga dogru kayma var ve bu beni cok rahatsiz ve mutsuz ediyor :KK43:
Cansoo kardesim link atmak isterdim fakat forumda hangi konuda ameliyatsiz cozumler ve tedaviler ile ilgili kismi okudugumu bilmiyorum. Buradaki cene ile lgili butun konulardaki yorumlari okudum oradan biliyorum.istersen sende forumdaki konulrdan yrumlari takipedebilirsin. Eger kesin ameliyatsiz cozum bulailirsem haberdar edecegim seni. Ben haftaya ankaraya ortodontiste muayne olmaya gidecegim. Aldigim bilgileri paylasirim.

Ben 22 yaşındayım ortognatik cerrahiyi devlet karşılıyor,yaş sınırı yok sigortanız varsa,ben İstanbulda ortodonti tedavisi oldum,Ankarada ameliyat oldum
Amon devletin karsiladigini ilk defa senden duydum gercektenmii. Evet sigortam var. Ankarada hangi doktora ameliyat oldun?

hacettepede oldum ben ama gazide mustafa sancar ataçda var her ikisi baya iyi doktorlar

Aydinlattiginiz icin cok tesekkurler ben de ortodonti tedavisine baslicam ins ve buyuk ihtimalle ayni operasyonu onerecekler.. Fakat suan sigortam olmadigi icin nasil olur bilmiyorum Sancar hocaya yaptirmak istiyorum bir gazili olarak :) fakat sorum sigortali halde mi o fiyati odediniz acaba? dugunumden once halletmek istiyom bu isleri bakalim kismet :)

Evet sigortalı olduğumda ödediğim miktar o kadardı,sigortasız bilmiyorum ne kadar olur,inş olursunuz bir an önce başlamak lazım ben 1 senelik ortodonti tedavisi sonunda oldum ancak bu süre değişebiliyor tabiki

Evet bu aralar baya bi dusunuyorum olursam ben de en az bir sene sonra olurum ama simdiden korkuyorum :oops: tabi saglik bu sonucta ama biraz urkutucu benim icin yine de sonuclari cok guzel oluyo :) bir de cekindigim su nokta var eger ameliyattan sonra yuz hatlarim cok degisirse diye korkuyorum biraz bu konuda nisanlimi dsunuyorum sonranbu kiz kim tanimiyorum demesin ameliyattan sonra:KK53::KK48:

Cansoo kardesim link atmak isterdim fakat forumda hangi konuda ameliyatsiz cozumler ve tedaviler ile ilgili kismi okudugumu bilmiyorum. Buradaki cene ile lgili butun konulardaki yorumlari okudum oradan biliyorum.istersen sende forumdaki konulrdan yrumlari takipedebilirsin. Eger kesin ameliyatsiz cozum bulailirsem haberdar edecegim seni. Ben haftaya ankaraya ortodontiste muayne olmaya gidecegim. Aldigim bilgileri paylasirim.
Cok saol Allah razi olsun umarim aklinda kalirim cok mutsuzum :KK43:

merhaba arkadaşlar.1 ay önce çene ameliyatı oldum doktorumla birçok çene ameliyatında birlikte çalışmışve korkan biri olarak birde ben hasta koltuğuna yattım abartıya kaçmadan size bu süreci anlatmak isterim.her ne kadar dokturumu tanısam,güvensem de ameliyat kararını almam kolay olmadı hocam sağolsun bu süreçte cesaretlenmemde çok katkısı olmuştur .benim esas problemim eklem ağrılarım ,beslenme zorluğu ve yüzümde son zamanlarda oluşan asimetriydi şuan da eser yok asimetriden, abartısız tanımakta zorlananlar dahi oldu :)gelelim tedavi kısmına ;cerrahi öncesinde 1yıl kadar birsüre ortodontik tedavi gördüm ki bu süre' kişiden kişiye değişmekte'.1 yılın sonunda dişlerim ameliyata hazır konuma geldi ve cerrahi süreç başladı .ameliyat kısmında anlatılcak bir şey yok mışım mışıl uyuyorsun sonrasına geçelim direk :) yapılan cerrahi işlem ile üst çene kemiğim öne ,alt çene kemiğim sola ve geriye alındı.ameliyat sonrası en büyük sıkıntı yüzünüzde oluşan şişlik olacaktır kaybolmasıda zaman alıyor. abartıldığı kadar ağrılı sıkıntılı bir süreç değil arkadaşlar ben 3.günü ayaklandım gayet iyiydim.ilk 2 gün ağrı ,gerginlik ve mide bulantısı şikayetleriniz olacaktır.onun dışındaki sıkıntınız 1 ay kadar ağzınız kapalı kalıcak ve buna bağlı ;açlık, sıvılardan bıkkınlık ve normal yemek yeme alışkanlığına olan özlem olcaktır.özetle şunu söyleyebilirim asla abartıldığı kadar zor bir süreç değil ki sonuçlarını gördükce herbir adımda iyi ki diyerek devam ediceksiniz.en büyük şansım hocamdır .işinde karakterin de sağlam duruşu olan ve her sorumu yanıtlayan aklımda bir soru işareti dahi kalmasına müsade etmeyen güleryüzlü ,enerjik hocam :) (doktorum hacettepe üniversitesinde plastik ve rekonstrüktif cerrahi anabilim dalında doç)

Evet sigortalı olduğumda ödediğim miktar o kadardı,sigortasız bilmiyorum ne kadar olur,inş olursunuz bir an önce başlamak lazım ben 1 senelik ortodonti tedavisi sonunda oldum ancak bu süre değişebiliyor tabiki
merhabalar öncelikle geçmiş olsun sizin adınıza çok sevindim.benımde çenemde problem var doktora muayne olduğumda banada sizinki gibi 1 yıl tel tedavısı sonrasında ameliyat dendi.Ancak ben çok korkuyorum ağrılardan ve şişlerden dolayı çok istiyorum tedavi olmak ama cesaretimi bir türlü toplayamadım.ağrılarınız yaklaşık olarak ne kadar zaman sonra dindi? ve şişleriniz ne zaman indi?

Ben muayene oldum emar istedi ve tel tedavisi dedi yarın emar çekilcek bakalım ona göre tedaviye başlıcaz

X