Organik Kozmetikler

Merhaba arkadaşlar ,gerçekten çok doğru bi r konu şiddetle katılıyorum formaldehit ve ağır metaller genel de deterjanlarda com miktarda var bu konu ile ilgili çok araştırmalar yaptım benim 3 cocugum var ve alerjik bünyeyesahipler ama organik olan şeyler evdeyyapıldığını da uzun ömürlü olmuyor ama ben çaresini çok iyi bir markayla ve hesaplıya buldum şimdi tüketirken tükenmiyorum sevgler

Ürünleri söyleyebilir misiniz acaba özellikle çocuklar için kullandıklarınızı?
Merhaba arkadaşlar ,gerçekten çok doğru bi r konu şiddetle katılıyorum formaldehit ve ağır metaller genel de deterjanlarda com miktarda var bu konu ile ilgili çok araştırmalar yaptım benim 3 cocugum var ve alerjik bünyeyesahipler ama organik olan şeyler evdeyyapıldığını da uzun ömürlü olmuyor ama ben çaresini çok iyi bir markayla ve hesaplıya buldum şimdi tüketirken tükenmiyorum sevgler

Aycaf merhaba buradamarka ismi vermem doğruolurmu bilmiyorum canım ama fFarmasi üürünleri kullanıyorum inan prof. Çıkmıyorduyıllardır cocuklarım ssağlığına kavustu

Ürünleri söyleyebilir misiniz acaba özellikle çocuklar için kullandıklarınızı?
Ürünler ve içeriklerihhakkında sana geniş bilgi verebilirim 541...

Son düzenleyen: Moderatör:
çok teşekkürler bilgilendirmeniz için, ida.kew de kullanıyorum onu yazmayı unutmuşum :) ama diğerlerini bilmiyordum, yalnız noique ye pek ısınamadım bütün kremlerinde sodium benzoate var.. bazı ürünler organik ya da ecocert sertifikalı oluyor ama %95 ve üstü organiktir diye belirtiliyor..Bazıları da %100 oluyor dediğiniz gibi.. benim de şimdi temizleme ürünlerinden sonra yenileyeceğim ürünler makyaj ürünleri olacak, şampuanlarımı da değiştirdim.. sonra en kısa sürede çamaşır ve bulaşık deterjanlarımı da değiştireceğim.. bu konuda (çamaşır ve bulaşık deterjanı) bi öneriniz olursa sevinirim.. henüz onlarla ilgili net fikirler elde edebilmiş değilim..
Merhaba ben de elimden geldiğince doğalı tercih ediyorum.çamaşır da etimatik kullanıyorum birde naturalive'nin ürünlerini kullanıyorum.belki incelersiniz

Tesadüf eseri buldum; bir broşürün arkasında yazıyormuş...

Organik veya cilde uyumlu kozmetikler temel olarak şunları kesinlikle içermemeli;

- Toluen
- Formaldehit
- Fitalat (DBP)
- Kolofan
- Paraben
- Kafuru
- Hayvansal bileşen
- Ağır metaller
- Sentetik parfüm
- Boya maddesi
- Alkol
- Petrokimyasal içerik
- PEG (Polietilenglikol)
- PPG (Polipropilenglikol)
- Genetik değişe uğramış aktif maddeler

Kullandığımız ürünlerin içeriğini araştırmalıyız.
Cok dogru gerçekten bunlar cok zararli.özellikle sampuanlarda paraben cok fazla.ben tamamen bitkisel bi sampuan kullaniyorum ve harika marketlerde satılan aşırı zararli kozmetiklere hiç gerek yok

Şampuan ve saç boyası özellikle inanılmaz kimyasal maddeler var. Naturigin diye bir boya var ve hikayesi bile çok ilginç. Kesinlikle paraben vb seyler yok içerisinde. denemenizi öneririm. com sitesinden bulabilirsiniz.

arkadaşlar bi arkadaşım kullandığı herşeyin organik olmasına dikkat ediyo. her hafta organik pazara gidiyo çamaşır yumuşatıcısını bile kendi kendine yapıyo. bana rossman markasının kendi makyaj ürünlerini önerdi.hem fiyatları uygun oluyo hemde organik tertemiz oluyo dedi.ben daha deneyemedim ama konusu geçince paylaşıyım dedim.

Size yeni ve oldukça etkili bir organik kozmetik markası tavsiye edebilirim. 2 aydır kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Firma Türkiye'den organik sertifikası almış yetmemiş ürünlerini Avrupa standartlarına uygun olduğunu COSMOS sertifikasıyla da belgelendirmiş. Ben bahsettiğim Mia Organical markasıyla Ayşenur Yazıcı sayesinde tanıştım. Alerjik bir cildim olduğundan kullandığım ürünlere ekstra dikkat etmem gerekiyor. Mia Organical markası gerçekten güvenilir ve firma inanılmaz ilgili. Temizleyicisinden göz kremine kadar neredeyse tüm ürünlerini kullanıyorum. Önce kampanyasıyla tek bir ürün alıp diğer ürünlerinin seyahat boylarını kullanmıştım. Memnun kalınca diğer ürünlerini de birer birer satın almaya başladım. Şuanda da bildiğim kadarıyla kampanyaları devam ediyor. İçeriğinde hiç bir sentetik kimyasal madde bulunmuyor ve tamamı argan yağı ile zenginleştirilmiş. Cilt konusunda hassassanız ve temiz içerik arıyorsanız. Denemenizi öneririm :)

Organik ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler aşağıdaki siteyi inceleyebilirler.
Özellikle Güneşten koruyucu(güneşin zararlı ışınlarından olmalı aslında)kremler hakkında yayınladıkları raporu okumanızı tavsiye ederim..
Environmental Working Group
http://www.ewg.org/
İnsanların daha sağlıklı bir ortamda daha sağlıklı bir hayat yaşamaları için çalışan çevre çalışma grubu

Size yeni ve oldukça etkili bir organik kozmetik markası tavsiye edebilirim. 2 aydır kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Firma Türkiye'den organik sertifikası almış yetmemiş ürünlerini Avrupa standartlarına uygun olduğunu COSMOS sertifikasıyla da belgelendirmiş. Ben bahsettiğim Mia Organical markasıyla Ayşenur Yazıcı sayesinde tanıştım. Alerjik bir cildim olduğundan kullandığım ürünlere ekstra dikkat etmem gerekiyor. Mia Organical markası gerçekten güvenilir ve firma inanılmaz ilgili. Temizleyicisinden göz kremine kadar neredeyse tüm ürünlerini kullanıyorum. Önce kampanyasıyla tek bir ürün alıp diğer ürünlerinin seyahat boylarını kullanmıştım. Memnun kalınca diğer ürünlerini de birer birer satın almaya başladım. Şuanda da bildiğim kadarıyla kampanyaları devam ediyor. İçeriğinde hiç bir sentetik kimyasal madde bulunmuyor ve tamamı argan yağı ile zenginleştirilmiş. Cilt konusunda hassassanız ve temiz içerik arıyorsanız. Denemenizi öneririm :)

Ben de Mia Organical kullanıyorum. Gerçekten ürünleri çok güzel :)

Bide diş macunlarına florid katiyorlar ve hemen hemen tum markalarda vardır en kötüsü çocuk diş macunlarında bile vardır .Rusyanın yeni bir ürününü keşf ettim Babushka agafi .Diş macunlarında kesinlikle florid kullanmazlar. Farklı farklı eski recetelerle yaparlar diş macunlarını harika bir şey

zaten organik sertifikalı ise ürün Ecocert Sertifikası gibi, hiçbir şekilde Formaldehit, Paraben ve Benzoat gibi maddeler yer alamaz. Tüm dünyada global şekilde verilen sertifika bu. Ecocert li saf lavanta markası.Le Chateau Du Bois, Provans tan geliyor, siteye girip inceleyin sadece, o zaman anlarsınız walla,bir de bana dua edersiniz

Pitta Patta - İngiliz Organik Sertifikalı bebek ürünleri. Ürünlerin kokuları falan da çok güzel. Okaliptüslü bir nefes açıcı var, ben kendim de hasta olduğumda kullanıyorum tüm gece nefes problemini azaltıyor. Annemde de sedef hastalığı var Bariyer Kremini kullanıyor bir süredir çok memnun kaldı kaşıntıyı azalttığı ve yumuşattığı için..

Tesadüf eseri buldum; bir broşürün arkasında yazıyormuş...

Organik veya cilde uyumlu kozmetikler temel olarak şunları kesinlikle içermemeli;

- Toluen
- Formaldehit
- Fitalat (DBP)
- Kolofan
- Paraben
- Kafuru
- Hayvansal bileşen
- Ağır metaller
- Sentetik parfüm
- Boya maddesi
- Alkol
- Petrokimyasal içerik
- PEG (Polietilenglikol)
- PPG (Polipropilenglikol)
- Genetik değişe uğramış aktif maddeler

Kullandığımız ürünlerin içeriğini araştırmalıyız.
ben refan kozmetikten queen rose serisi kullanıyorum şampuan ve gece kremini mükemmel bunların hiç biriside içinde yok. sentetik kalıntı ,parfüm,renklendirici, paraben hiçbirisini içermiyor. dan almıştım ordan bakabilirsiniz. sanırım diğer ürünleri de doğal

ben refan kozmetikten queen rose serisi kullanıyorum şampuan ve gece kremini mükemmel bunların hiç biriside içinde yok. sentetik kalıntı ,parfüm,renklendirici, paraben hiçbirisini içermiyor. dan almıştım ordan bakabilirsiniz. sanırım diğer ürünleri de doğal
çook faydalı bir konu gerçekten teşekkürler. Bende bi ara baya araştırdım bu konuyu en önemli konu aslında paraben paraben yoksa o ürün iyidir bence. Paraben içermeyen bildiğiniz ürünler neler ?? Ben bir ürün buldum +Burock cilt bakım ürünlerinde yok anneme sipariş verdik ama başka bildiğiniz ürün varsa öğrenmek isterim...
refan kozmetik var onun ürünleri paraben içermiyor. ben kullanmaya başladım bağımlılık yaptı başka bir krem süremiyorum. ben şuan queen rose serisini kullanıyorum ne sentetik kalıntı ne paraben ne parfüm var içinde hem kolajen destekli hem cildimi canlandırdı. gül suyunu tonik olarak kullanıyorum süper bi bakın isterseniz

X