Makyaj Ürünleri ÖNEMLİ BİR NOT

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

yasmingncc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2016
234
208
28
arkadaşlar, yaklaşık 1 yıl önce aldanarak toplu sipariş verdiğim tüm makyaj malzemeleri hakkında bir uyarı yapmak istiyorum;
Herhangi bir sosyal medya hesabı üzerinden makyaj seti (atıyorum) 180 TL ürünler mac kryolan ürünleri çeyi paketi adı altında satılan SAHTE, MERDİVEN ALTI ürünlere itibar etmeyiniz. Gelen fırçaların sertliğinden kıl yapısından ve ürünlerin amatörce taklit ediliyor oluşundan uyandım :)
Sağlık olsun, ben yandım sizler yanmayın :)

Hem internette hem de pazarlarda malesef MAC, Chanel, Kryolan, Urban Decay vb. yüksek fiyatları markaların ürünleri 15-20 TL gibi komik rakamlara satılıyor.
Herkesin elinin altında internet var bu markaların hem Türkiye hem international web sitelerine girip ambalajlarına bakarak sahte olup olmadığını gayet kolay anlayabilirsiniz.
Ve en önemlisi orjinal ürünlerde kutusunda veya ambalajının altında batch code denen bir kod vardı yani A10 gibi mesela MAC'te genelde harf ve rakam kombinasyonu şeklinde olur.
İşte bu kodu checkcosmetic.net adresine girip markayı seçip yazdığınızda karşısınıza ürünün ne zaman üretildiği, son kullanımına ne kadar süre yazdığı çıkar.
Sahte ürünlerde ise böyle bir kod bulunmaz zaten pazar yerlerinde bu ürün neden bu kadar ucuz diye sorduğunuzda gümrükten aldık, yurtdışı ambalajı böyle vs şeklinde yalanlar söylerler lütfen kimse kanmasın.
İlk etapta cildinizi mahvedersiniz ikinci ve en kötüsü ise içeriğini bilmediğiniz için kanser yapma gibi etkisi var.
Sahte göz kalemleri, rimeller körlüğe bile neden olabiliyor herkes high end markalar kullanacak değil bütçeyle alakalı gratis, watsons vb. güvenilir yerlerden içeriğini bildiğiniz markaların ürünlerini alın daha iyi derim.

X