Göz Makyajı Önce beyaz, sonra siyah, sonra tekrar beyaz. Basina gelen varmi?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Camille_claudel

Guru
Kayıtlı Üye
29 Mart 2012
1.673
1.720
Gunaydin arkadaslar,

Oncelikle hepinizin kurban bayramini kutluyorum.

Benim iki yildir ha gecti ha gececek dedigim ama bi turlu gecmeyen bir sikintim var. Söyleki; kasimin ortasinda bir tüy beyazlamis olarak cikiyo, belli bir zaman sonra dipten siyah olarak uzuyor. Bu sure zarfinda baska bir tuy beyaz olarak cikiyor ayni sekilde siyaha donuyo ve bu hep boyle ilerliyor. Daha once boyle bir sey yasayaniniz oldu mu? Psikolojim acaip bozuldu, hangi doktora gitsem onuda bilmiyorum:KK43:

Yönetimden rica ediyorum konum tasinmasin. Bu benim icin gercekten bir dert oldu ve interneti aradim taradim bir sey bulamadim, son olarak buraya yazmak istedim.

Psikolojinizin bozulmasina gerek yok ama sakin ha kil tuy diyip ea gecmeyin. Bazen bizim kucuk gordugumuz seylerin altindan farkli hastaliklar cikabiliyor. Doktor degilim o yuzden bana basit geldi ama siz bir doktora gidin ondan duyun neymis ne degilmis.

Benim de elimin uzerinde zaman zaman beyaz tuy uzuyor mesela. Ama siz madem endiselendiniz bir doktora gidin.

Cevaplar icin cok tesekkur ederim. Cok bunaldim. Cünkü kendini surekli yenileyen bi sürec haline geldi. Kasimin ortasinda her ay en az iki tane parliyor sonra siyaha donuyor baskalari vikiyor.

Bide korkum aslinda kasima yayilmasi beyaz tuylerin:KK43:

Ben sacimda farketmistim bunu. Beyaza yakın sarı olarak çıkıyor sonra dipler koyulasiyor. Uçlar açık renk, orta taraflar koyu sari, dipler siyah sanki manyak bir şekilde boyamisim gibi duruyor. Tek tük sacim da var bu genele yayilsa cidden değişik olurdum.

Ben sacimda farketmistim bunu. Beyaza yakın sarı olarak çıkıyor sonra dipler koyulasiyor. Uçlar açık renk, orta taraflar koyu sari, dipler siyah sanki manyak bir şekilde boyamisim gibi duruyor. Tek tük sacim da var bu genele yayilsa cidden değişik olurdum.
Aynen bu sekilde oluyor. Tek bitane olsa tamam dicem ama birisi siyaha donmeye baslayinca bekliyorum artik hangisi bu sefer sitada diye:KK43:
Peki gectimi seninki simdi?

Aynen bu sekilde oluyor. Tek bitane olsa tamam dicem ama birisi siyaha donmeye baslayinca bekliyorum artik hangisi bu sefer sitada diye:KK43:
Peki gectimi seninki simdi?
Geçmedi, hiç umursamadim ben işin doğrusu. Kaşımda da oluyor evet dipleri siyah gerisi sarı-beyaz tüyler oluyor ama önemsemedim hiç. Benim kıl tüyler zaten farklı renklerde çıkıyor ensem sarı çıkıyor mesela gerisi kızıl ve koyu tonlarinda, boya sanıyorlar o yüzden bana olağan geliyor. Dert ettiysen doktora git istersen 35 yaşındayım herhangi bir sıkıntısını gormedim ben.

Ay benım de bı sacım var en uzun saclarımdan bırı bır kısmı sıyah bır kısmı beyaz snra yıne sıyah snra yıne beyaz köknden ucuna kadar sıyah beyaz gıdıyr sacımda boya yok beşiktaslıyım ondan heralde :KK70:

Irsi beyazlık oluyor yani
endişelencek bişey yok bence
benimde saçımda beyazlar var ama adı beyaz kendileri sarı
pigment azalması yani kıldaki

sana daha buyuk sorun soyleyeyım ben
ozumde sarısınım
zamanla koyulastım
sac dıplerım koyu cıkmaya baslayınca herkes boya sandıgından gıdıp sacımı sac dıbımın koyu rengınde boyadım kı sacımın ucundakı sarılar kapansın dıye
e boya aktı bukez 3 renk oldu
ve bu rituel halını aldı :KK70: boya senlıgımız var
sacım boya gıbı durmasın dıye daıma boyamak zorunda kalıyorum
sımdı beyazlarımda cıktı gerısını sen dusun...

yanı 1-2 kılla kurtulduguna sukret yol :KK70:
rımel kullan kasına
:KK66:

O stresten çıkar derler. Ki hakkaten de benim de en streslk zamanlarimda upuzun çıkar alnimdan. Cimbizla cekiverin hic acikiyor zaten onlar.

X