Rüya Yorumları ölüm korkusu :(

seyma98

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2015
13
0
25
merhabalar sizinle bir şey paylaşmak istedim. 2 ay önce bir rüya gördüm ve rüyanın anlamına baktığımda ölüm, ecel vb yazıyordu bundan çok etkilendim çünkü gördüğüm çoğu rüya çıkar. bir de o rüyamda rahmetli dedemin ruhunu görmüştüm bana kürtçe bir şey söylemişti ben de anlamamıştım acaba ölümümü haber verdi mi, öleceğim zamanı mı söyledi gibi onu kafaya taktım. 2 aydır kötü rüyalar görüyorum sürekli rüyamda öleceğimi düşünüyorum ve bu gerçek hayatıma da yansıyor. panik atak mı anksiyete mi bilmiyorum ama fiziksel belirtileri pek yok hani bazı insanlara öleceği malum olurmuş ya bana da mı oldu falan diyorum 2 aydır içim içimi yiyor çok korkuyorum. dini inancı olan birisiyim bu rüyayı gördüğümden beri namazlarımı düzenli kılıyorum sürekli dua ediyorum. bir de 2 gündür ev kapılarından arada bir ses geliyor tıkırtı gibi yada kapı açılıyor gibi (ama kapı açılmıyor) internette "azrail bazı kulların kapısını tıklatırmış helalleşebilsinler diye" yazıyor bu doğru mudur gerçekten öyle bi şey var mı daha çok korkmaya başladım. her an öleceğim korkusuyla yaşıyorum sürekli dua okuyorum ama geçmiyor lütfen bilgisi olan biri yorum yapsın. bir de rüyalar ilk nasıl yorumlanırsa öyle çıkarmış ya, ben tabirlerde ölüm vb gördükten sonra hep ölüme yordum rüyamı ondan da korkuyorum şimdi :KK43:

Bende eskiden bi ruya gormustum manasina baktigimda ölüm yaziyordu seneler gecti hala hayattayim:KK53:bence takinti yapmissiniz

merhabalar sizinle bir şey paylaşmak istedim. 2 ay önce bir rüya gördüm ve rüyanın anlamına baktığımda ölüm, ecel vb yazıyordu bundan çok etkilendim çünkü gördüğüm çoğu rüya çıkar. bir de o rüyamda rahmetli dedemin ruhunu görmüştüm bana kürtçe bir şey söylemişti ben de anlamamıştım acaba ölümümü haber verdi mi, öleceğim zamanı mı söyledi gibi onu kafaya taktım. 2 aydır kötü rüyalar görüyorum sürekli rüyamda öleceğimi düşünüyorum ve bu gerçek hayatıma da yansıyor. panik atak mı anksiyete mi bilmiyorum ama fiziksel belirtileri pek yok hani bazı insanlara öleceği malum olurmuş ya bana da mı oldu falan diyorum 2 aydır içim içimi yiyor çok korkuyorum. dini inancı olan birisiyim bu rüyayı gördüğümden beri namazlarımı düzenli kılıyorum sürekli dua ediyorum. bir de 2 gündür ev kapılarından arada bir ses geliyor tıkırtı gibi yada kapı açılıyor gibi (ama kapı açılmıyor) internette "azrail bazı kulların kapısını tıklatırmış helalleşebilsinler diye" yazıyor bu doğru mudur gerçekten öyle bi şey var mı daha çok korkmaya başladım. her an öleceğim korkusuyla yaşıyorum sürekli dua okuyorum ama geçmiyor lütfen bilgisi olan biri yorum yapsın. bir de rüyalar ilk nasıl yorumlanırsa öyle çıkarmış ya, ben tabirlerde ölüm vb gördükten sonra hep ölüme yordum rüyamı ondan da korkuyorum şimdi :KK43:

yanii bence ilk rüyanın etkisinde kalmışsın çok. sonra da gelmiş sırayla...

sonuçta hiçbirimizin garantisi yok.
yarın biz de ölebiliriz. hatta mesaim bitti birazdan çıkacağım ve evime gideceğimin garantisi var mı? yok.

hem varsayalım ki rüyan çıkacak.
ne güzel işte. namazlarını kılıyormuşsun. tövbe et. helalliklerini iste.
keşke hepimizin ölmeden önce bunlara fırsatı olsa.

Ölüm hak hepimiz vakit gelince öleceğiz fakat bu denli ölümü kafaya takmak sizin hayat akışınızı etkiler. Panik atak mı bilemem ama çok taktığınız da ruhsal hastalığa da sebep olabilir bol bol felak nas okuyun düşünmeyin derim. Kimse öleceği zamanı bilemez zaten sırf şu an sizin bulunduğunuz ruh hale bürünmeyelim diye.
Fazla düşünmeyin vesvese için de dua edin derim.

Önce bu takıntılarından biran önce kurtul. Ben iyi ve köyü enerjiye ve getirilerine inanırım. Ölcem diye diye bigün kendini cidden öldürürsün alimallah. Ve bu durum senin sosyal hayatınıda etkilediyse vay haline derim çünkü psikolojik bozukluğu kendin davet etmişsin bir rüyayla. Benimde her gördüğüm rüya çıkar okadar ki artık kendimden korkar olmuştum. Ama tabiki sosyal hayatıma hiç yansıtmadım. Hem şu facede bir uygulama varya ölüm nedenini ve saatini veriyor sana. Geçenlerde ona bakmıştım 2020 de zehirlenmeden öleceksin çıktı bana. İlk gördüğümde etkilendim küçük bir oğlum var annesiz ne yapar diye ama saçma işler yani. Allahtan başka bilen olabilirmi. Kaderinde olanı yaşayacaksın ama kendini delirterek değil

Rabbimin şefkat tokati canım bak namazlarını bırakmadan kiliyormussun belki gormesen bu kadar düzenli olmucakti hepimiz olucez Allah hayırlı ölüm versin amin

yıllar önce hacca gittiğimi görmüştüm rüyamda. haccı geçtim umreye bile gidemedim.
rüya ile amel olmaz, çoğu bilinçaltı kaynaklıdır.

hepiniz haklısınız, yorumlarınız için de teşekkür ederim ama elimde değil işte sürekli nas-felak okuyorum içimdeki his gitmiyor bir türlü

bi psikoloğa gitmekte fayda var..
bilinçaltı farkettirmeden etkilenir ve böyle şeyler yapabilir .
felak ve nas surelerini bol bol okuyun ve eüzü besmele çekin.
rüyalara gelince her görülen rüyae gerçek olsaydı oooo. bu kadar üstünde durmayın...
ölüm hak hepimizi başına gelecek bu da bir gerçek.

Rüyalar tersine çıkar derler.ölüm gorduysen ömrün uzamış derler.bence buna ınan canim

Bizde kalin bi tabir kitabi var her ruyanin tabiri kötü gicik oluyorum gerçi kaldirip attim galiba en son.
Yaw insan biraz hayra yorar be bu ne dedim attım. Artik hiç tınlamıyorum rüyaları falan.
Ama kendini acayip inandırmışsın ben bile inanır gibi oldum.
Daha yaşin kaç? Gözünü seveyim kendini kaptırma yaşlı nineler gibi.
Yoksa herkeste bi miktar olum korkusu vardir rüya görsün görmesin.
Sen korkuyu körüklemişsin. Söndürmen gerekirken..

:KK20:Bende de bir ara ölecekmişim hissi oluşmuştu sanki bir yere yetişiyormuş gibi bütün işlerimi halletmiş evimi kişisel bakımımı bitirmiştim namaza başladım tam dedim ölebilirim öyle bir kaza geçirdim ki günlerce yatmak zorunda kaldım gerçekten ölümden döndüm yani... Diyeceğim şu kötü olayları kötü düşünerek biz çağırıyoruz.. Unut ve içine sindiği gibi yaşa :KK14:

X