Okulda yaşanan zorbalık

Bu yaşanan olay kesinlikle çok üzücü ve yaşanmaması gereken bir durum ancak farklı bir bakış açısı getirmek isterim

Zorbalığı yapan kadına öğretmen demiyoruz; çünkü öğretmen değil
Peki neden öğretmen olmamasına rağmen bu kurumda çalışıyor? Sebebi siz ve sizin gibi veliler.
Siz 4 yıl boyunca çocuğunuzun saatlerdir birlikte vakit geçirdiği arkadaşları ve onların ailesini bile merak etmemiş tanışmamışsınız, muhtemelen geçtiğimiz 3 sene boyunca yılsonunda ya da özel günlerde yapılan dans gösterilerini alkışlamışsınızdır. Şimdi süreçteki sadece bir olaydan dolayı tepkilisiniz.
Kim bilir 4 sene boyunca çocuğunuzun hayatına öğretmen olmayan ama öğretmen olduğunu sandığınız kimler nasıl dokundu?
Özel okulların çoğu böyledir, velinin gözünü ürünle sonuçla boyar.
Ama eğitim bir süreçtir, süreçte çocuğunuzun nasıl vakit geçirdiği önemlidir.

Bu olaya farklı bir gözle de bakalım ve okul seçimlerimizi bu yönden yapalım. Nacizane tavsiye
bu zamana kadar kızım bikere şikayetçi oldu bir öğretmenden onu da gidip konuştum zaten. ben kızımla sürekli konuşuyorum soruyorum bu olay da zaten perşembe akşamı yaşanmış. bir şekilde duyuluyor kızım söylemese bile. daha önce sevdiğini söylüyordu öğretmenleri hakkında hiç şikayetçi olmadı. öyle bir durum olsaydı anlatırdı. ilgilenmediğimi söylemeniz beni tanımadan bu yorumu yapmanız doğru değil. ben kızımla her okul çıkışı konuşurum ama son zamanlarda gayet memnun olduğu için bir haftadır sormuyorum birşey rahatsız ediyormu seni diye. yoksa kızımla iletişim kuran bir insanım. nasıl merak etmeyeyim?

Bu yaşanan olay kesinlikle çok üzücü ve yaşanmaması gereken bir durum ancak farklı bir bakış açısı getirmek isterim

Zorbalığı yapan kadına öğretmen demiyoruz; çünkü öğretmen değil
Peki neden öğretmen olmamasına rağmen bu kurumda çalışıyor? Sebebi siz ve sizin gibi veliler.
Siz 4 yıl boyunca çocuğunuzun saatlerdir birlikte vakit geçirdiği arkadaşları ve onların ailesini bile merak etmemiş tanışmamışsınız, muhtemelen geçtiğimiz 3 sene boyunca yılsonunda ya da özel günlerde yapılan dans gösterilerini alkışlamışsınızdır. Şimdi süreçteki sadece bir olaydan dolayı tepkilisiniz.
Kim bilir 4 sene boyunca çocuğunuzun hayatına öğretmen olmayan ama öğretmen olduğunu sandığınız kimler nasıl dokundu?
Özel okulların çoğu böyledir, velinin gözünü ürünle sonuçla boyar.
Ama eğitim bir süreçtir, süreçte çocuğunuzun nasıl vakit geçirdiği önemlidir.

Bu olaya farklı bir gözle de bakalım ve okul seçimlerimizi bu yönden yapalım. Nacizane tavsiye
kaldı ki ben çalışan bir insanım ne yapabilirim özel okula mecbur gönderdim ben. kreş zamanında kreşe gitti aynı okuldu, anaokulunu da orada devam ettirmek istedim değişiklik olmasın diye. çalıştığım süre içerisinde bırakabileceğim kimse yok annem de çalışıyor teyzesi de çalışıyor. kime bırakıp nasıl çalışabilirim?

bu zamana kadar kızım bikere şikayetçi oldu bir öğretmenden onu da gidip konuştum zaten. ben kızımla sürekli konuşuyorum soruyorum bu olay da zaten perşembe akşamı yaşanmış. bir şekilde duyuluyor kızım söylemese bile. daha önce sevdiğini söylüyordu öğretmenleri hakkında hiç şikayetçi olmadı. öyle bir durum olsaydı anlatırdı. ilgilenmediğimi söylemeniz beni tanımadan bu yorumu yapmanız doğru değil. ben kızımla her okul çıkışı konuşurum ama son zamanlarda gayet memnun olduğu için bir haftadır sormuyorum birşey rahatsız ediyormu seni diye. yoksa kızımla iletişim kuran bir insanım. nasıl merak etmeyeyim?

Kızınızın gün boyu birlikte olduğu arkadaşları ve onların ailesiyle kızınız sadece şikayet ettiği zaman iletişime geçiyorsanız siz bilirsiniz 🤷‍♀️
Ki dediğiniz gibi ben sizi tanımıyorum ve dolayısıyla anneliğiniz ya da ilgisizliğiniz hakkında konuşmuyorum. Ben özel okulların bu şekilde göz boyamasından ve velilerin de alkış tutmasından bahsediyorum.
Çalışan biri olarak özel okula yollamak zorunda olabilirsiniz, ben de mesajımın sonunda buna değinerek; " Okul seçimlerimizi bu yönden de bakarak yapalım" dedim

o kayıtları asla göstermezler size öyle bir beklentiniz olmasın.
dans hocası ile ilişiği keserler ama kayıt falan göstermezler.
göstereceklerini söylediler bakalım pazartesi günü o kadar kişiye yalan söylemezler heralde. kessinler zaten benim de amacım bu

Kızınızın gün boyu birlikte olduğu arkadaşları ve onların ailesiyle kızınız sadece şikayet ettiği zaman iletişime geçiyorsanız siz bilirsiniz 🤷‍♀️
Ki dediğiniz gibi ben sizi tanımıyorum ve dolayısıyla anneliğiniz ya da ilgisizliğiniz hakkında konuşmuyorum. Ben özel okulların bu şekilde göz boyamasından ve velilerin de alkış tutmasından bahsediyorum.
Çalışan biri olarak özel okula yollamak zorunda olabilirsiniz, ben de mesajımın sonunda buna değinerek; " Okul seçimlerimizi bu yönden de bakarak yapalım" dedim
yazdığımdan nasıl kızımla sadece şikayet ettiği zaman iletişime geçtiğimi çıkardınız yahu?

pardon şimdi anladım,arkadaşlarının ailesiyle iletişime geçemedik ki nasıl geçelim velileri yan yana bile getirmiyorlar. sadece bazen kapıda denk geliyoruz ama kim kimin annesi bilmediğimiz için bu zamana kadar iletişim kurmak gibi bir durumumuz olmamıştı.

yazdığımdan nasıl kızımla sadece şikayet ettiği zaman iletişime geçtiğimi çıkardınız yahu?

😂 Siz bence benim yazdığım mesajları dikkatle okuyun, o okuldan çok da bi şey olacağını sanmıyorum ama kızınız için en iyisi olur umarım..
İyi günler

bilmiyorum dün öğretmeni grup kurduğumuzu ve oradan herkesin konuştuğunu öğrendiğinde de çok üzüldüğünü söyledi neden veliler arasında sanki daha önce yapılan birşeymiş gibi lanse ediliyor diye.
4 senedir o okula gidiyor daha bitane veli tanımıyorduk hiçbirimiz düşünün.
Bu da çok enteresan. Halbuki öğretmenler kendileri kuruyor gruplari velilere gelene kadar.

Bu da çok enteresan. Halbuki öğretmenler kendileri kuruyor gruplari velilere gelene kadar.
grubumuz var öğretmenin kurduğu ama kimse kimin yazdığını görmüyor sadece öğretmenin yazdığını görebiliyoruz. geçen sene olan öğretmen bir grup kurmuştu orada herkesle konuşabiliyorduk zaten oradan ulaştılar bana da.

😂 Siz bence benim yazdığım mesajları dikkatle okuyun, o okuldan çok da bi şey olacağını sanmıyorum ama kızınız için en iyisi olur umarım..
İyi günler
ben yabancıyım, bazen anlayamayabiliyorum yazılanları. kafam karışıyor. size de iyi günler.

grubumuz var öğretmenin kurduğu ama kimse kimin yazdığını görmüyor sadece öğretmenin yazdığını görebiliyoruz. geçen sene olan öğretmen bir grup kurmuştu orada herkesle konuşabiliyorduk zaten oradan ulaştılar bana da.
Ama grupta numaralar gorunuyordur sonucta degil mi? Whatsapp değil mi?

Ama grupta numaralar gorunuyordur sonucta degil mi? Whatsapp değil mi?
hayır nasıl yaptı bilmiyorum ama grupta kimsenin numarası görünmüyor. evet whatsapp. eski grupta görünüyor ama yeni kurulan grupta görünmüyor. öğretmen yazdığında herkes görebiliyor ama veliler yazdığında sadece öğretmen görüyor.

kayıtları göstereceklerini sanmıyorum, gösterseler bile silme ihtimalleri var. Biz istedik kayıtları ama ne hikmetse o gün gösterebilecek teknik ekip yokmuş güya, gelin dedikleri saatte de gittik yine biz izledik öyle bir şey yok dediler, biz de görelim dedik yine bin tane bahane buldular. Onun yerine şube değiştirmeyi teklif ettiler ki ilk geldiğimizde kabul etmiyorlardı şube değişim talebimizi biz de kabul ettik, etmesek çocuk daha çok yıpranacaktı. kısa yoldan halletmek istedik.

kayıtları göstereceklerini sanmıyorum, gösterseler bile silme ihtimalleri var. Biz istedik kayıtları ama ne hikmetse o gün gösterebilecek teknik ekip yokmuş güya, gelin dedikleri saatte de gittik yine biz izledik öyle bir şey yok dediler, biz de görelim dedik yine bin tane bahane buldular. Onun yerine şube değiştirmeyi teklif ettiler ki ilk geldiğimizde kabul etmiyorlardı şube değişim talebimizi biz de kabul ettik, etmesek çocuk daha çok yıpranacaktı. kısa yoldan halletmek istedik.
muhtemelen biz izledik herhangi bir sorun yok derler zaten bunu bekliyoruz. ama biz ısrar edicez tek kişi değiliz 4 kişi gelecek, umarım etkili olur. çok saçma ekip e gerek yok ki kayıtları çok kolaylıkla izleyebiliriz bunun için ekstra bir ekipe ihtiyaç yok.

hayır nasıl yaptı bilmiyorum ama grupta kimsenin numarası görünmüyor. evet whatsapp. eski grupta görünüyor ama yeni kurulan grupta görünmüyor. öğretmen yazdığında herkes görebiliyor ama veliler yazdığında sadece öğretmen görüyor.
İlk defa duydum. Grupta ekli kisiler de mi görünmüyor 😳

evet biz de kuramadık asla iletişim kimse ile. geçen sene ki öğretmen ilk defa açık grup kurmuştu herkes yazabiliyordu, Allahtan onu kurmuş da ulaşabildim yoksa ben öğretmenine söyledim kamera kayıtlarını izletecekti ama birtek benim kızıma yapılmamış. arkadaşımın oğlunu yakasından tutum itmiş. delirmemek elde değil onu duyunca bütün velilere yazdım. özelden bana yazın okul ismini söyleyeyim
Yazdım size şimdi,ancak girebildim.

İlk defa duydum. Grupta ekli kisiler de mi görünmüyor 😳
Evet grupta kimse görünmüyor sanki bitek ben özelden konuşuyorum. Araştırdım gizlenebiliyormuş gerçekten ama nasıl yapıldığını çok anlamadım kafam pek yerinde değil olaydan dolayı.

Veli grubunun olmaması bence çok güzel. Bizim de yok. Zaten okul öyle bir şey yapamaz, kendiniz isterseniz sınıf grubundan velileri ekler kurarsınız, size karışacak değiller sonuçta.
Ayrıca benim oğlumun dans öğretmeni çok iyi bir dans eğitmeni ve çok iyi bir dansçı. Oğlum onu çok seviyor ve onu anlatırken “çok kibar, dünyalardan çok seviyorum” diyor. Mesela drama öğretmeni de ünlü bir tiyatrocu.
Her okulun dans öğretmeni başka bölümden vs diye genelleme yapmak yanlış. Ayrıca dans dersleri neden kaldırılsın ki? Harika bir şey bence çocuklar için. Kordinasyon, ekiple çalışma vs vs her şeyi öğreniyorlar.
Öğretmen böyle bir şey yapmışsa profesyonellikten çok uzak olduğu çok belli. Siz tabi ki hakkınızı arayıp soracak ve idareye şikayet edeceksiniz.

evet çocukla düzgün bir dille konuşulduğunda zaten açık açık sebebini söyler benim kızım da gayet konuşkan içine kapanık bir çocuk da değil. herşeyi açık açık ifade ediyor. ve çok da uyumlu bunun başına geldiğine inanamıyorum. sınıf öğretmeni bile dedi kızınız sınıfın en uyumlu çocuğu başına bunun gelmesine hem çok şaşırdım hem çok üzüldüm dedi ama o sırada kendisi nerdeymiş onu da anlamadım.dışarıdan biri üstelik diş fakültesi mevzunu. bir kursa gidip dans etmeyi öğrenmiş diye okulda hoca olmuş.
Cok üzüldüm cocugunuza...ablam devlette okul oncesi ogretmeni. Bu sene dans gösterileri okul öncesi yasaklandi diye biliyorum ben. 23 nisan günü cocuklar toplu bir sekilde oyunlar oynamis. Cok eglenmisler. Müzik acip butun cocuklar istedikleri gibi dans etmisler. Cok mutlu olmuşlar ❤. En güzeli de bu zaten. Kimisi dansi sever kimisi sevmez. İnsallah istediginiz gibi yoluna girer hersey

X