Okulda yaşanan zorbalık

gösterileri hep gereksiz bulmuşumdur danstır folklördür yüzme tenis neyse çocuğum olsa bu tarz şeyleri istemem isterse ben öğretirim internette daha çok bilgi var profosyonel hocalar var onlarla çalışırım özel okulda artık gereksiz herkes hiçbir özelliği olmayan özel okullarda okuyor sorun para değil gerçekten gereksiz

Veli grubunun olmaması bence çok güzel. Bizim de yok. Zaten okul öyle bir şey yapamaz, kendiniz isterseniz sınıf grubundan velileri ekler kurarsınız, size karışacak değiller sonuçta.
Ayrıca benim oğlumun dans öğretmeni çok iyi bir dans eğitmeni ve çok iyi bir dansçı. Oğlum onu çok seviyor ve onu anlatırken “çok kibar, dünyalardan çok seviyorum” diyor. Mesela drama öğretmeni de ünlü bir tiyatrocu.
Her okulun dans öğretmeni başka bölümden vs diye genelleme yapmak yanlış. Ayrıca dans dersleri neden kaldırılsın ki? Harika bir şey bence çocuklar için. Kordinasyon, ekiple çalışma vs vs her şeyi öğreniyorlar.
Öğretmen böyle bir şey yapmışsa profesyonellikten çok uzak olduğu çok belli. Siz tabi ki hakkınızı arayıp soracak ve idareye şikayet edeceksiniz.
Ben demedim dans dersleri kaldırılsın diye sanırım başka üyeye dediniz. Ben dans yapmasına karşı değilim öğretmeni değişirse tabiki devam edebilir. Bu
Öğretmen bile değilmiş araştırdık diş fakültesi mevzunu kadın. Yani ne alakası var dans öğretmeni diye koymuşlar oraya hiç profesyonel değil. Pazartesi kayıtları izleyeceğiz ki kayıtlara da artık çok önemsiz gözüyle bakıyorum tüm çocuklar aynı şeyi söylediği için benim için bir önemi yok. Birisi tırnaklarını batırıyor koluma çok acıyor demiş dün. Normal bir insan değil besbelli ki. Madem çocukları sevmiyorsun ne işin var anaokulunda ders veriyorsun

Cok üzüldüm cocugunuza...ablam devlette okul oncesi ogretmeni. Bu sene dans gösterileri okul öncesi yasaklandi diye biliyorum ben. 23 nisan günü cocuklar toplu bir sekilde oyunlar oynamis. Cok eglenmisler. Müzik acip butun cocuklar istedikleri gibi dans etmisler. Cok mutlu olmuşlar ❤. En güzeli de bu zaten. Kimisi dansi sever kimisi sevmez. İnsallah istediginiz gibi yoluna girer hersey
Kızım dans sevmiyor değil aslında,dans dersinde sadece bir hareketi yanlış yapmış diye bu zorbalığa maruz kaldılar ve gösterdi o kadar basit birşey ki,kalkması gerektiği zaman kalkmamış. Böyle bir bahane olamaz inanılır gibi değil. Ben karşı değilim elbette olsun çocuklar sosyalleşiyor ama adam akıllı birini bulup o çocuklara doğru bir eğitim verilecek şekilde sonuçta biz bu okula para veriyoruz devlet okulu da değil. Branşı olmayan bir kişiyi oraya getirip çocuklara tahammülü olmayan bir ne olduğu belli olmayan birini koyamazsın.

Evet grupta kimse görünmüyor sanki bitek ben özelden konuşuyorum. Araştırdım gizlenebiliyormuş gerçekten ama nasıl yapıldığını çok anlamadım kafam pek yerinde değil olaydan dolayı.
Grup bilgilerine tıklarsanız ekli kişileri görürsünüz, öğretmen sadece yöneticinin mesaj yazacağı şekilde grubu kurmuş,veli yazarken sadece mesaj öğretmene gidiyor

Grup bilgilerine tıklarsanız ekli kişileri görürsünüz, öğretmen sadece yöneticinin mesaj yazacağı şekilde grubu kurmuş,veli yazarken sadece mesaj öğretmene gidiyor
evet öyle.
sorun çözüldü kadını çıkarıcaklar okuldan ve çocuklardan özür dileyecekler. videoyu izledim kızımı itiyor ve otursun diye omzuna bastırıyor bas bas bağırıyor iki çocuğa da bütün çocukların yanında.

evet öyle.
sorun çözüldü kadını çıkarıcaklar okuldan ve çocuklardan özür dileyecekler. videoyu izledim kızımı itiyor ve otursun diye omzuna bastırıyor bas bas bağırıyor iki çocuğa da bütün çocukların yanında.

Peki siz o öğretmenden ayrıca şikayetçi oldunuzmu? O okuldan gider başka okulda yine aynısını yapar.

Peki siz o öğretmenden ayrıca şikayetçi oldunuzmu? O okuldan gider başka okulda yine aynısını yapar.
cimere yazıcaz, ders verdiği bir yer var orayı arayıp şikayetçi olucaz başka aklıma birşey gelmiyor. diğer veliler memnunuz biz devam etmek istiyoruz demiş. bugün okulun kurucusu ile görüşüp müdürü de şikayet edicez çünkü çok saçma açıklamalar yaptı. elimizde kayıt yok vermediler sadece izledik ve sonuna kadar sinirden izleyemedim bile.

diğer veliler benim çocuğuma yapılanı hiç umursamayıp biz memnunuz demişler aslında bu sinirle hiçbirşey de yapasım yok ama yine de gidip okul kurucusu ile görüşücem.

Boş
Herkese merhaba. dünden beri o kadar canım sıkkın ki anlatamam. el bebek gül bebek büyütmeye çalıştığım kızım öğretmeni tarafından zorbalığa uğramış.
özel okula gidiyor, dans öğretmeni yıl sonu gösterisine hazırlıyor çocukları. dün başka bir veli benimle konuşmak istediğini söyleyince hemen görüştüm ve onun kızı dans öğretmeni tarafından kollarından çekiştirilip sertçe bir şekilde sandalyeye otutturduğunu anlatmış, jameyanın annesine de söyle anne ona da yaptı demiş kadın da bana yazdı ve durumu anlattı.
bende arkadaşıma oğlu aynı sınıfta olan bir arkadaşım var onu aradım ve oğlunun ağzını ararmısın böyle bir durum olmuş okulda kendisi şahit olmuş mu bir sor dedim. ona sormu ve ortaya çıktı ki oğluna da yapılmış. bu durumda seassiz kalamayıp diğer tüm veliler ile görüşmeye başladım. konunun özetinde 4 çocuğa bu yapılmış en ufak bir yanlışta bağırıyor kızıyormuş. diğer çocuklara soran anneler de hep benim kızım ve bana haber veren velinin kızının ismini söyleyip tarif etmiş nasıl yaptığını ve hepsi aynı şeyi söylemiş.
kendi sınıf öğretmeni ile görüşmüştüm diğer veliler ile görüşmeden önce. kendisi kamera kayıtlarına bakabileceğimizi ama böyle birşeyin söz konusu olamayacağını sesini yükselttiğini ama bir daha olmayacağını söyledi. benim içim rahat etmeyip diğer veliler ile görüştüğümde bunları öğrendik.
pazartesi günü kamera kayıtlarını izlemeye gideceğiz fakat ben o kamera kayıtlarında görünmese bile çocuğumun böyle bir zorbalığa maruz kaldığına artık çok eminim.
kadını baya aradım instagramdan buldum, okul bizi yan yana getirmez diye düşünüyorum. normalde hiçbir velinin telefon numarası da yoktu hep gizlediler diğer veliler ile görüşmemizi. geçen sene başka bir öğretmen grup kurmuştu oradan hepimiz görebiliyorduk. bana anlatan veli de oradan yazmıştı zaten. Allahtan o grup varmış da haberim oldu.

şimdi ben ne yapayım? nasıl hareket edeyim? sinirle hareket etmek istemiyorum gereken yapılacaktır diyor sınıf öğretmeni fakat ben bu kuruma nasıl güvenebilirim tekrar? eğer o kadın atılmaz ise ben kızımı nasıl emanet edebilirim?

ne yapmam gerekiyor bana akıl verin dünden beri beynim uyuşt
Böyle bir görüntü varsa ki bence yok. Şuanda siz kişisel olarak istediniz kamera bozukmuş, o açıyı almıyormuş gibi sebepler sunabilirler ama yarın mahkeme istediğinde paylaşmak zorunda yani iş oralara gelmeden görüntüleri yok ederler. Sizin görüntüye ihtiyacınız yok ki o kadar çocuk aynı yalanı söyleyemez bunu eğitimciler de bilir. Okulla gayet açık bir dille konuşun size o kadar para ödüyorum bu dans hocasının böyle bir şey yaptığı belli.
Eğer kendisi sizinle çalışmaya devam edecekse ben çocuğumu alıcam diyin. O kişiye de msj atmayın, yarın kalkar taciz etti der.

Boş

Böyle bir görüntü varsa ki bence yok. Şuanda siz kişisel olarak istediniz kamera bozukmuş, o açıyı almıyormuş gibi sebepler sunabilirler ama yarın mahkeme istediğinde paylaşmak zorunda yani iş oralara gelmeden görüntüleri yok ederler. Sizin görüntüye ihtiyacınız yok ki o kadar çocuk aynı yalanı söyleyemez bunu eğitimciler de bilir. Okulla gayet açık bir dille konuşun size o kadar para ödüyorum bu dans hocasının böyle bir şey yaptığı belli.
Eğer kendisi sizinle çalışmaya devam edecekse ben çocuğumu alıcam diyin. O kişiye de msj atmayın, yarın kalkar taciz etti der.
aynısını söyledik evet 5 kişi gittik okul müdürüne ve hepimiz gideceğimizi bir daha çocuklarımızı getirmeyeceğimizi söyledik. ki ben görüntüyü izlemek istiyorum dedim izledik gösterdi o görüntüde kızımı itiyor ve bağırıyor. omzuna da bastırıp yere otutturuyor. birde utanmadan bana diyor ki evde siz de yapıyorsunuzdur muhakkak. ben yapıyorsam sen de yapacaksın diye birşey mı var? farz edelim ki ben çocuğuma evde bağırıyorum, ben bağırıyorum diye dans öğretmeni de bu şekilde davranmaya hakkı mı varmış? akıl alır gibii değil.

diğer veliler benim çocuğuma yapılanı hiç umursamayıp biz memnunuz demişler aslında bu sinirle hiçbirşey de yapasım yok ama yine de gidip okul kurucusu ile görüşücem.
Onların memnun olması hiç bir şeyi değiştirmez.
Tek bir çocuğa dahi kötü muamele yapması şikayet sebebidir.
Yok öyle diğer velilerimiz memnun argümanı.
Onu sizin çocuğunuz itilip kakılırken düşünselerdi.

Başka öğretmen yok muymuş? Neden müdahale edilmemiş ki?
İlk olduğunu düşünmüyorum. Şikayet edilene kadar sistematik yapmıştır bunu.

Onların memnun olması hiç bir şeyi değiştirmez.
Tek bir çocuğa dahi kötü muamele yapması şikayet sebebidir.
Yok öyle diğer velilerimiz memnun argümanı.
Onu sizin çocuğunuz itilip kakılırken düşünselerdi.

Başka öğretmen yok muymuş? Neden müdahale edilmemiş ki?
İlk olduğunu düşünmüyorum. Şikayet edilene kadar sistematik yapmıştır bunu.
bende ilk olduğunu düşünmüyorum ama ısrarla ilk diyorlar. kurucu ile görüşüp şikayet etmeye gittik bugün müdürü de şikayet edecektik diğer müdür ve sınıf öğretmeni bizi almaya geldi okulla tamamen ilişkisi kesildi o öğretmenin içiniz rahat olsun vs vs dedi. sabah müdür bana dedi ki siz de yapıyorsunuzdur evde! bu ne demek ya ben çocuğumu dövüyorsam farz edelim ki aynı şeyi öğretmeni de mı yapıcak?

bende ilk olduğunu düşünmüyorum ama ısrarla ilk diyorlar. kurucu ile görüşüp şikayet etmeye gittik bugün müdürü de şikayet edecektik diğer müdür ve sınıf öğretmeni bizi almaya geldi okulla tamamen ilişkisi kesildi o öğretmenin içiniz rahat olsun vs vs dedi. sabah müdür bana dedi ki siz de yapıyorsunuzdur evde! bu ne demek ya ben çocuğumu dövüyorsam farz edelim ki aynı şeyi öğretmeni de mı yapıcak?
Bunu söyleyen müdürü de şikayet ettiniz di mi, vazgeçmediniz?
Bu resmen kötü muameleyi sizin üzerinizden meşrulaştırmaktır.
Müdür kendi çocuğuna böyle muameleyi reva görüyorsa ne âla!
Sıvamak diye buna denir.

Bunu söyleyen müdürü de şikayet ettiniz di mi, vazgeçmediniz?
Bu resmen kötü muameleyi sizin üzerinizden meşrulaştırmaktır.
Müdür kendi çocuğuna böyle muameleyi reva görüyorsa ne âla!
Sıvamak diye buna denir.
söyledim herşeyi söyledim tabiki şikayet ettim. bana bunu nasıl söyler dün sınıf öğretmeniyle konuştuğumda gayet mutlu ayrıldık o öğretmeni çıkaracaklarını söylediler dedim sabah geldim müdür hanım beni çağırdı bana bu şekilde söyledi dedim bu nasıl bir uslup diye, gereken uyarılar yapılacaktır dediler.

Özrü kabahatinden büyük, ben annesiyim. Size çocuğumu itin kakın diye para ödemiyorum deseydiniz. Bir de eğitimci olacak çocuğun gözünde annesi ile öğretmeni bir yani

Özrü kabahatinden büyük, ben annesiyim. Size çocuğumu itin kakın diye para ödemiyorum deseydiniz. Bir de eğitimci olacak çocuğun gözünde annesi ile öğretmeni bir yani
ya sorma delirdim bu lafına. söyledim ben çocuğumu evde 7/24 dövsem bile bu size onu itip kakma hakkını vermiyor ne alakası var dedim.

X