okudugunuz ve en çok etkilendiginiz kitap nedir :)

Bin Muhteşem Güneş sırada ama henüz ben Uçurtma Avcısı'nın da etkisinden çıkamadım🙄 Ve Dağlar Yankılandı da onun ardında bekliyor..

bin muhteşem güneş ilgimi çekti aslında bende kitap okurken çok etkilnirim hep
Ben sırayla okumayı tercih edenlerdenim.. İlk kitabında kurgusal hatalar olsa da hikaye gerçekten güzeldi.. 2.kitabında kendini daha da geliştirmiş olabilir yazar.. Ama Afganistan'daki insanları hayatı ve çektiklerini güzel betimlemiş..

Dilek Görmez'den "Aşk İçin Ölmeli" Yazarla yapılan bir röportajda şöyle güzel bir cümle söylüyor:

"Aşk yaşamaktan korkan, cesaretsiz, ürkek kalplere uğramıyor. Yarın ne olacak, diyerek ya bir gün giderse ya bir gün biterse diyerek yaşanmıyor. Aşk öyle güçlü bir rüzgâr olarak eser ki insan hayatında, direnmek mümkün değildir"

Okuduğum her kitaptan etkilenecek bir sey bulan biriyim.
Başlığı okuyunca ilk gazap üzümleri geldi betimlemesine , insan psikolojisini dile dökümüne bayılmıştım.

Bu arada cok kitap okudum ama çoğunun adını hatirlamiyorum bu topige girince yazilan kitaplar animsatti bana .
Iyiki acmissiniz konuyu😆

Umut hamsun - açlık
Umut hamsun deyince sanki Karadenizli bir yazar çağrışımı yaptı 😂😂
Konu sahibi, ben başucu kitabım olan simyacı'yi onereyim. Canım ne zaman sıkılsa, öyle rastgele bir yerinden başlayıp okuyorum. Harika bir kitap.
Onun dışında şöyle bir kitaplığıma baktım da ,Kevin hakkında konuşmaliyiz da çok güzel. Anneligiyle yüzleşen bir kadinin Tek taraflı mektuplarindan olusuyor (oğlu lise katliamı yaptıktan sonra). Kadının içsel yaşantısını , psikolojisini, düşüncelerini çok güzel anlatan bir kitap..

X