Anket Oglumun inadi

Lawinya34

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2017
1.036
594
40
Merhabalar sevgili ablalar benim 4 yasinda bir oglum var.hircin inatci kuralsiz bir cocuktur.bu sene iyi bir kres bulup yazdirdim okul onu cok degistirdi mulaim kurallara uyan saygili bir cocuk oldu ve cok guzel seyler ogrendi.sabahlari okula giderken bazen cok inatlasiyor gitmemek icin bizi cok ugrastiriyor ama gidince cok iyi vden cikartana kadar problem yasiyoruz.1 hafta sonra kv dem gelicek onada cok duskun 1 ay kalacak.kv den guc bularak bu sefer hic gitmek istemiyecek okula diye dusunutorum .kv cok simartiyor her istedigini yapiyor.kv nizle konusun diceksiniz pek anlamaz beni konussamda.sorum şu oglumu okula gonderirken nasil gondericem bagirmadan kizmadan onu ikna yontemim ne olmali ve kv deme ramen nasil gondericem ?evde kv de ile zaman gecirince hircin ve simarik bir cocuk oluyor fikirlerinize ihtiyacim var simdiden tsk ederim

Merhabalar sevgili ablalar benim 4 yasinda bir oglum var.hircin inatci kuralsiz bir cocuktur.bu sene iyi bir kres bulup yazdirdim okul onu cok degistirdi mulaim kurallara uyan saygili bir cocuk oldu ve cok guzel seyler ogrendi.sabahlari okula giderken bazen cok inatlasiyor gitmemek icin bizi cok ugrastiriyor ama gidince cok iyi vden cikartana kadar problem yasiyoruz.1 hafta sonra kv dem gelicek onada cok duskun 1 ay kalacak.kv den guc bularak bu sefer hic gitmek istemiyecek okula diye dusunutorum .kv cok simartiyor her istedigini yapiyor.kv nizle konusun diceksiniz pek anlamaz beni konussamda.sorum şu oglumu okula gonderirken nasil gondericem bagirmadan kizmadan onu ikna yontemim ne olmali ve kv deme ramen nasil gondericem ?evde kv de ile zaman gecirince hircin ve simarik bir cocuk oluyor fikirlerinize ihtiyacim var simdiden tsk ederim
En baştan bakınca kayınvalideniz değil sadece şımartan belliki. Okula gidince düzelmiş demişsiniz.Böyle ailelerde aileye bir kişi kısa süreliğine de dahil olsa düzen bozuluyor.
Kısaca diyeceğim şu ki kayınvalidenizden önce kendinize bakın. Çocukla iletişim ilişki normla değil ki okulda ayrı evde ayrı davranıyor.

Bence gün aşırı gönderin . Zaten ara tatilde gitmeyen arkadaşları olur . Pazartesi , çarşamba ve cuma günü gitsin . Dinlensin biraz da . Bence en güzeli böyle olur .
Ya da yarım gün gönderin . Öğlen alın , evde keyifli vakit geçişirsin.
Zaten 9 dan 3.30 a kadar okul yarim gun olmuyor istemiyorlar oyle

En baştan bakınca kayınvalideniz değil sadece şımartan belliki. Okula gidince düzelmiş demişsiniz.Böyle ailelerde aileye bir kişi kısa süreliğine de dahil olsa düzen bozuluyor.
Kısaca diyeceğim şu ki kayınvalidenizden önce kendinize bakın. Çocukla iletişim ilişki normla değil ki okulda ayrı evde ayrı davranıyor.
Babasi cok simartiyor bide ama artik duzeldi cocugumuza olan oldu

Bütün çocuklar anneanneden babaanneden yüz bulup şımarırlar. Çocuğunuza okula 1 gün mü gitmek istemezsin, 2 gün mü vs gibi onun seçtiğini düşündüğü seçenekler sunun. 2 gün göndermeyin bir şey kaybetmez diye düşünüyorum
İste o bir gun bile geriletiyor.kucuk bir bebegim daha var evde bu sefer ona cok karisiyor malesef

Burada suç kv değil.Siz anne baba olarak kararlı olun.

Öğretmeniyle konuşun olmadı, okulda çok eğleniyor ama sabahları çok zorlanıyoruz, şimdi babannesi de biz de kalacak bir ay diye. Rica edin okul dağılırken 'X'cim yarın mutlaka gel tamam mı, çok güzel bir etkinlik yapıcaz' tarzı şeyler söylesin.
Okulla konusacagim zaten siz vermeki ogretmemine

Yok artık , 8. Sınıf çocuğu bile Veli iznim var derse çıkar . Kreş yani bu . Hepi topu üç beş etkinlikten geri kalır . Ama servis sorun olur , getiren olmaz derseniz o ayrı .
Evet uzak kresi babasi goturuyor aliyor benim aracim yok dolmus vs de yok

Siz biraz tutarsız ve kararsız mı davranıyorsunuz cocuga karşı ? Yani çocuğa kreşe gidilmesi gerektiğini aşılamanız gerekiyor. Kim gelirse gelsin kreşine gönderin. Gelince babaannesiyle oynasın vakit geçirsin. Biraz kararlı davranın.

Bu süreçte çocukla önceden anlaşma yapılmalı ve öğretmeni ile irtibat halinde olmalısınız
En yakın arkadaşını göreceğini oyunlar oynayacaklarını gibi
Rüşvet olarak şekerde teklif edebilirsiniz 😁

Bu aile buyukleri gercekten cocuklarin gelisimini cok olumsuz etkiliyor. Kendi annem ve kaynanamdan biliyorum. Cocugunuzla simdiden anlasin. Duzeni bozulmasin. Kv ile ciddi bir konusma yapin gerekirse tersleyin. Cocuk konusunda taviz vermeyin. Sonra olan anneye oluyor. Cocuguyla iletisimi bozuluyor. Bir yere misafirlige gidecektik ertesi gun. Kaynanam oglumun yaninda x kiside oglunu getirecek sende gonderme okula getir yarin oynasinlar dedi. Oglumda 4 yasinda bu arada anasinifina gidiyor. Ne munasebet dedim yarin gidecek okuluna ne isi var okul saatinde misafirlikte dedim. Ertesi gun yine tekrar etti niye getirmedin cocugu diye bozuldu. Tersleyince sustu ancak.

Ne güzel işte cocuk soğukta gitmemis olur dinlenir ben üzülüyorum küçücük çocuklar kalkıp sabahtan akşama kadar okulda kreşe benim oğlumda başlayacak mecburen ne kadar geç olsa kardır diye dusunuyorum relax olun biraz babaannemle evde rahat rahat takılsın kış vakti.cocuklar annelerine simariyor zaten benim oglumda oyle ben isteyken çok çok daha iyiymiş

Ne güzel işte cocuk soğukta gitmemis olur dinlenir ben üzülüyorum küçücük çocuklar kalkıp sabahtan akşama kadar okulda kreşe benim oğlumda başlayacak mecburen ne kadar geç olsa kardır diye dusunuyorum relax olun biraz babaannemle evde rahat rahat takılsın kış vakti.cocuklar annelerine simariyor zaten benim oglumda oyle ben isteyken çok çok daha iyiymiş
Canim benimki babannede simariyor kisilik degisiyor

X