Oğlumun diş problemi :(

natallia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2013
387
353
Merhabalar 2,5 yaşinda oğlum var ve ön dişlerinde biberon çürüğü oluştu ileri derecede ćürük surekli apse yapiyor ve agri yapiyor gecen sene bulundugumuz sehirde doktora goturduk ve doktor yasi ufak yapabilecegimiz birsey yok dislerin dokulmesini bekleyin dedi bizde dis uzerine baska bir dr goturmedik bu sure zarfinda yine apse yapti uyku uyuyamadi agrisindan cok rahatsizlandi normal dr goturduk antibiyotik verdi yani kisa sureli tedavi oldu bu aralar disleri yine apse yapti. İzmirde bir dr bulduk ozel muayenehanesine gittik bugun ama dr cok kafamizi bulandirdi tuhaf bir dr anlam veremedim cocuga resmen isgence yapti ve dislerini cekmemiz yada kanal tedavisi yapmamiz lazim ama bana kalirsa cekelim dedi cekersek dis kokunden alinacak dis kokleri hasar gorebilir yerine cikan disler yamuk olabilir dedi kanal tedavisi yaparsak meşakatli olur ve kesin sonuc vermeyebilir disi cekersek lokal anestezi yapicaz ama lokal anesteziyide yapma taraftari degilim aslinda ama en uygun lokal anestezi ile disleri cekmemiz gerekli dedi ve o sirada sinirlerim zipladi tuhaf bir dr anlam veremedim ayrica bu curukler ileride romatizma yapar bobreklere kalbe iner vs. Bir sürü şey saydi moralimi bozdu ne yapmaliyim sizce dusüncesi ve bilgisi olan yardimci olursa sevinirim. Birde sunu soylemek istiyorum dişin apse yapmiş olmasi durumunda apse gecene kadar dişi cekmezler diye biliyorum ben sakincasi varmis ama doktor apsenin gecmesini beklemeden cekmee durumunda ya cidden moralim cok bozuldu ne yapmaliyim fikri olan paylassin benimle.

Şu izmir ve manisada ben doğru düzgün diş doktoru bulamadım gerçekten benim kardeşiminde aynen böyle çürükleri var çekmiyor doktor altından gelmez diye ki çocuğa anestezi falan yaptırmayın sakın başka doktora gidin

Daha cok kucuk. Cektirirseniz konusma problemleri de yasayabilir.
Daha donanimli bir doktor deneseniz.
Veya dis hastanesi, medicana falan.
Bir de yanlis anlamazsaniz oglunuzun disleri nasil gozukuyor. Benim oglum 3.5 yasinda ve on iki disi yarisi sari yarisi beyaz. 2.5 yasina kadar biberon kullandi dislerini hergun fircaladim. Agrima yapmiyor ama curudugunde yarisi beyaz mi oluyor siyah mi onu merak ediyorum.

Goz muaynesi icin cocuk uzmanlari oluyor, dis icin boyle bir secenek yok mu acaba?

Mutlaka, iyi, begenilen bir dis hekimine daha gosterin, 3. Bir fikir alin.

Ay canim ya bozma moralini benim yegeniminde onceon disleri sonra kok disleri dahil hepsi biberon curugu oldu 2 yasindan beri surekli fircaladigi halde oldu ozele goturduk dr zaten 7 yasinda hepsi dokulecek saglam olsada cekersek disler orantisiz cikar yukardan damaktan bile dis cikarabilir dedi simdi 6 yasinda on disleri kirilidi kokleri kaldi onlarda zaten hafiften sallanmaya basladi apse yaptindada dr adacayi ile gargara onerdi yada sirkeli suyla korkma bisey olmaz Allahin izniyle

Şu izmir ve manisada ben doğru düzgün diş doktoru bulamadım gerçekten benim kardeşiminde aynen böyle çürükleri var çekmiyor doktor altından gelmez diye ki çocuğa anestezi falan yaptırmayın sakın başka doktora gidin
Evet malesef iyi bir dr yok manisada o yuzden izmire gittik fakat o dr da kotu cikti birde adam durekli birilerine bela okuyan bir adam pisman oldum goturdugume oglumu cok aglatti cocukta dr travmasi olusacak ya dr gorunce korkmaya baslayacak. Bir dr ismi daha duydum o dr gitmeyi dusunuyorum. Bu arada kardesin kac yasinda canim

Ayy fikrim yok ama inşallah hiçbir sıkıntı olmadan halledersiniz.

Daha cok kucuk. Cektirirseniz konusma problemleri de yasayabilir.
Daha donanimli bir doktor deneseniz.
Veya dis hastanesi, medicana falan.
Bir de yanlis anlamazsaniz oglunuzun disleri nasil gozukuyor. Benim oglum 3.5 yasinda ve on iki disi yarisi sari yarisi beyaz. 2.5 yasina kadar biberon kullandi dislerini hergun fircaladim. Agrima yapmiyor ama curudugunde yarisi beyaz mi oluyor siyah mi onu merak ediyorum.
Bu goturdugumuz dr uzmanmis ve sadece cocuklara yonelik bir dr onerdiler bize ama hicte tavsiye edildigi kadar iyi degildi gercekten hijyen diye birsey yoktu pisman oldum goturdugume cocugumu cok aglatti oglumun sadece ön dişleri siyah ve yok denecek kadar kisa kaldi yavrum kiyamam yan disleri ile isiriyor herseyi kiyamiyorum.

Goz muaynesi icin cocuk uzmanlari oluyor, dis icin boyle bir secenek yok mu acaba?

Mutlaka, iyi, begenilen bir dis hekimine daha gosterin, 3. Bir fikir alin.
Var canim zaten goturdugumuz dr cocuk konusunda uzman sadece cocuklara bakiyor ama ben memnun kalmadim emin konusmadi hep varsayim ve secenek sunarak konustu.

Ay canim ya bozma moralini benim yegeniminde onceon disleri sonra kok disleri dahil hepsi biberon curugu oldu 2 yasindan beri surekli fircaladigi halde oldu ozele goturduk dr zaten 7 yasinda hepsi dokulecek saglam olsada cekersek disler orantisiz cikar yukardan damaktan bile dis cikarabilir dedi simdi 6 yasinda on disleri kirilidi kokleri kaldi onlarda zaten hafiften sallanmaya basladi apse yaptindada dr adacayi ile gargara onerdi yada sirkeli suyla korkma bisey olmaz Allahin izniyle
Insallah canim cok tesekkurederim adacayi ile gargarayi hic duymadim ama iyi fikir deneyim adacayini antibiyotikten daha saglikli yasi ufak hic istemiyorum antibiyotik kullanmasini.

Bu arada biberonu niye bıraktırmadınız,iki yaş biberon için çok geç,yani bardağa niye geçmediniz
Biberon curugu deniyor ama adlinda benim sutumu emerek uyuyordu ve geceleri emmek icin cok uyaniyordu su icmiyordu o zamanlar oldu o zaman biberon kullanmiyorduk fazla biberon curugu diyorlar. Bu arada biberonu birakmayi denedik ama olmuyor bardakta istemiyor.

Evet malesef iyi bir dr yok manisada o yuzden izmire gittik fakat o dr da kotu cikti birde adam durekli birilerine bela okuyan bir adam pisman oldum goturdugume oglumu cok aglatti cocukta dr travmasi olusacak ya dr gorunce korkmaya baslayacak. Bir dr ismi daha duydum o dr gitmeyi dusunuyorum. Bu arada kardesin kac yasinda canim
Canım yeni gördüm K.bakma 7 yaşında şuan ama uzun süredir çekiyor yazık çocuk. Bizim ailede var çok güçsüz dişlerimiz benimde çok kötü eğer iyi bi doktor bulursan izmir yada manisada banada söylermisin? Tam 5 doktora gittim kafam allak bullak oldu istersen isimlerini verym onlara gitme

Canım yeni gördüm K.bakma 7 yaşında şuan ama uzun süredir çekiyor yazık çocuk. Bizim ailede var çok güçsüz dişlerimiz benimde çok kötü eğer iyi bi doktor bulursan izmir yada manisada banada söylermisin? Tam 5 doktora gittim kafam allak bullak oldu istersen isimlerini verym onlara gitme
Olur canim haber veririm gittigimizde bu arada sizede cok gecmis olsun dis agrisi cok kotu ve bu aciyi ufak bir cocuk cekiyorsa daha kotu inan onun aciyor benim 10 kati aciyor cok uzuluyorum biraz yapi olarak hassas bir yapim var hic dayanamiyorum l. Bu arada o dr isimlerini verirsen memnun kalirim canim hic degilse onlardan biriyse bosuna götürmeyim.

Olur canim haber veririm gittigimizde bu arada sizede cok gecmis olsun dis agrisi cok kotu ve bu aciyi ufak bir cocuk cekiyorsa daha kotu inan onun aciyor benim 10 kati aciyor cok uzuluyorum biraz yapi olarak hassas bir yapim var hic dayanamiyorum l. Bu arada o dr isimlerini verirsen memnun kalirim canim hic degilse onlardan biriyse bosuna götürmeyim.
Özelden yazdım canmm

X