Anket Oglum cok huzursuz

Benim oglum her saat agliyor

• Cocuk konusu

OY: 0 0,0%
  • Cocuk konusu

OY: 1 100,0%

• Ankete Katılan
    1

Oktaycemile

Ailem benim herseyim
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2018
35
41
28
Benim oglum cok huzursuz hep agliyor birsey dediginde hemen aglamaya baslar 1 bucuk yasinda daha niye bu kadar sinirli olabilir acaba kendini ifade edemiyor hala birtanede 6 aylik kizim var kiskanmasida normal ama bebek dogmadan once de oyleydi bana tecrubeli anneler yazarsa sevinirim

Ağladığı zaman onunla inatlaşmayın kendi haline bırakın. Elbet ilgi göremeyince susar
Hangi durumlarda ağlıyor, elinizden geldiğince onunla konuşun anlamaya çalışın. Daha çok küçük mutlaka bir sebebi vardır.

O yaşta ki çocuk kıskanmayı bilmez bence, ağlıyorsa ilginizi çekmek için de olabilir veya derdini anlatamadığı için sevgi ile yaklaşmak sarılmak her zaman sakinleştirici olur

Çünkü daha bebek, derdini anlatamıyor. Sizin de elinizde bir diğer bebek daha olunca huysuzlanması normal bence, yeterince ilgilenemiyorsunuzdur.

Elimden geleni yapiyorum ama kizim da uyumuyor geceleri onunlanda ugrasmak zorundayim onada ilgi gostermeye calisiyorum bilmiyorum bebek surekli agladigi icin oda uyamiyor daha fazla sinirleniyor

anne değilim ama pedagoji eğitimi aldım .. 1-3 yas arasındaki çocuklar genellikle bu şekilde istedikleri olmadığı zamanlarda veya bi şekilde ilgi cekmekistediklerinde ağlayabilirler.. kucağa alma alışkanlığı varsa hep kucakta olmak isteyebilir. Kıskandığını sanmıyorum o duygular 3 yasından sonra baslıyor.ağladığında susana kadar sarılın öpün güzel şeyler söyleyin o hepsini algılayacaktır.

X