Konuşma Problemleri Oğlum Ç,Ş gibi bazı harfleri söyleyemiyor

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Eski uyeligiydi, sarimanolya idi ama cok isim degistirdi. Malesef gercek.

Bu üyelikteki bazı konuları ve anlatım tarzında bir sıkıntı var. O yüzden, belki gerçek değildir diye umut ediyorum açıkçası.

İlgi çekmek için bazı çocuklar ve yaşa bağlı olmaksızın bazı insanlar, kendi yaşamadıkları olayları toplumda ilgi çekmek için, kendileri yaşamış gibi anlatırlar. Üyenin bazı konularının anlatımında tam olarak böyle bir hava seziliyor.

Pamukçum seni hatırladım eski konularına goz atınca . Sen ameliyat olup refakatçi olarak yanında eski eşi kalan bayansin.bosanmis bir cocuklu olan ve ailesinin kendisine destek vermediği .haklısın ne yazikki bizim adam olamamış babalara sahip çocuklarımız var .onların geleceği için endişelenen onları düşünen onlar için birikim yapmaya çalışan anneleriz .paramizi tabiki boşa harcamayacagiz ancak diğer arkadaşların dediği gibi dil terapisti seanslarına yavrunu goturmelisin senin evde yapacağın alistirmalar yeterli gelmez zaten böyle durumlar için biriktirmiyormuyuz gelecekte daha büyük sorunlarla karşılaşmaman için şu an harcama yapmalısın .

Bu üyelikteki bazı konuları ve anlatım tarzında bir sıkıntı var. O yüzden, belki gerçek değildir diye umut ediyorum açıkçası.

İlgi çekmek için bazı çocuklar ve yaşa bağlı olmaksızın bazı insanlar, kendi yaşamadıkları olayları toplumda ilgi çekmek için, kendileri yaşamış gibi anlatırlar. Üyenin bazı konularının anlatımında tam olarak böyle bir hava seziliyor.

Bilmiyorum ne kadar zamandir forumu takip ediyorsunuz ama manolya cok istikrarli bir bicimde ayni seyleri anlatan, kendini de gizlemeyen bir uye. Diger uyeligindeki tum konularini bilseydiniz daha iyi anlayabilirdiniz. Uyenin ruh hali cok saglikli olmadigi icin bu hissi yasiyorsunuzdur. Anlattiklari normal seyler degil cunku.

Ben çok güzel yüzerim. Açalım kamerayı suya girmeden ileri yüzme teknikleri dersi vereyim. Yabancı değilsin bedavaya hallederiz. Sonra çevrene önerirsin hesaplaşmış oluruz.

Ya da dur evde video çekip youtuba koyayım üç beş kazanırız 😂
Aha tam sevdiğim.
Araya sıkıştırın benim kızı da yaw.
Kızım online dalma dersi almasın mi ?

dil terapistine gittiniz mi ya da çocuğumu maddi sebeplerle dil terapistine götürmezsem ben kötü sorumsuz cimri çocuğun sağlığını önemsemeyen bencil bir anne mi olacağım....haftalık 350 lira.haftada 4 kez gelmek gerekiyormuş.evde biz alıştırma yapamaz mıyız ki...
Evet aynen oyle oldun...

Pamukçum seni hatırladım eski konularına goz atınca . Sen ameliyat olup refakatçi olarak yanında eski eşi kalan bayansin.bosanmis bir cocuklu olan ve ailesinin kendisine destek vermediği .haklısın ne yazikki bizim adam olamamış babalara sahip çocuklarımız var .onların geleceği için endişelenen onları düşünen onlar için birikim yapmaya çalışan anneleriz .paramizi tabiki boşa harcamayacagiz ancak diğer arkadaşların dediği gibi dil terapisti seanslarına yavrunu goturmelisin senin evde yapacağın alistirmalar yeterli gelmez zaten böyle durumlar için biriktirmiyormuyuz gelecekte daha büyük sorunlarla karşılaşmaman için şu an harcama yapmalısın .
Sen manolyayı hiç tanımamışsın

ne kadar kolay etiketlemek.kötü annesin sen, kötü...nasıl bişi bu yaa...problemi ben yeni algıladım...olamaz mı, kafanızdaki kalıplara beni sığdırmayın.
Siz de haklısınız kocammm diye ölmekten çocuğunuza anca fırsat geldi demek. Ama sizin esas kötü bir anne olmanızın sebebi bu sorunu geç fark etmeniz değil, fark etmenize rağmen para gidecek diye çocuğunuzu dil terapisine götürmeyi kazıklanmak olarak görmeniz. Para, sağlık için bile kullanılmayacaksa niye var acaba ya. Cep de diktirdiniz mi peki?

Siz bir çocuk psikologuna götürün.

İl Sağlık müdürlüklerinde görevli terapistler vs oluyor. Bulunduğunuz ilde sağlık müdürlüğünü arayıp bilgi alın.
Psikolog sizi en doğru yönlendirecek kişidir.

Bunun haricinde zorlamadan annecim ben bu kitabı merak ediyorum ama sesli okuyabilir misin diyebilirsiniz.

Birazcık aşama kat ederseniz yaz geliyor sevecen, genç bir hocası olan kuran kursuna/yaz okuluna gönderebilirsiniz.
Orada mahreç çalıştırırken düzelebilir.

Açıkçası kendinize bu kadar düşmüşken. O çocuğun da ister istemez sıkıntıları olacağı malum bir şey. Velev ki çocuğun dil sorunu olmasın terapist zaten ihtiyacı vardır sizin ona sunamadığınız yaşam öyküsünde.

Çocuğunuz için ilçeden ile gitmek hatta dünyanın öbür ucuna gitmek bile olsa tüm imkanları sermek zorundayız.
Onlar bize verilen emanetler.

4-5 yaşlarına kadar oğlumda öyleydi.
Çişim geldi diyemezdi mesela, sisim geldi şeklinde telafuz ederdi.
Hafif pektekliği vardır, ama sevimlilik katacak boyutta.
Bol bol kitap okutmaya çalışın.
Lisede bir hocamız aşırı peltekliği olan bir arkadaşımızın baya düzeltmişti konuşmasını.
Dişlerinin arasına kalem koydurur o şekilde konuştururdu.

X