Premature Bebekler ocuu Cerebral Palsi (Spastii)olan arkadalar var m?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
ama gormesinde bir problem yok demi sizi takip falan edbiliyormu
cevresiyle iletisimi nasil seninle mesela ne tur oyunlar oynuyorsunuz benim oglum hemen sikiliyor oyundan cunku ilgilenmiyor 5 haftadir daha bugun yeni bir gulumseme gordum yuzunde cok mutlu oldum

benimle irtibatı 4-5 aylıktan beri var şu an biz oyunlar oynuyoruz ve bu her gün biraz daha aşama kaydetmesini sağlıyor . hem eğlenip hem hareketlerini yapıyoruz asırt üstü yatırıp dizlerini kırıyorum bacaklarımla tabanlarının yere düz basacak şekilde sıkıştırıp fış fış kayıkçı oynuyoıruz kahkahalarla gülüyor buna kızım ve bu sayede başını daha dik tutmaya başladı

yutmasında bir problem yok sanırım ama yutarken aşırı hava yutuyor bebeğim bu bir problemmi bilmiyorum en büyük sorunda aşırı uykuya meyilli bir bebek bugün sürekli gittiğim çocuk dr götürcem onada durumu anlatıcam olmazsa dediğiniz gibi nöroloğa götürücem bende inş yanılıyorumdur sizin kuzularada acil şifalar diliyorum allah yardımcınız olsun

inşallah pitoscum inşallah hiç bir şeyi yoktur kuzucuğun. bu arada diğer ikisinin resmini niye koymuyorsun

kızlar dün dr gittik genel olarak durumu iyi dedi kusması reflüdenmiş zannettiğin gibi nörolojik bir sorun görmüyorum ama yinede tomografi falan istedi inş ondada bişey çıkmaz kızlar siz ve melekleriniz nasılsnız diğerlerinin resmini koymaya fırsat olmadı valla bir yere yükledim dur kopyalıyım burayada biraara

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun ben size 2 tne doktor önermek istiyorum bu hastlığın en iyi bilenler oldukları konusunda adım kadar eminim
PROF DR: NADİRE AYŞE BERKER (AMERİKAN HASTANESİ DOKTORU AYNI ZAMANDA MUAYNEHANESİ ERENKÖYDE)
PROF DR: SELİM YALÇIN (AMERİKAN HASTANESİ DOKTORU AYNI ZAMANDA MARMARA ÜNÜVERSİTESİ DOKTORU)

Hem insanlıklarıyla hem doktor duruşlarıyla hastayla bir aile olabilme yetenekleriyle birebirler
aynı zamnda hastayı selim bey ve nadire hanım ortak görüp tek bir muayene ücreti alıyorlar.

kızlar dün dr gittik genel olarak durumu iyi dedi kusması reflüdenmiş zannettiğin gibi nörolojik bir sorun görmüyorum ama yinede tomografi falan istedi inş ondada bişey çıkmaz kızlar siz ve melekleriniz nasılsnız diğerlerinin resmini koymaya fırsat olmadı valla bir yere yükledim dur kopyalıyım burayada biraara

çok sevindim pitoscum inşallah hiç bir zaman hiç birinde bir sorun çıkmaz sağlıkla büyürler resimlerini bekliyoruz muhteşem üçlünün

Hem insanlıklarıyla hem doktor duruşlarıyla hastayla bir aile olabilme yetenekleriyle birebirler
aynı zamnda hastayı selim bey ve nadire hanım ortak görüp tek bir muayene ücreti alıyorlar.

çok teşekkürler canım önerin için. ama ben izmirde yaşıyorum ve ist da tedavi olabilmemiz imkansız

Kızlar bebeklerinizin şu an ki durumu nasıl... başladığınızda nasıldı nasıl gelişmeler gösterdi anlatır mısınız... biz de fizik tedaviye başlamıştık evde ama çok gelişme götermedi şimdi özel rehabilitasyon merkezine başlıyoruz... inşallah burada gelişmeleri görürüz allahın izniyle...

benmde kuzenım 6aylık dogdu 2 aya yakın küvezde kaldı . dogudugunda kalbı durmuştu ciğerleri gelişmemişti ve bunun gibi birsürü sorunu vardı. suanda 5 yaşında ve yürüyemiyor yere tam basamıyordu parmak uclarındaydı sureklı uzunca bir sure rehabilitasyona gitti ama pek bi faydasını görmedik. önceden desteksiz oturamıyordu bile ama 5-6 ay önce amelyat oldu şimdi tek basına oturuyor ayakları tam basıyor fakat onun dısında bır glışme yok hala yürüyemiyor.bana kalırsa emeklemeye çok alıştıgı için yürümek de istemiyor sürekli emeklıyor. seneye anaokuluna baslaması gerek inşallah yürümeye baslar o zamana kadar ...

28 haftalık doğum yaptım bebeğim şu anda 4 haftalık olmak üzere genetik tahlil istendi down sendromu yada edwards sendromu şüphesi üzerine kromozom testi istendi çıkmasına daha 3 hafta var bu testleri yaptırıp tahlilde temiz çıkanınız var mı Allah herkes için en hayırlısını verir inşaAllah cevap veren olursa sevinirim

arkadaşlar bebekleriniz küvezdeyken hareketleri nasıldı.kolları bacakları hareketlimiydi?kendini kaldırmaya çalışıyor gibi hareketler yapıyorlarmıydı.birde irkilmeler dikkatimi çekiyor.oğlumunda arada bir bir gözü kayıyor gibi oluyor.şimdiden birşey belli olmaz belirtiler sonra ortaya çıkıyor diyor doktoru o nedenle bunları bu rahatsızlığa bağlayıp bağlayamayacağıma karar veremiyorum

merhaba arkadaşım,ben 53 gün önce 26 + 2 ikiz doğum yaptım ama bebeklerimden biri doğumdan bikaçgün sonra melek oldu :KK43: oğlum hala küvözde.doğdutan 2 gün sonra evre 1 beyin kanaması geçirdi ama daha sonraki ultrasonlarda gerilediğini söylediler.dün senin bu mesajını görünce dikkatimi çekti aynı tip hareketleri( yani belini yukarı doğru kaldırıyor ,bacağı titretme...vb falan)ben de oğlumda gözlemliyorum.ilk önce senin en son yazdığın mesajını okudum bebeklerim 14 aylık oldular ve sorun yok dediğin daha sonra geçmiş mesajlarında gördümki periventriküler lökomalazi tanısı konmuş bebeklerine.şuan çok tedirginim dr.lar daha sonra yukarrda bahsettiğin hareketlerin belirti olabileceğini söyledilermi?lütfen yaşadığın süreci olumlu olumsuz gelişmeleri anlatır mısın?senin yavrularında beyin kanaması olmuşmuydu?lütfen çabuk ver çok moralim bozuk çok merak ediyorum.şimdi nasıl olduklarından da bahset de içime su serpilsin inşaallah.şimdiden cvbın için teşekkürler...

benim oğlumda 7 aylık doğmuştu.7gün küvezde kaldı.gözünün birinde malesef şaşılık var.ve çok sık hastalanıyor.çok şükür şimdi 16 yaşında .ALLAH evlatlarınıza acil şifalar versin,uzuun ömürler nasip etsin

28 haftalık doğum yaptım bebeğim şu anda 4 haftalık olmak üzere genetik tahlil istendi down sendromu yada edwards sendromu şüphesi üzerine kromozom testi istendi çıkmasına daha 3 hafta var bu testleri yaptırıp tahlilde temiz çıkanınız var mı Allah herkes için en hayırlısını verir inşaAllah cevap veren olursa sevinirim

Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Doktor neden bu testleri istedi? Çünkü standart her bebeğe uygulanan testler değil bunlar. İnşallah iyi çıkar sonuçları.

merhabalar benim bebeğimede cerebal palsi teşhisi kondu ve beyninde ciddi hasar var 4,5 aylıkken fizik tedaviye başladık 4,5 aylıkken kafasını tutamayan oğlum 5 aylıkken kafasını tutmaya başladı şu an 8 aylık destekle oturuyor dönebiliyor ve sürünmek için çok uğraşır biraz ilerliyor sizlerde fizik tedaviden gördüğünüz faydaları lütfen paylaşın

kızım 10 aylık olduğundan beri fizyoterapi alıyor. şu an 2 yaş 5 aylık 10 aylıkken bile başını tutamazken şu an desteksiz oturuyor ve gövde kontrolü çok iyi durumda inşallah dahada iyi olacak allahın ve fizyoterapistlerimizin desteği ile.

Merhaba bende 25 haftalık doğum yaptım bebeğim 310 gün yoğun bakımda kaldı.Beyin kanaması sonucunda hidrosefali gelişti ve şant takıldı.4 ay önce taburcu oldu geldiğinde sadece başını tutabiliyodu yaklaşık 2 aydır fizik tedavi görüyo ve 2 ay içersinde dönmeye başladı oturmaya ve geçen akşam ilk defa destekli olarak yürüdü.Fizik tedavi prematüre bebeklerde çok önemli bence herkes buna önem versin...

kızım 10 aylık olduğundan beri fizyoterapi alıyor. şu an 2 yaş 5 aylık 10 aylıkken bile başını tutamazken şu an desteksiz oturuyor ve gövde kontrolü çok iyi durumda inşallah dahada iyi olacak allahın ve fizyoterapistlerimizin desteği ile.

Çok sevindim canım allah daha iyi etsin inşallah buradan daha iyi haberlerini alırız...

allahtan tek isteğim oğlumun ve oğlum gibi olan çocukların sağlığına kavuşması allah hepimizin yardımcısı olsun

X