oburluk ve tembellik

Bir süre verirsiniz ama kisa süre sonra durur egzersiz hareket olmadan hic bir diyet faydalı olmaz sağlıklı olmaz. Dışarı çıkamıyorsanız evde bir seyler yapın hareketi egzersizi hayatınıza alın. Daha güzel sonuclar alırsınız.

4 litre gazlı içecekten sonra midenizin reflüsünü, gastritini düşündüm bir an 😱
Tehlikeyi fark edip çözüme başlamışsınız en azından. Spor olmasa da eğer oturduğunuz muhit sakinse akşamları kimse yokken yürüyüş yapabilirsiniz. Ben de astım hastasıyım, kısıtlamaların olduğu ilk zamanlar eşimle özellikle gece 10 buçuk - 11 gibi yürüyüşe çıkardık.

Bir de tabii herkesin bünyesi farklı ama annem diyetisyene gittiğinde habire yiyerek kilo vermişti. Sabah aç karnına 1 çay kaşığı balla tatlandırılmış sirkeli su ile güne başlayıp yatana kadar saat başı hurma/meyve/yoğurt/susuz yemek/yağsız salata/ızgara filan şeklinde beslenmişti bir dönem. Güzel de kilo vermişti. Az porsiyon sık öğün şeklinde.

Can sıkıntısı da insana çok yedirir. Elinizi kolunuzu, aklınızı oyalayacak bir şeyler bulun bence ☺

bende astım hastasıyım o yüzden çok hareket etmek bana göre değil ama tempolu kısa yürüyüşlerin bir zararı olmaz sanırım. Bende porsiyonlarımı küçültmeyi çok istiyorum ama doymam karnımı tok hissetmeden rahat edemiyorum 😞 Ben şu an sebze yemekleri ve tavuk et yiyorum ızgara şeklinde

Ne yapmışsın kendine böyle? kronik rahatsızlığın var diye dışarı çıkmayıp kendini evde zehirlemişsin
4 lt gazlı içeçek ne demek, zaten bunu bıraksan kilo vermeye başlarsın

Su içmeyi sevmiyorsan dilim limon, salatalık, çilek vs. atarak tatlandırabilirsin böylece detoks etkisi de yapar. 1 fincan yeşil çay, 1 maden suyu, 1 bardak su, bir dilim limon bunu da dene soğukta içersin hem su ihtiyacını karşılar hem de sağlıksız içecek aramazsın
Kök sebzelere gelene kadar hayatından şu içecekleri ve şekeri çıkarsan zaten baya yol katetmiş olursun

Kola hayranı biri olarak şu an neredeyse hiç içmiyorum çünkü damak tadım artık onun şekerini kaldırmıyor. Kendini neye alıştırırsan öyle gidiyor

Diyet kelimesi benim psikolojimi bozuyo_Ogunleri kucultup ekmegi azaltmak zamanla zayiflatiyo insani.Hem de hayatinin tamamini etkiliyo.Diyet gecici saglikli beslenmek kalici cunku.Ben hep sunu dusunurum.Zayiflayamam diye baslamam biseye aradan aylar gecer.Sonra dusunurum bunca zamandir ogunlerimi azaltsam zaten zayiflardim diye.Hamileligimde 14 kilo verdim.Kizim tosuncuk gibi dogdu.O kadar mutluydumki ama bu karantina benimde o kiloyu tekrar almama sebeo oldu.Bazen moral bozuklugu iyidir.Ben de iki uc gundur gobegin almis yurumus ne guzel zayiflamistin gibi sozlwr duydum ve tartildim.Sonuc korkunctu ama beni kendime getirdi.Ben basliyorum insallah.elbette zayiflariz😊
Cuma zayiflama yarismasi 4 takima da gelebilirsiniz canim
Bende uni sonrasi 58 ten 75 e ciktim daha sonra ise basladim 2 ayda 10 kilo gitti daha sonra nisan dugun hamilik bir daha hamilelik derken 85 e ciktim simdi ise 69.7 ye dustum nisandan beri
merhaba bende karantinadan önce diyete basladim 87 kilodan 79 a düsdum ama bu evdeki surecde aldim gibi tartilamaya korkuyorum. bende gazli iceceklere asiri duskunum gazoz kola meyveli sodalar. sizin gibi bende maden suyuna yoneldim ayni konudan muztaripiz sanki beni anlatmisiniz
4 takima bekleriz 😊😊

Öncelikle abiniz adına üzüldüm çok geçmiş olsun. Artık gelen yorumlardan ve sizinkinden anlıyorumki yapılması gereken yemek yememek, aç kalmak, diyet vs... değil. sadece yeme alışkanlığını değiştirmek en önemlisi bu diye düşünüyorum. kızarmış tavuklu hamburgerin yerine tavuklu salatayı koymak gibi.
Evet kesinlikle şekerden zararlı unlardan uzak durmak ve porsiyon kontrolü, hareket. Öyle ağır sporlara da gerek yok yürüyüş yetiyor. Özel yemekler vs de gerekmiyor yapabilirsiniz korkmayın. Sağlıklı yağlar sağlıklı unlar meyveler kullanın. Glisemik indeksi düsün beslenirseniz aclık ve tatlı krizi yaşamazsınız

bende astım hastasıyım o yüzden çok hareket etmek bana göre değil ama tempolu kısa yürüyüşlerin bir zararı olmaz sanırım. Bende porsiyonlarımı küçültmeyi çok istiyorum ama doymam karnımı tok hissetmeden rahat edemiyorum 😞 Ben şu an sebze yemekleri ve tavuk et yiyorum ızgara şeklinde
Peki bu doymam düşüncesi psikolojik olabilir mi? Doymama konusunda bu kadar karamsarsan destek mi alsan acaba?

Ben de çok sık yerdim. Sanki ara öğün yemezsem açlıktan ölecek gibi olurdum. Sinirlenirdim filan. Sonra bu ramazanda evde idari izinli olunca oruç tuttum ve ara öğün yemezsem ölmeyeceğimi anladım 😬 eskiden kahvaltı/ara öğün/öğlen/ara öğün/akşam/yatana kadar da bir şeyler şeklindeydi. Hâlâ ara öğün yiyorum ama doyacak kadar yemiyorum. Meyve ya da leblebi filan atıştırıp kendimi dizginliyorum.

4 lt gazlı içecekten sonra şok oldum 48 kiloyum bir bardak meyve suyu veya gazlı içecek içinde rahatsız oluyorum. sağlıklı beslenmeye başlayınca kilo verilir ve düzenli spor şart

Sizin sandiginizin aksine aç hissetmeniz değil, obezlik depresyon yapar. Aç kalmadan kilo vermeniz mümkün durmuyor o mide şuan geniş. Kucultmeniz gerekir. Basarilar

Cuma zayiflama yarismasi 4 takima da gelebilirsiniz canim
Bende uni sonrasi 58 ten 75 e ciktim daha sonra ise basladim 2 ayda 10 kilo gitti daha sonra nisan dugun hamilik bir daha hamilelik derken 85 e ciktim simdi ise 69.7 ye dustum nisandan beri

4 takima bekleriz 😊😊
Olabilir aslinda.Bendr 70 oldum.58den ciktim.Suan disari cikmam lazim.Aksam dondugumde incelerim.

Abur cubur ve gazlı iceceklerdeki zararlı maddeler ve şeker butun vucudunu etkiliyor. Bununla ilgili that sugar belgeseli var onu tavsiye ederim.
Kilo alınır verilir o çok sorun değil. Sağlık için katkı maddeli yiyecekleri bırakmalısın.
Genç yaşta kalp diyabet rahatsızlığın olsun istemezsin değil mi?
Öncelikle iyi motive olmalısın. Bir de günlük bir saat yürüyüş vücuda çok iyi geliyor

Size bır tavsiye vereyim mutlaka deneyin ama şeker ıstegınızı bastırmak için kahvenize tarçın katın yarım çay kaşığı kadar günde üç defa kahve içiyorsanız her seferınde deneyin bunu yada ıkı üç kayısı ve ceviz içini karıştırıp ıcın tarçın atın bu şeker ıstegınızı bastırıcak.

Bende korona ve oncesinde toplaminda 15 kilo almissim. 🌮🥪🌭 aralikli orucla 2 bucuk ayda 15 kiloyu tekrar verdim. Gunde bir saat yurumek ve ogunlerimi azaltarak verdim kiloyu. Cok fazlada abartmadim. Istedigimi yedim ama porsiyonlarimu kuculttum ve kendimi surekli ztn korona doneminde cok yedin simdi yemesende olur diye sakinlestirip yemedim😂 1 hafta ara vermistim bugun tekrar basladim. Basta cok zorla ilk bir haftasi ama sobra alistim mesela su an kesinlikle 6dan sonra agzima bisey koyamiyorum.

kk yarisma gruplarini kesinlikle oneririm,
ben de sayelerinde guzel kilo verdim zamaninda.

simdi koronadan oturu evde olunca kilo almamak bizim gibi istahi acik kisiler icin zor oluyor maalesef.

Huyunuzu biliyorsunuz ona gore plan yapin.
Ben aralikli oruc deniyorum bu aralar, benim icin cok guzel ise yariyor, zira aman evdeyim 2 kasik ondan, dur bir yudumcuk sundan derken aksamina guzel kalori almis oluyordum, ama simdi orucluyum deyip bir yudum da olsa yemiyorum, cok ise yariyor. Yeme zamaninda da zaten yemegim hazir oluyor, dolayisiyla abur cubur olayina hic gecmiyorum.

astimlilar da spor yapabilir,
neden direk spor yapmam diye dusunuyorsunuz ki ?

evet belki su an koronadan oturu disarida sporu tercih etmeyebilirsiniz ama evde de kendinize uygun bir rutin gelistirebilirsiniz.

4 litre gazlı içecek ne yahu o dişler, mide ne hale gelir ağız kokusundan duramazsınız çünkü dişler ve mide ağız kokusuna sebep olur. Ciltte siyah noktalar, iç yağlanmalar off of. Sabahları bir iki dilim kızarmış ekmek yanına haşlanmış yumurta peynir zeytin salatalık eğer tatlıya çok düşkünseniz tahin pekmez ama sadece sabahları. Öğlen ekmeksiz yanında yoğurtla sebze yemeği ara öğünlerde kuruyemiş ve yeşilçay. Akşam da protein ağırlıklı bir şeyler. Mümkünse 7’den sonra yeşilçay dışında bir şey yiyip içmeyin çok acıkırsanız yoğurt. Bu şekilde biraz kilo verdikten sonra hafif hafif yürüyüş yapabilirsiniz bence.

Merhaba hanımlar başlıktada olduğum gibi açık ve net olacağım kendimle ilgili. Çok oburlaştım karantina başladığından bu yana. Kronik rahatsızlığım olduğu için evden çıkamıyorum, rahatsızlığım sebebi ile egzersiz biraz sakıncalı, ayrıyetten zor geliyor üşeniyorum. Çok hareketsizim. Tembel biriyim. Bu yetmezmiş gibi asla doymuyorum. Yedikçe yiyesim geliyor. Gazlı içecek tüketimim günde 4 litreye bile varıyordu bazen. Pek fazla su içmiyordum. Asla midem boş kalsın istemiyorum sanki. Porsiyonlarım zaten büyüktü, yemek bitiyor üzerine abur cubur, atıştırmalıklar bitiyor üzerine tatlı...

Epeydir tartılmıyordum ve tartılayım dedim. Elbette kilo alacağımıda biliyordum aynaya baktığımdada az çok fark ediyordum ama en fazla 3-4 kilo almışımdır diyip önemsemiyordum. Moralim çok bozuldu 9 kilo almışım. Metabolizmama güveniyordum eskiden ne kadar yersem yiyeyim kilom sabit kalırdı benim. Ne oldu bünyeme bilmiyorum. Muhtemelen evde oturmaktan metabolizma hızım düştü ve bunun olabileceğini düşünmeden danalar gibi yedim. Şu an elimden gelen tek çözüm karbonhidratı önemli ölçüde azaltmak oldu. Bunun yerine sağlıklı yağlar ve protein ağırlıklı besleniyorum ve porsiyonlarımı çok az küçültebildim. Şekerli gazlı içecekleri, nişastalı kök sebzeleri, hamurişlerini ve tatlıyı hayatımdan çıkarttım. Su içmeyi sevmiyorum ama zorluyorum kendimi içmek için. 5 gündür böyle devam ediyorum.
Öyle ağır diyetler, aç kalmalar bana göre değil pek. huzursuz, depresif olurum. Yapabileceğimin en iyisi bu anlayacağınız fakat sizce kilo verir miyim yoksa bunu uygulamak sadece kilomu sabit tutmaya mı yarar. Bilerek tartılmıyorum 2. Haftanın sonunda tartılacağım. Ödem atıp kilo verdiğimi sanmayayım vücut hemen yağ yakmaz diye biliyorum. Bu arada hiç kaçamak yapmıyor değilim çünkü canım gerçekten çok fazla şekerli şeyler istiyor. Kalorisi ve karbonhidratı çok az olan bir bisküvi buldum onu atıştırıyorum dayanamadığımda. Biraz araştırdım zaten bir anda kesersem vücut bunu tehdit olarak görüp yağ depolamaya başlayabilirmiş. Bilmiyorum ne kadar doğru. İşime geldiği için inanmak istiyorum. :halay:Sizce belli bir süre böyle devam edersem işe yarar mı bu edinmeye çalıştığım beslenme alışkanlığı? Karbonhidratı azaltıp kilo veren arkadaşlardan özellikle fikirlerini bekliyorum...
bılınclı gordum sızı :) kesmenız gerekenlerı ve yapmanız gerekenlerı yapmaya baslamıssınız
ben karbonhıdratı komple kestım ama dengelemek ıcın karbonhıdrat degerı olan sebzelerı tuketıyorum
mesela kabak, havuc, kuruyemıs olarak leblebı bunları eksık etmıyorum tamamen karbonhıdratı kesmemelısınız faydalı karbonhıdratı mutlaka almalısınız kılo vermek ıcın yakıta ıhtıyac var:) almanız gereken besınlerı mutlaka alın sakın ıhmal etmeyın corona var vucut dırencınız dusmesın allah korusun
Sağlıklı beslenirken; bu benım konum belkı faydalanmak ıstersınız

Merhaba hanımlar başlıktada olduğum gibi açık ve net olacağım kendimle ilgili. Çok oburlaştım karantina başladığından bu yana. Kronik rahatsızlığım olduğu için evden çıkamıyorum, rahatsızlığım sebebi ile egzersiz biraz sakıncalı, ayrıyetten zor geliyor üşeniyorum. Çok hareketsizim. Tembel biriyim. Bu yetmezmiş gibi asla doymuyorum. Yedikçe yiyesim geliyor. Gazlı içecek tüketimim günde 4 litreye bile varıyordu bazen. Pek fazla su içmiyordum. Asla midem boş kalsın istemiyorum sanki. Porsiyonlarım zaten büyüktü, yemek bitiyor üzerine abur cubur, atıştırmalıklar bitiyor üzerine tatlı...

Epeydir tartılmıyordum ve tartılayım dedim. Elbette kilo alacağımıda biliyordum aynaya baktığımdada az çok fark ediyordum ama en fazla 3-4 kilo almışımdır diyip önemsemiyordum. Moralim çok bozuldu 9 kilo almışım. Metabolizmama güveniyordum eskiden ne kadar yersem yiyeyim kilom sabit kalırdı benim. Ne oldu bünyeme bilmiyorum. Muhtemelen evde oturmaktan metabolizma hızım düştü ve bunun olabileceğini düşünmeden danalar gibi yedim. Şu an elimden gelen tek çözüm karbonhidratı önemli ölçüde azaltmak oldu. Bunun yerine sağlıklı yağlar ve protein ağırlıklı besleniyorum ve porsiyonlarımı çok az küçültebildim. Şekerli gazlı içecekleri, nişastalı kök sebzeleri, hamurişlerini ve tatlıyı hayatımdan çıkarttım. Su içmeyi sevmiyorum ama zorluyorum kendimi içmek için. 5 gündür böyle devam ediyorum.
Öyle ağır diyetler, aç kalmalar bana göre değil pek. huzursuz, depresif olurum. Yapabileceğimin en iyisi bu anlayacağınız fakat sizce kilo verir miyim yoksa bunu uygulamak sadece kilomu sabit tutmaya mı yarar. Bilerek tartılmıyorum 2. Haftanın sonunda tartılacağım. Ödem atıp kilo verdiğimi sanmayayım vücut hemen yağ yakmaz diye biliyorum. Bu arada hiç kaçamak yapmıyor değilim çünkü canım gerçekten çok fazla şekerli şeyler istiyor. Kalorisi ve karbonhidratı çok az olan bir bisküvi buldum onu atıştırıyorum dayanamadığımda. Biraz araştırdım zaten bir anda kesersem vücut bunu tehdit olarak görüp yağ depolamaya başlayabilirmiş. Bilmiyorum ne kadar doğru. İşime geldiği için inanmak istiyorum. :halay:Sizce belli bir süre böyle devam edersem işe yarar mı bu edinmeye çalıştığım beslenme alışkanlığı? Karbonhidratı azaltıp kilo veren arkadaşlardan özellikle fikirlerini bekliyorum...

kolayı da bırak.
yatmadan önce miden boş olsun yani en az 3 saat öncesi yemiş ol..
bence başarırsın.

Arkadaşlarım genelde kolaya kafein yüzünden bağımlı olduğumu söylüyor ama kafein seviyor olsam kahvede tüketirdim bilindik kahve dükkanlarına bile gittiğimde krema süt bazlı şeyler içen biriyim kahveyle veya çayla aram hiç yok. Bence asitli içecek bağımlılığı bu tamamen kola gazoz meyveli sodalar o asit böyle geçerken boğazı yakıyor falan ferahlatıyor sanki. Aslında zevk aldığımızı düşünüp işkence ediyoruz kendimize. Su gibi lıkır lıkır içen biriyim nefesim kesilmeden o kadar alışmışımki. Ama bıraktım artık çok canım şekerli isterse sade soda ile meyveli sodayı karıştırıyorum sürekli olmamak kaydıyla
ay sanki ben yazmisim o kolanin meyveli sodayi nasil iciyorum bilseniz 6 tane birden ice bilirim meyveli soda

X