Nü model: Okuldaki herkes bedenimi benden daha iyi biliyor

amcam nasıl bir ruh halindeyse artık :KK70:
valla meleğim o tarz resimlere bakıyorum arkasından,sağından,solundan,gözlerimi kapatıp aniden açıyorum belki anlarım diye yok anlamıyorum picassonun o çizimlerine bak buda nü resimlerinden :confused::confused::confused::confused:
Femme-nue-allong%C3%A9e-Les-voyeurs-Grand-nu-allong%C3%A9-Nice-24-Aout1955-huile-sur-toile-80-x-192-cm-coll.-priv%C3%A9e.jpg

İnsanlar burada size insanlığın yüzyıllardır yaptığı şeyi özetleyemez.''ıyy böyle sanat mı olur.s.s'' demek de onun değerini düşürmüyor.Kimin sanat dediğini sorarsanız bunun gibi milyonlarca soru türetilir şurada çünkü bu göreceli bir kavram.Tıpkı müzik zevki gibi.Sizin hoşunuza gidip gitmemesi bir sanatçının fikriyle dalga geçme hakkı vermiyor sizlere,tıpkı bir insanın fikri ile dalga geçme hakkına sahip olmadığınız gibi.
Bazı yorumlar için gerçekten de üzüldüm.Yazmadan edemeyeceğim.

yüzü zayıf ama bedeni şişko bir kadın çizmiş:KK70: neyini anlamadın kuzum
Bende patriarkal toplumlarda kadın bedenine atfedilen zayıf olma olgusu ve kadının değerinin ekseri bu olgu çerçevesinde biçilmesi nedeniyle üzerinde kurulan tahakküme daha fazla dayanamayan bir kadının yaşadığı içsel bunalımlar, buhran ve bunun neticesinde kendi vücudundan çıkmaya çalışmasını irdelediği izlenimi uyanıyor. Elbet salt kişisel izlenimlerim ve algılama biçemimle bir eseri yorumlayamam ancak bu bağlamda baktığımda kadının adeta başkaldırısını yoksaymak da mümkün değil. Belki de eril bir dille genelgeçer estetik algıların bir eleştirisidir, kimbilir.

Bende patriarkal toplumlarda kadın bedenine atfedilen zayıf olma olgusu ve kadının değerinin ekseri bu olgu çervesinde biçilmesi nedeniyle üzerinde kurulan tahakküme daha fazla dayanamayan bir kadının yaşadığı içsel bunalımlar, buhran ve bunun neticesinde kendi vücudundan çıkmaya çalışmasını irdelediği izlenimi uyanıyor. Elbet salt kişisel izlenimlerim ve algılama biçemimle bir eseri yorumlayamam ancak bu bağlamda baktığımda kadının adeta başkaldırısını yoksaymak da mümkün değil. Belki de eril bir dille genelgeçer estetik algıların bir eleştirisidir, kimbilir.
vayyy yoruma gell helalsin shotumm :21:

Bende patriarkal toplumlarda kadın bedenine atfedilen zayıf olma olgusu ve kadının değerinin ekseri bu olgu çerçevesinde biçilmesi nedeniyle üzerinde kurulan tahakküme daha fazla dayanamayan bir kadının yaşadığı içsel bunalımlar, buhran ve bunun neticesinde kendi vücudundan çıkmaya çalışmasını irdelediği izlenimi uyanıyor. Elbet salt kişisel izlenimlerim ve algılama biçemimle bir eseri yorumlayamam ancak bu bağlamda baktığımda kadının adeta başkaldırısını yoksaymak da mümkün değil. Belki de eril bir dille genelgeçer estetik algıların bir eleştirisidir, kimbilir.
valla shotcum sen şahane bir yorum getirmişsin

iyi akşamlar kızlar mesaim bitti ben çıkar ne düşündüğümü belirttim zaten :KK22::KK22:
kızmayın kızlarr bana tabiki picassonun bir çok eserini anlamam mümkünmü.. yada diğerlerinin . bir adamcağız vardı adını unuttum trt 3 de resim yapardı ne konuştururdu fırçasını bayılırdım onu izlemeye öyleki ekrandan girip öpesim gelirdi.. o adamı .. ama bazı sanatçıların eserlerini anlayamıyorum bakıyorum,bakıyorum yok anlayamıyorum.. işte bunun gibi ..ve elbet anlayamamam onun sanatçı olmadığını değiştirmez..

Kakao ve Ben Kakao ve Ben kesin senin göremedigini görüyorum desem emin ol.
Cünkü bunu kendin kesfedeceksin. Cinsel organda, kulak gibi, el gibi ayak gibi, nesini merak ederim orasini anlayamadim sorunun ? Ben anatomi dersinde 2 kere ölü kesmisim, icini acip bakmisim incelemisim, yani insan vücudu bana hic bir sey ifade etmiyor, etten, kemikden baska.
Hayati hep büyük pencereden bakacaksin. Hersey cinsellik degil.
Ha cinsellikde güzel birsey ama onun yeri baska, sanat ve tipda bir insanin vücudunu sex objesi olarak algilamiyorsun cünkü arka bilgin bu konuda cok. Tüm vücuttaki kaslarin isimlerini biliyorum ve bunu eger ressamda cok güzel cizmisse, iste hayretler icinde seyrediyorsun.
Hersey cizimle baslamis, eskiden anatomi kitaplari, böyle kabiliyetli ressamlar sayesinde bizi bu zamana kadar tip ögrencilerini egitti. Meshur " Sobotta " kitaplarimiz vardi, bunlar hep cizimle bir organi bize anlatirdi. veya mimari binalar eski zamanin cizimleriyle bu zamana geldikde simdi 3D animasyonlu hersey.
Cevabim seni tatmin etmistir umarim.

Kakao ve Ben Kakao ve Ben kesin senin göremedigini görüyorum desem emin ol.
Cünkü bunu kendin kesfedeceksin. Cinsel organda, kulak gibi, el gibi ayak gibi, nesini merak ederim orasini anlayamadim sorunun ? Ben anatomi dersinde 2 kere ölü kesmisim, icini acip bakmisim incelemisim, yani insan vücudu bana hic bir sey ifade etmiyor, etten, kemikden baska.
Hayati hep büyük pencereden bakacaksin. Hersey cinsellik degil.
Ha cinsellikde güzel birsey ama onun yeri baska, sanat ve tipda bir insanin vücudunu sex objesi olarak algilamiyorsun cünkü arka bilgin bu konuda cok. Tüm vücuttaki kaslarin isimlerini biliyorum ve bunu eger ressamda cok güzel cizmisse, iste hayretler icinde seyrediyorsun.
Hersey cizimle baslamis, eskiden anatomi kitaplari, böyle kabiliyetli ressamlar sayesinde bizi bu zamana kadar tip ögrencilerini egitti. Meshur " Sobotta " kitaplarimiz vardi, bunlar hep cizimle bir organi bize anlatirdi. veya mimari binalar eski zamanin cizimleriyle bu zamana geldikde simdi 3D animasyonlu hersey.
Cevabim seni tatmin etmistir umarim.
Seks objesi olarak algılansaydı bana lezbiyen demeleri icabederdi. :)
Nü resim ,resmin sadece bir dalıdır,minik bir kısmıdır.
Ben soyut çalışılan nü resimleri çok seviyorum.
Hele bir de vitray çalışması ise .
Yeme de yanında yat.

Dayatma yapanlardan biri de sizsiniz bilmem farkında mısınız?
Yani "bence normal" diyen herkese dünden beri "hayır normal değil, aslında sizce de normal değil, bak tabudur" deyip duruyorsunuz. Madem dayatmalara karşısınız, kendince normal olduğunu söyleyenlere niye normal olmadığını dayatmaya çalışıyorsunuz?

Annemle beraber yaşadığım evde antrede şu poster vardı mesela uzun süre (bizimkinde yazı yoktu):
images

Yani olabilir, sizin için tabudur, sizin için normal değildir. Benim için öyle. Siz niye bana/bize "haayıırr sizin için de tabu, sizin için de normal değil aslında" diye diretiyorsunuz madem?

Aslinda su anda savunmada olman anlamsiz... yani bana gore anlamsiz. Cunku ciplakligin ve cinselligin tabu olmasi kotu bir sey degil, medeniyet simgesidir. Medeni olmaktir bu.

Ciplakligi ve cinselligi tamamen fiziksel, alelade bir sey olarak gorenler aslinda medeniyetsizlik sinyalleri verir. Ornegin afrika kabileleri, ornegin ortalik yerde ciftlesen nudistler...

Senin icin de ciplaklik tabu. Ben burada kisisellikten ziyade toplum kulturu ve medeniyetten bahsediyorum yani. Mesela tum aile bireyleri gayet ciplak gezen tiplerin videosunu gordum. Anne baba dede nene coluk cocuk...vs hepsi ciplak kahvalti edip muhabbet ediyorlardi. Bak onlar icin ciplaklik bir tabu degil, sadece toplumda yasayabilme adina bir mecburiyet. Ama sen onlar gibi rahat misin, hayir...

Ciplakliga cogu durumda ocu gibi bakmiyorsun, daha fazla tolere ediyorsun sadece, hepsi bu. Ama ciplaklik su icmek kadar normal dersen... buna inanamam yani kusura bakma. Yine de o kadar normal buldugunu diyorsan, diyecek birseyim yok.

X