Deri ve Cilt Hastalıkları Nolur yardım edin!!!!!

Narkokusu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2020
28
6
Merhaba arkadaşlar benim suratımda şu an için büyük bir alerjik reaksiyon söz konusu iki gün önce pirinç suyunu tonik olarak kullanmak istedim fakat sanırım benim alerji sebebim bu oldu. Eski küçük bir parfüm şişesine koymuştum iyice yıkayıp. Emin değilim belki parfüm kalmışta olabilir suratımda kabarcıklar çıktı gözlerim sisti dermatit gibi bu gün cuma yarın hiçbir cildiyeci bakmaz ne yapsam ağlıyorum iz kalır diye

Tam olarak nasıl bir yardım istiyosunuz bilmiyorum ama burdan iyi niyetle dahi olsa yanlış yönlendirme yapılabilir. Neticede insanların uzmanlık alanı değil olsa bile görmeden muayene edilmeden ne yapılabilir? En yakın sağlık kuruluşuna başvurun. Nöb. doktor

Bence yuzunuze hicbisi surmeyin. En masum krem bile daha kotu yapabilir. Alerjik ciltli birisi olarak soyluyorum. Ya kendi haline birakacaksiniz o oylece gececek, ya da acile gideceksiniz. Ama birsey surmeyin. Ve bundan sonra da her internette gordugunuz karisimi cildinize surmeyin. Baskasina iyi gelen sizde su anda oldugu gibi alerjik reaksiyona sebep olabilir. Ya da yuzunuzun cok kucuk bir kismina surup cildinizim tepkisini olcebilirsiniz.

Sakin olun, zamanla gececektir ama bu arada cildinizi rahat birakmalisiniz. Uzerine kapatici ya da fondoten asla surmeyin.

Buradan ne krem söylesek alerjjni artırırsa ne olacak...
Acile gidin beklemeyin

Hiçbir şey sürmeden en yakın zamanda doktora gidin kaşıntı ve yanmayı hafifletmek için pamuklu müslin tarzı bezi ıslatıp yüzünüze koyun.
Benim de aynı şekilde bi güneş kreminden olmuştu ürtiker demişti doktor özel bi solüsyon hazırlatmıştı.
Hiçbir kozmetik ürününü,çok bilinen markalardan bile olsa minik bi alanda denemeden kullanmam siz de kullanmayın bir daha.

Yarın hastaneye gidin burda biz size yardımcı olamayız. Yarın acilde dermatolog olmasa bile herhangi bir doktor alerjiyi inceleyerek bizden çok daha fazla yardımcı olur.

Merhaba arkadaşlar benim suratımda şu an için büyük bir alerjik reaksiyon söz konusu iki gün önce pirinç suyunu tonik olarak kullanmak istedim fakat sanırım benim alerji sebebim bu oldu. Eski küçük bir parfüm şişesine koymuştum iyice yıkayıp. Emin değilim belki parfüm kalmışta olabilir suratımda kabarcıklar çıktı gözlerim sisti dermatit gibi bu gün cuma yarın hiçbir cildiyeci bakmaz ne yapsam ağlıyorum iz kalır diye
Teşekkür ederim arkadaşlar aslında gitmeyecektim ama kötüleşince gitmek zorunda kaldım meğersem gerçekten de pirinçten dolayıymış. Çünkü pirinç suyu kaldıkça bakteri üretirmiş şişenin içinde buzdolabında dahi olsa beklediği için cildim enfeksiyon kapmış siz siz olun benim gibi tam araştırmadan denemeyinn. Canlı mağdur örneğiyim :KK43:
Bu arada sivilce tarzıydı yavas yavas geçti kücük kücük izleri var fito sürüyorum düzenli işe yarıyor :)

X