Nişanlıyım gurbete gidicem ailemi bırakmak istemiyorum ailem çok üzülüyor

Ben senin için o kadar kendimden ödün veriyorum seviyorsan sende vermek zorundasın ailemle görüşmek istemem kadar doğal ne var diyin

Ben nişanlının tek göndermem demesine takıldım ya nasıl göndermiyor belki sen ailenle yalnız vakit gecirkmek istiyorsun? Aile herseydir kendi annesine yakın otururken sorun yok ama . Bence nişanlın annesinin bu karışma huyuna da zamanla birsey demeyecek kendin muhattap olucaksın. Ailene tek gidememe konusunu halletmelisin. İnşallah kimse üzülmeden güzel bi yol bulunur
İnşallah o kadar yorumdan sonra çok samimi gelen bir yorum teşekür ederim şuan konuşmuyoruz ama konuştuğumuz da umarım halletmiş oluruz yoksa ben göze alamam

Uygun dusmemesi ne alaka ayrica evliligin ilk zamani tek yollamayan cocukla hic yollamaz. Cocuga birsey olur diye endiselenir o zamanda.
Olur mu canım o zaman yanında bekçi olmuş olacak. Uygun düşmez dediği basbaya güvenmemek. Senin tek gidince ne haltlar yiyeceğine güvenmiyorum demek. Yok başına bir şey gelirmiş de bilmem ne. Boş laf hepsi. Çocuk koruma kalkanı mı sanki.

Ben senin için o kadar kendimden ödün veriyorum seviyorsan sende vermek zorundasın ailemle görüşmek istemem kadar doğal ne var diyin
Tamam bende gelirim ben bırakırım seni der bende ben ailemle vakit geçirmek istersem derim o bisey der ben bişey derim sonuç 4 gündür konuşmuyoruz 😄

Olur mu canım o zaman yanında bekçi olmuş olacak. Uygun düşmez dediği basbaya güvenmemek. Senin tek gidince ne haltlar yiyeceğine güvenmiyorum demek. Yok başına bir şey gelirmiş de bilmem ne. Boş laf hepsi. Çocuk koruma kalkanı mı sanki.
Benim içimde varsa ben o haltı her türlü yerim ki onu da düşünmeli o zaman ama işte olmuyor nasıl bir yapiysa

İnşallah o kadar yorumdan sonra çok samimi gelen bir yorum teşekür ederim şuan konuşmuyoruz ama konuştuğumuz da umarım halletmiş oluruz yoksa ben göze alamam
Nişanlın sana güvenmeyen birisi farkındasındır umarım. Senin tek başına gidince bir şeyler karıştıracağından duyduğu korku sebebiyle seni göndermeyeceğini söylüyor. Bu sebeple de çocuk olursa gidebilirsin diyor. Çocuk olursa da dillenip konuşana kadar yine gidemezsin diyecek bundan adım gibi eminim. Hayır çocukla gitmekle senin başına bir olay gelmesinin arasındaki bağ nedir tam olarak?

Tamam bende gelirim ben bırakırım seni der bende ben ailemle vakit geçirmek istersem derim o bisey der ben bişey derim sonuç 4 gündür konuşmuyoruz 😄
Bisey demesine fırsat vermemelisin yani söyle de; beni bu konuda sunduğun fikirler suan ilgilendirmiyor ben aileme istediğim zaman gelebilme özgürlüğünü istiyorum cok bisey istemiyorum ben senin için fedakarlık yapıyorum senden de bunu bekliyorum de. Orda yalnız kalıcak olan sensin o değil bos ver bu konuyu halletmelisin. Erkekler hep daha fazlasını istiyo gerçekten buna tamam dersen daha fazlası daha fazlası. Seni doğuran anne büyüten babaya ne gerekçeyle göndermiyorsa o gerekçenin bir hükmü yok şimdiden böyle diyorsa ilerde napar kararlı ol canım kimsenin kölesi değiliz biz. Kendi fikri olduğundan emin bile değilsin ailesinin talebi belki bu . Bazı aileler gelini yeniyken ezmeye çalışır ilerde sesi kısılsın çıkmasın diye sen pozitif ol ama her zaman sınırlarını koru

Nişanlın sana güvenmeyen birisi farkındasındır umarım. Senin tek başına gidince bir şeyler karıştıracağından duyduğu korku sebebiyle seni göndermeyeceğini söylüyor. Bu sebeple de çocuk olursa gidebilirsin diyor. Çocuk olursa da dillenip konuşana kadar yine gidemezsin diyecek bundan adım gibi eminim. Hayır çocukla gitmekle senin başına bir olay gelmesinin arasındaki bağ nedir tam olarak?

Mesaj İroni İçerir
Çocuğu emniyet kemeri gibi düşünün, çocuksuz kadın bekar gibi takılabilir bekar zannedilebilir ama çocuklu kadın evli, erkeği var, çocuğu da var, yolda yörede gören ahlaklı errrkeklerimiz bacımızsın deyip başını çevirerek gider😬

Nişanlı erkek delikanlısı için kişi kendin gibi bilir işi sözü uygundur sanırım.

sutten kesilmeyen kadinda erkekde evlenmesin bence。 bende tek kiz olarak 850km uzaga gittim nasip kismet nerde nasil cikar karsimiza bilemeyiz malesef gurbet diye bisey var ama yapacak bisey yok

kız bende heralde dedim çok uzaklara gidiyor 1 saat 15 dakikalık yolmuş ben istanbulda annemle aramda 40 dk var istanbul trafiğinde 2 saatlik yol oluyor takma uzak bi mesafe yokkii

Kendimi biraz olsun rahatlatmak için yani aileme istediğimde binip arabaya gelebilirim nasılsa diye düşünüp rahatlatmak için bu konuyu bir kez daha açtım ben özlediğimde kendimde gelirim dedim oda gidemezsin dedi şuan 4 gündür konuşmuyoruz arada yazsam da aynı konu üzerinde ortak noktaya varamiyoruz ben bunda ailesinin etkisinde kaldığını çok düşünüyorum annesi bir oğlunu kaybetmiş ve normal dışı bir insan benimkide ne kwdar dinlemez desem de malesef etkilendiği anlar oluyor sanki ailesi bu konuda diretiyor da oda oyuzden diretiyor gibi hissediyorum
gidemezsin ne demek ya hangi çağda yaşıyor senin nişanln çok üzülürsün ilerde bencede gözden geçir

Nişanlın sana güvenmeyen birisi farkındasındır umarım. Senin tek başına gidince bir şeyler karıştıracağından duyduğu korku sebebiyle seni göndermeyeceğini söylüyor. Bu sebeple de çocuk olursa gidebilirsin diyor. Çocuk olursa da dillenip konuşana kadar yine gidemezsin diyecek bundan adım gibi eminim. Hayır çocukla gitmekle senin başına bir olay gelmesinin arasındaki bağ nedir tam olara

sutten kesilmeyen kadinda erkekde evlenmesin bence。 bende tek kiz olarak 850km uzaga gittim nasip kismet nerde nasil cikar karsimiza bilemeyiz malesef gurbet diye bisey var ama yapacak bisey yok
Aileniz nasıl karşıladı peki sizi sürekli evde bı dram varmiydi

gidemezsin ne demek ya hangi çağda yaşıyor senin nişanln çok üzülürsün ilerde bencede gözden geçir
kız bende heralde dedim çok uzaklara gidiyor 1 saat 15 dakikalık yolmuş ben istanbulda annemle aramda 40 dk var istanbul trafiğinde 2 saatlik yol oluyor takma uzak bi mesafe yokkii
Ağlıyorum sürekli artık nişanlıma da eziyet gibi oldu farkındayım oda korkar oldu evlenince böyle yapar dayanamazsam diye

Bisey demesine fırsat vermemelisin yani söyle de; beni bu konuda sunduğun fikirler suan ilgilendirmiyor ben aileme istediğim zaman gelebilme özgürlüğünü istiyorum cok bisey istemiyorum ben senin için fedakarlık yapıyorum senden de bunu bekliyorum de. Orda yalnız kalıcak olan sensin o değil bos ver bu konuyu halletmelisin. Erkekler hep daha fazlasını istiyo gerçekten buna tamam dersen daha fazlası daha fazlası. Seni doğuran anne büyüten babaya ne gerekçeyle göndermiyorsa o gerekçenin bir hükmü yok şimdiden böyle diyorsa ilerde napar kararlı ol canım kimsenin kölesi değiliz biz. Kendi fikri olduğundan emin bile değilsin ailesinin talebi belki bu . Bazı aileler gelini yeniyken ezmeye çalışır ilerde sesi kısılsın çıkmasın diye sen pozitif ol ama her zaman sınırlarını koru
Evet bana kendi göreneklerini anlatıyorlar sürekli kendi aile yapılarına göre olmamı istiyolar ama ben öyle bir ailede yetismedigim için buda bana çok farklı geliyor anlaşamıyoruz o yüzden bagzi konularda

Evet bana kendi göreneklerini anlatıyorlar sürekli kendi aile yapılarına göre olmamı istiyolar ama ben öyle bir ailede yetismedigim için buda bana çok farklı geliyor anlaşamıyoruz o yüzden bagzi konularda
Farklı büyümüş olabilir ama sende Farklı büyümüşsün yani seni otarafa çekmek yerine ortayı bulmak zorunda tek bi tarafa göre olmuyor bu işler yoksa tek bi taraf mutlu olur

Merhaba hanımlar ben 25 yaşındayım nişanlım ile son 6 ayı nişanlı olmak üzere 5 yıldır birlikteyiz. Başlarda herşey çok güzel gelsede nişandan sonra benim içimi bir korku sardı. Ailem bana çok düşkün evin tek kızıyım bende onlara çok düşkünüm üniversiteyi bile dışarda okumadım en güvenli yerim evimdir hep kardeşime bile kalmaya gidemem hemen evime gelmek isterim babam beni gözünden sakınan bir baba annem de öyle hiç bir zaman beni kirmadilar incitmediler ne istesem hemen oldu babam başta istemedi uzak diye ama ben çok istediğim için verdi verdikten sonra babamda bir mide ağrısı çıktı geçmek bilmeyen hastane hastane gezmeye başladık o dururken kalbinde damar tıkanıklığı çıktı çevremdeki herkes kıza dayanamıyor diyor başlarda ne kadar takmasamda artık çok üzülmeye başladım annem bana baktıkça gözleri doluyor bana zaten çok iyi davranan ailem artık gidicem diye beni resmen pamuklara sariyolar. Çok üzülüyorum kendimi sürekli ağlarken buluyorum babamida annemide beni izlerken görüyorum hep ben gidince napicaklar diyorum neyse onu geçiyorum gelelim bana bende artık korkmaya başladım babam hep gurbet zor olur iyi düşün dedi yok baba ben istiyorum dedim kimse olmaz kızım yanlız kalırsın dedi yok dedim şimdi babam ne dediyse beynimde dönüyor ben napicam orda ben yanlız kalicam ben yapamam gibime geliyor nişanlıma hiç kıyamıyorum onu da çok seviyorum arada kaldım psikolojim tamamen bozuldu nişanlımın ailesine de yakın olucaz kaynanam da herseyine karışmak isteyen bir tip nişanlım ne kadar korusada başta toz pembe gelen herşey şimdi toz bulutu gibi geliyor evlilikten iyice korkmaya başladım benim gibi hisseden varmı kızlar nişanlımı da çok seviyorum ama ona bu korkularım dan bahsettigimde bazen yanımda olsada bazen hiç umursamıyor kendi kendimi yiyorum sanki bazen Nisan atmak geliyor içimden ama bu zamana hiç kolay gelmedik o yüzden geri nişanlımi çok ozlerde dayanamazsam diye korkuyorum ama bu sekildede düğün tarihî yaklastikca iyice korku sarıyor beni sürekli düğün günü annem ve babam ne yapicak diye düşünüyorum sürekli ben nasıl alisicam napicam annem yok babam yok basimda ev benim evim değil diye kendimi yiyorum sürekli ağlıyorum çok güçsüz hissediyorum kendimi gurbet şimdiden gözümü korkutuyor bu arada 1 saat 15 dakikalık bir mesafe ama adı şehirler arası olduğu için nişanlım tek göndermem diyor ailene ben getiririm ozledikce gelip kalırız diyor ama benim özlemim hiç bitmiycek gibi hissediyorum hangi bir gün her ozlediğimde getirecek beni nasıl dayanicwm annem le babama ayy gerçekten uykularım kaçıyor zayıfladım şimdiden benim gibi korkuları olan varmiydi acaba yoksa sorun bende mi
Seni çok iyi anlıyorum gurbette biri olarak. Benim 14 saat var ailemle aramda. Ilk başta gözü karaydım ne olacakki istediğim zaman giderim uçakla 1 buçuk saat diyodum ama evlendikten sonra çöküyor o yalnızlık. Çok zor oldu benim için. Eşimle mutlu bi evliliğim var senede 2 bazen 3 kere gidiyorum ailemin yanina ama yok yine de o yalnızlık hissi geçmiyor. Sana nişanı at diyemem senin mesafen çok azmış. Gider gelirsin daha sık. Evlilik psikolojisi sarmış biraz da ondan hassassin. Mecbur alışacaksın canım. Nisanlini seviyorsan alışacaksın. Kimse babasının evinde kalmıyor napalim hem ağlarız hem gideriz 😊 gurbetlik zor oluyor evet ama inan galiba ona da alışıyor insan. Annen baban da alışır zamanla

X