Nişanlımın ailesiyle gidip görüşmem mi gerekiyor ? yoksa olduğum tavırda devam etmem mi?

onu tecrübe ettim ama ailesinden uzak oturuyorum.
Evlilikte uzak durmakla ailesinden kurtulamazsın.
Hep karşına çıkacaklar.
Çocuktan sonra hele direkt organik bağ kuruyorsun.
Bence siz adamı beğenmişsiniz hırs da yapmışsınız belli. Olmayacağını bile bile olduruyorsunuz.
Benim arkadaşım çocuksuz boşandı. Hç evlenmeyen bir adamla evlendi. Üstelik tek çocuk. Annesi bilmiyor bu konuları. Gerek yok anlatmaya dedi. Öğrense bile sana ne der geçerim dedi. Arkada durmak budur. Öyle görümceye bilmem neye laf düşürmez arkada duran adam.

Oğulları kıymetli olan Karadeniz'e gelin olmayı düşünmüyordur abla. Ama kıymetsiz erkek çocukları olan başka bir bölgeden evlilik yapar belki.
Valla bende karadenizliyim. Hem anne hemde baba tarafından hemde. Eski kadınların bazılarında evet erkek evlada düşkünlük var ama bu sadece karadenize has bir durum değil. Ve bunu tüm karadenize yormak çok anlamsız olur.

Merhaba herkese :KK54:
Sizlere olayları uzun uzun değil kafa karıştırmadan kısaca anlatmak istiyorum . Tek başıma yeterlilik sağlayamadım düşüncelerimde .Fikirlerinize ihtiyacım var :KK54:
1 aylık nişanlıyım . Nişanlımla 2020 den beri arkadaştık. 2021 de ben açıldım (1 yıla yakın sabah akşam mesajlaşmalar ismini koyamama vs durumlar )
Daha sonrasına bir ilişkiye başladık ve ben daha önce evlenip ayrıldım çocuğum yok. Kötü bir evlilik deneyimim oldu severek evlenmiştim ama anlaşamadık ayrıldık.Ailesine en başta benim durumumu söylemesini istedim . 3 tane görümcem var bir tanesi de evlenip ayrılmış çocuğu var ailesiyle beraber yaşıyor nişanlımın. Kayınvalidem lk başta kararı nişanlıma bıraktığını söyledi saygı duyduğunu söyledi ve bu şekilde ilişkimize başlamış olduk.Nişanlım benden 2 yaş küçük. Ablaları ile aramda 3 ve 4 yaş var . İlişkimz devam ederken biz ayrılık yaşadık nişanlımın isteği üzerine 3 ay kadar (sbeep sunmadan)ben vazgeçmedim mesajlar ,hediyeler,kendimi unutturmamalar vs. Sonrasında geçen sene yılbaşında nişanlım geri döndü bana. Ailesi bana dönmesinin sebebinin zoraki olduğunu vs düşünmüş . Hamileyim bile sanmışlar .(allah affetsin onlarıda )
Görümcelerimle tanıştım . Masa da her şey normaldi. Makara yapıyorlar falan . Sonrasında wp gruplarında kardeşler arasında kız şişko,olmaz bunla,sen brad pitt değilsin ama onu allah yaratmış bir şey demeylim günah gibi cümleler kullanmışlar okudum.Bizim ayrılmamızı istediler.Biz devam ettik.Evlenme teklifi aldım . Görümcem rezillik üstüne rezillik çıkarttı. Ne haakretler ne terbiyesiz cümleler anlatamam . Onu da es geçtik sonrasında nişanlım tekrar oturtmak istedi bizi. Davet ettiler ortak bi noktaya gittim . Masa da nişanlım yoktu . Görümcelerim nişanlımın yalancı olduğunu ikili oynadığını vs söylediler.Ailelerinin dul istemediklerini karadenide erkek çocuğu kıymetlidir gibi şeyler söylediler. Büyük görümcem dul birisi ile ailesini tanıştır bu cümleden 2 hafta sonra ve ben ona da diğer görümcelerime de mesaj attım . Dedim benden neden vaktimi çaldınız bu durumda ?Bana böyle dediniz şimdi böyle yapıyorsunuz hakkımı helal etmiyorum size .Sonrasında Ailemle tanıştı nişanlım. Ailem seviyorsanız arkanzdayz dediler ve gelsin istesin dediler. Nişanlım yakın arkadaşları ile geldi istedi.Nişanlandık ama nişan öncesinde evimizin eşyasına kadar her şeyi a dan z ye kadar aldık.Eksiksiz çok şükür. Ben ailemden işim gereği ayrı yaşıyorum .Evimde yaptk nişanı . Herkes çok beğendi evimizi. Nişan duyuldu annesi tansiyon sorunları yaşadı ailesi sanki onca şeyi yapmamş gibi yetim misin?öksüz msün? vs şeyler söyledi.
Görümcelerim aynı şekilde annemize bir şey olursa sorumlusu sizlersiniz falan .
Nişanlımın ailesiyle gidip görüşmem mi gerekiyor ? yoksa olduğum tavırda devam etmem mi? kararsız kaldım.Bunca kötülük yapmış insanlarla oturmam mı hak yoksa bekleyip sadece nikahıma misafir gibi gelip gitmeleri mi doğru ?
Size has bir durum değil bu adamdan başkasına da koca olacağını düşünmüyorum. Bi kere ailecek terbiyesizler, o laflar o görümceler falan ne o öyle Allah esirgesin..ha şimdi siz de alınmayın ama siz de aileye uyum sağlamışsınız yani olursa da sizle olur daha ne bileyim sağlıklı bir ilişki isteyenle olmaz mesela.. ikinci evlilik yapacak birine göre hani tedbirli olunur diye diyorum çok gözükarasınz. Sorunza gelince böyle devam edin, paşa izin verdiği müddetçe tabi 🤷🏻‍♀️

şuan o durumdalar . oğlumuzu kaybetmeyelim diyorlar ama bana samimi gelmiyor hareketleri. evime almak istemiyorum
Sen de evliliğin boyunca huzurlu ve mutlu olmak istiyorsan içindeki öfkeyi büyütme,barış arayı düzelt ama belli bir mesafede kal diyebilirim

Valla bende karadenizliyim. Hem anne hemde baba tarafından hemde. Eski kadınların bazılarında evet erkek evlada düşkünlük var ama bu sadece karadenize has bir durum değil. Ve bunu tüm karadenize yormak çok anlamsız olur.
Keşke sadece orada olsaydı 🙃 Öyle demiş ya aile, o yüzden dedim yoksa genel sorun bu maalesef.

onu tecrübe ettim ama ailesinden uzak oturuyorum.
İyi ya sorun yok o zaman.

Nişanlı da zaten onlarla mesafeli görüşüyormuş, ailede ona herkes saygı duyuyormuş, sen de bayramdan bayrama gidip el öpersin olur biter.

Son düzenleme:
Şimdi konu silmeye bakıyorsun belli ki yorumlar hoşuna gitmedi.
Ama bırada kimse kötülük olsun diye söylemiyor inan.
Mesela benim eşim Karadenizli biliyorum az çok ortamı. Eşim ailesinden taban tabana zıt söz hakkı tanımaz hiç bir konuda. Ama ailesinin etkisinde kalan biri sizinki ve genel anlamda ilişkiyi başlatan da sizsiniz. Geri döndüren de. Adamın sevgis yeterli değil, ailesi de belli bırakmayacak.
İkinci bir hata yapmayın.
Gerçekten pişman olmayın diye yazılıyor burada

Bir kere bosanmissiniz ikinciye nasil boyle bir evlilige dogru yol aliyorsunuz akil alir gibi degil. Cok acinasi bir haldesiniz baskasi yasamis gibi okuyun bir yazdiklarinizi ne ilk adimi atmis ne sonra ailesinin agzini kapatabilmis ayrica sizden ayrildigi halde yalvar yakar dondurmussunuz. Siz kendinizi mahvetmeye kararli gibisiniz. Ayrilin ya da yasayin ve cekin butun dertlerini bu kisinin. Ben karsi tarafin sizi sevdigini bile dusunmuyorum acikcasi.

Screenshot_20230216-134325_Chrome.jpg

Konu silemiyorsun şekerim üzgünüm. Tıpkı nişanlının ailesini de silemeyeceğin gibi. Onlar hayatının her alanında olacak, nişanlının başına buyruk çıkıp sana yüzük taktığına bakma, o ailesinin onu bırakmayacağından emin, öyle olmasa daha yüzünü görmezdi.

Hayır tecrübesiz de değilsiniz 2. Evliliğiniz olacak.cidden bu adam ve ailesiyle mutlu olacağını düşünüyormusun?
Birincisi nişanlınız tırsak ,
Seven insan ,değer veren insan arkanızda durur, görümcelerin hakaretlerine izin vermez, ama sizin ki ortadaki durumu yok sayıyor
2.nişana ailesiyle Bile gelmiyor siz nasıl kabullendiniz bu durumu ?hadi siz kabullendiniz aileniz noluyooooo ya demedi mi?

Hiç sağlıklı bir ilişki değil. Adam ayrılmak istediğinde bırakmalıydın, aramızda sorun yok diyorsun da, adam senden sebepsiz ayrılıyor, sen hediyelerle, aramalarla filan yeniden ikna ediyorsun, ailesiyle çözmesi gereken sorunları sana yansıtıyor. Daha nasıl sorun istiyorsun ? kim ailesi ola ola arkadaşlarıyla filan nişan yapmak ister ki ? İlişkide erkekle kadının rolleri farklıdır, sen ilişkinin erkeği olmuşsun, o sana nasıl erkek olacak, nasıl eş olacak, nasıl baba olacak düşündün mü hiç ? Bu adamdan ne yol, ne kasaba, ne koca hiç bir şey olmaz. Aile ile yaşanan sorunlar da işin kreması, yol yakınken dön bence.

Nisanliniz sizi sevseydi biraz da o kosardi pesinizden. Hem hic evlenmemis, hem yasi kucuk. Allah bilir dogru durust isi de yoktur, sizden gecinecektir. Niye bu kadar verici oldunuz anlamadim.
Ayrica tamam kadin erkek esit, cinsiyetsiz yasam vs diyoruz da ben her zaman buna katilmiyorum. Erkegin kizin pesinden kosmasi gerektiginr inaniyorum. Kizin erkegin pesinden degil

Neden bozuluyorsun canım yazılanlara
Farklı düşünen biri var mı benimle dedin
Herkes bi şeyler yazdı işte kendi aklınca
Farklı düşünceler çıktı işte ortaya

Aslında doğru yolda olduğu umudu ile yazdı. Hayal kırıklığı.
Fikir almak isteyen herkesin görüşüne katılmasa bile saygı duyar
Kendi bildiğini okuyacak olan zaten fikir almaz
Dedikodu yapmak için buraya yazanlardan da sıkıldım açıkçası
Belli bir olgunluğa ulaşmadan evlilik zaten bi yere kadar sürer maalesef

X