Nişanlım bayram ve bitmek bilmeyen gezmeler

Asıl kritik soru senin aile gezini yapıyor mu bu sevgili nişanlın? Kendi ailesini topyekün gezdircekse bende kalan zamanı benim ailemi de ona gezdiririm. Hiççç 🥱😉

Bayram da Kocam.
Evden 2 yere bayramlaşmaya gitcez diye çıktık 4 oldu.niye oldu bütün gün surat yaptı.(benim akrabalarım)
Yani bayram bu giderken aklına geliyor. Onada ilugrayalim buna da geçmiş olsun diyelim. Bizde De çok.yere gidilir.
Bence nisanlin seni herkesle tanıştırmak istemiş iyi bisey yani
Öf valla hiç sevmiyorum

Biz bayramı normal gün gibi geçirsek olmaz mı
Yani onu yapanlarda var tabi.ama ne kadar doğru kime göre doğru bir karar bilemem.her ailenin düzeni yaşam şekli farklı.
Burada kilit olan şey kocan.oda senin kafanda ise kapıyı kilitler tatile gidersiniz.ama bayramda akraba gezilir benim için önemli diyorsa her bayram kavga çıkar.

Yani onu yapanlarda var tabi.ama ne kadar doğru kime göre doğru bir karar bilemem.her ailenin düzeni yaşam şekli farklı.
Burada kilit olan şey kocan.oda senin kafanda ise kapıyı kilitler tatile gidersiniz.ama bayramda akraba gezilir benim için önemli diyorsa her bayram kavga çıkar.
Anladığım ne demek istediğinizi 😘😘

Oraya gitmesek nişanlımla ikimizin bir yemek yeme planımız olacaktı en azından
Sadece kayınpeder mi, nişanlınızda yok mu bir tuhaflık? Aslında görmek isterseniz bu size bir işaret. Babası önden oğlu da peşinden yürümüş. Baba bizim planımız var sen kuzenine git biz sonra başka bir zamanda ziyaret ederiz demesi gerekmez mi? Nişanlımla ilk bayramımız, baş başa yemeğe gideceğiz veya arkadaşlarımızla da görüşeceğiz vs vs büyükleri ziyaret edelim sonra ayrılalım niye dememiş? Sizin taraf olsa siz söylerdiniz değil mi? Anneniz dıdısının dıdısına sizi de sürüklemek isterse gitmezdiniz, götürmezdiniz nişanlınızı. Siz de aynı davranışı aynı saygıyı bekleyin kendisinden. Halan dayın amcan teyzen tamam ama babanın kuzenine de başka zaman gideriz deyin.

Kayınpederinizi şikayet etmeyin, oğlunu gelinini herkese göstermek istemiştir, eski kafa. Bunun hesabını nişanlınıza sorun. Önümüzdeki bayram için şimdiden konuşun, ve önlem alın. Yalnız, babam ne derse o, söyleyemem ayıp olur şeklinde konuşursa aileci adamla nişanlanmışsınız demektir. Engel olacaksanız ilk günden yapın. Evlendikten sonra düzelir değişir demeyin çünkü geneli değişmiyor daha bir anneci babacı oluyor. Şunu da iyice bir yerleştirin kafanıza. Eş ailesi sorunu yoktur, eş sorunu vardır.

Planımız vardı sğrekli kayınpedrrin şuraya da gidelim demesi yüzünden iptal oldu
Nişanlınız rahatsız olmadı mı bu durumdan? Babasına planımız var diyemedi mi? Yani babasına hayır diyemeyen bir çocuk ise ileride evlendiğinizde sizin hayatınızı babası yönetecek, siz de yeni konular açacaksınız buraya. Yani bunu bir düşünün. Daha evli değilsiniz çocuğunuz yok, henüz sadece nişanlısınız, yol yakın...

Nişanlımla ve ailesiyle bayramda aile gezmeleri yaptık. Buraya kadar normal ilk bayramımızdı Normalde esas hala amca dayı gezecekken bir anda sayı arttı da arttı nişanlımın kuzenlerinden tutun kayınpederin kuzenine bile gittik ve bu gezmelerden sonra birlikte vakit geçirelim diye konuşmuşken birlikte vakit geçirebileceğimiz sadece yarım saatimiz kaldı sonrasında evime dönmem gerekiyordu. Ya sizce bu durum bana mı batıyor? Planda olmayan gezmeleri kayınpeder sağ olsun ekledi de ekledi. Bize resmen vakit kalmadı. İçime attım burada da çpk paylaşmak istemedim bilen bilir takıntılı açtığım konulardan ötürü baya tepki görmüştüm ama bunu da sizlerle paylaşmadan yapamıcam
İlk bayram olduğu için kayınpederiniz özeniş, gezdirmiş, tanıtmış olabilir. Her bayram böyle olmayacaksa sorun yok bence.

Nişanlınız hayır diyememiş bence oraya odaklanın. Siz olsanız da olmasınız da o gezmelere gidilecekti. Siz rahatsız olun diye yapılmamış, insanlar rutinlerini gerçekleştirmiş.

X