Nişan Yüzüğü

Bukre11

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2016
1.447
2.018
Merhaba

Bu sonbaharda evde söz - nişan bir arada bir kutlama yapmayı düşünüyoruz sevgilimle. Benim kafamı karıştıran konu ise nişanda takılacak yüzükler. Bu konulardan bir hayli uzağım etrafımda sorabileceğim kişiler ya söz nişan bir arada yapmamış yada üçer tane yüzük almış kişiler.
Şimdi evde söz - nişan yakın çevrenin katılacağı kutlamada gümüş mü yüzük almalıyım? Yoksa altın alyansı alıp evlilikte de mi kullanmalıyım? Ne olur bir el ativerin konuya kafam çok karıştı.🤗🙃

Merhaba

Bu sonbaharda evde söz - nişan bir arada bir kutlama yapmayı düşünüyoruz sevgilimle. Benim kafamı karıştıran konu ise nişanda takılacak yüzükler. Bu konulardan bir hayli uzağım etrafımda sorabileceğim kişiler ya söz nişan bir arada yapmamış yada üçer tane yüzük almış kişiler.
Şimdi evde söz - nişan yakın çevrenin katılacağı kutlamada gümüş mü yüzük almalıyım? Yoksa altın alyansı alıp evlilikte de mi kullanmalıyım? Ne olur bir el ativerin konuya kafam çok karıştı.🤗🙃
Bence beyaz altın alın.

Erkeğe gümüş alabilirsiniz. Kendiniz altın. Bizde nişanda ikimiz de altın aldık ama eşim evlenince sattı gümüş aldı

BEnde isteme söz nişan tek seferde halletmeyi düşünüyorum yakın zamanda. 3 5 tane yüzüktakıp çıkarmak istemediğim için böyle bir yol seçtim zaten. Hemde fazladan külfet gibi geliyor bana zırt bırt. Öncesinde aileler tanışacak 2 3 gelirler büyük ihtimalle. Sorasında isteme kahve yüzükler vs hop bu faslı geçtik. Sonra bide düğün. İnan kına bile yapmak istemiyorum. Tabi şartlar neyi gerektirecek şuan bi fikrim yok.

Herneyse biz bunu sevfilimle konuştuk. Gidip direkt alyans alacağız. Kıza erkek, erkeğe kız alıyor normalde. Sevgilim krndi altın takmayacağını söyledi. (erkeğe haram olduğu için ve erkeklik hormonunu bozduğu için diyor). Bu sebeple yüzüğü gümüş tercih edecek. Onuda benim alyansımı aldığında kendisi alacağını söyledi. Senin ailen yüzüğe vereceği meblayı altınlara katsın dedi :) hrrşey anlaşmakla alakalı yani. Biz nişanda direkt alyanslarımızı takacağız allahın izniylede ömrümüzün sonuna kadar huzurla mutlulukla ve sadakatle taşıyacağız.

Mesela bazı erkekler yüzüğü altın aldırıp sonrasında bozduruyor. Buda bi seçenek.

Biz isteme soz nisan birarada yapmistik. Evlenince kullanacagimiz alyanslari taktik. Sag elden sol ele gecti ayni yuzuk 😊

Benimki beyaz altın eşiminki de gümüş. Biz direkt alyanslarımız taktık. Yüzükler normalde karşılıklı alınırmış ama bizimkileri eşim aldı. Sen aldın ben aldım konusu da hiç geçmedi aramızda.

Erkek tarafının alyansini kız, kızın alyansini erkek alır ve altin alinir aynı yüzüğü sanki ayrı yapsanda tak sanki kim anlayacak ayni yüzük olduğunu birde bana tek yüzük daha anlamlı geliyor evlenme teklifinde de tektaş oldu mu toplam 2 yüzük yeter 😊

Merhaba

Biz isteme ve nişanı bir arada yapmıştık. Sade iki altın alyans istemiştik zaten. Evliliğimizde de onları takmaya devam ediyoruz.

Bizim isteme ertesi salonda nişan yapmıştık. Ben sarı altın eşim beyaz altın aldı salonda kesildi yüzükler. Evlenince de sol ele taktık onları.

X