Nişan Nişan yerine araba

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Nişanı kız tarafı yapar. Sizde durum farklı galiba ama ikinci el arabalar bile 30 bin tl den başlıyor. Nişan masrafına karşılık araba bana biraz fazla maliyetli geldi.🤷‍♀️
Tam olarak karışalamıyor evet ama evlenince zaten alınacak tı araba Nişan masrafı Bi köşede kalmış olup üzeri tamamlanır düğüne kadar diye düşünüyorum

Sonra altınlarınızı bozdurup alırsınız, Yada çalışıp kendiniz alırsınız nişan yerine araba istemek pekte hoş bir davranış değil yani..
Bn yanlış anlaşıldım galiba bana zaten araba alınacak evlenince Bn şuan masraf yapmayıp bu Nişan masrafı İn da üzerine koyulup dha iyi Bi araba alınsın istiyorum

Bn yanlış anlaşıldım galiba bana zaten araba alınacak evlenince Bn şuan masraf yapmayıp bu Nişan masrafı İn da üzerine koyulup dha iyi Bi araba alınsın istiyorum
Bu durumda onlar size araba almış olur ama diğer durumda siz istemiş olursunuz ve hoş bir davranış değil benim görüşüme göre.. tabiki sizin düşünceniz nasılsa öyle hareket edersiniz ama daha sonra kendi imkanlarınızla üstüne ekleyip daha iyisini alabilirsiniz..

Pardonda şartlar var ve istekler yadırganmıyorsa bunun neresi görgüsüzlüktür?
aile arasında isteme ve yüzük takma olur bilezik falan hiç bir şey alınmazsa ve durumları da varsa olabilir ama arkadaşlar 30 bin falan yazmışlar hurda alamazsın 30 bine, en kötü araba 70 binden başlıyor... 70 bine de değil nişan yalıda düğün yaparsın öyle düşünürsen:)

Katılıyorum sana. Baştan sona. El oğlu olabilir, ama sonuçta eşin olacak. Ileride zorluk çekecek, yarın kredi borçlarını ödeyemiyoruz diye konu açar.

Evlilik ortaklıktır.

Neyse fazla söze gerek yok, 4 x4 'lük olması, milletin haftalarca hatta aylarca bu nişandan bahsetmesi daha önemli.
Bn Nişanı konuşulmasındansa işime yarar bişey olmasını tercih ediyorum

Ben de gereksiz masrafa karşıyım.. düğün, nişan bi sürü formaliteye lüzum görmüyorum.. onlara para harcıycama yurtdışına seyahate giderim ...evime mis gibi eşyaları alırım .. sonuç olarak o düğüne nişana giden insanları asla memnun edemeyeceksin bari kendin memnun ol ...

Arkadaşlar sözlüyüm şuan normalde Bi kaç ay sonra Nişan planım vardı ama nişanı gereksiz masraf olduğunu düşünüyorum onun yerine Nişan masrafına düğün hediyesi olarak araba isteyeceğim siz ne düşünüyorsunuz Nişan konusunda bide Nişan masrafı ortalama ne kadar tutar sizce herşeyim 4 4lük olacağı Bi Nişan dan bahsediyorum ama
Bizde nişanı kız yapar kendi ailenizden isterseniz ne alaa.Ama düğün olacağı zaman ne olur bilemem mihrinde iste arabanı.

Arkadaşlar sözlüyüm şuan normalde Bi kaç ay sonra Nişan planım vardı ama nişanı gereksiz masraf olduğunu düşünüyorum onun yerine Nişan masrafına düğün hediyesi olarak araba isteyeceğim siz ne düşünüyorsunuz Nişan konusunda bide Nişan masrafı ortalama ne kadar tutar sizce herşeyim 4 4lük olacağı Bi Nişan dan bahsediyorum ama
Ben nişan hazırlığı yapıyorum, tek taraflı mı soruyorsun, iki tarafın toplam masrafını mı?

Nişan masrafıyla araba masrafı bir mi allah aşkına. Nasıl isteyebileceksiniz? Kendinizde alırsınız onu düğünden sonra. Masrafı denk bir şey değil hani denk olsa neyse diyeceğimde.

Bence arkadaş aklınca hava atmaya çalışmış. Nişan araba falan hikaye. Okurken kendi adıma çok sinirlendim kusura bakmayın. Biz kadınlar erkekleri böyle sağımlık görürsek onlar da bize o derece kıymet gösterir. Ayrıca kafama takıldı yeterince evi var olan nişanlınız niye sizi kırıyor ki o kadar mal mülk içinde evi bir sürü araba alıyor kim bilir nasıl düğün de istersiniz nişanı da bi zahmet yapsın koymaz gibi geldi bana

X