Düğün Nikah yaptık düğün iptal

Seren turan

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
9
3
33
Merhabalar herkese
Benim 30 martta nikahım oldu düğün Nisa’n 19 du tabibi korona nedeniyle düğün kına iptal oldu😢 şimdi ayrı evlerdeyiz. Anemlerle yaşıyorum eşim de kendi ailesiyle.evimiz kira eşyalar dayalı döşeli kira ödüyoruz bina aidatı falan. Halamlar annemler düğün olmadan öyle nasıl gidersin eve olmaz diyor.eşim evimize geçelim diyor haklı çünkü kimse birşey söyleyemiyor yani erteleme durumu da zor çünkü şuanda herşey iptal heryere paraları ödedik.ailemle eşimin arasında kaldım😓bana fikir verin kardeşler

hani nikahın olmuş ama kocanla aynı yerde değilsin öyle şey mi olur?hani düğün nikah değil ki düğün olmazsa gidemezsin neden gidemem?sizin için onca masraf yapmadığım için mi?su durumdan mutlu musun mutluysan kal annenin evinde ama eşini özlediysen git araya soğukluk girer keske hiç nikah kıymasaydın madem düğünü bekleyecektiniz çok saçma

hani nikahın olmuş ama kocanla aynı yerde değilsin öyle şey mi olur?hani düğün nikah değil ki düğün olmazsa gidemezsin neden gidemem?sizin için onca masraf yapmadığım için mi?su durumdan mutlu musun mutluysan kal annenin evinde ama eşini özlediysen git araya soğukluk girer keske hiç nikah kıymasaydın madem düğünü bekleyecektiniz çok saçma
Nikah törensizdi bu nedenle nikah sarayı ertelemedi. Mutsuzum tabi çok hem de 😓sürekli aynı sözler baba evinden böylemi çıkıcan herkes ne der kafayı yicem😢

Nikahınız olmuş artık beklemeyin bence. Benim de sizin nikah zamanınızda düğünüm vardı ama yapamadık yaza duruma göre düğün olmazsa nikah yapıp geçcez evimize

Artık nikahınız kıyılmış, aileniz neyin kafasını yaşıyor? Sonumuz bile belli değil. Hastalık ne kadar devam edecek belli değil. Üzülmekte çok haklısınız aileniz çıkmaza sokmuş sizi🤷🏻‍♀️🙄
Baya çıkmaza soktular çünkü kocamla buluşmak istesem başka manalar oluyor düğünolmadan buluşmak da farklı bir konu yani neyi nasıl yapacağımı şaşırdım biz bu günleri görmek için neleri aştık okyanusu geç dere de boğul misali☹️

Evet çok üzülüyor birde beni teselli etmeye çalışıyor çünkü psikolojik olarak ailem bu konuda beni sadece düğün olur o zaman geçersin evine diye baskılıyor😔
bence birlikte olmanız da bile sorun yok sonucta artık evlisiniz bolca buluşun geceleri kalamasaniz bile , hem böyle kaçamak gibi olur heyecanlı olur

zaten dugunun eninde sonunda olucak nikahlisın ayrica bence kimseyi dinleeme kocam boyle istedi de git evli bir kadinsin artij ailenden akıl mi alacaksin

Merhabalar herkese
Benim 30 martta nikahım oldu düğün Nisa’n 19 du tabibi korona nedeniyle düğün kına iptal oldu😢 şimdi ayrı evlerdeyiz. Anemlerle yaşıyorum eşim de kendi ailesiyle.evimiz kira eşyalar dayalı döşeli kira ödüyoruz bina aidatı falan. Halamlar annemler düğün olmadan öyle nasıl gidersin eve olmaz diyor.eşim evimize geçelim diyor haklı çünkü kimse birşey söyleyemiyor yani erteleme durumu da zor çünkü şuanda herşey iptal heryere paraları ödedik.ailemle eşimin arasında kaldım😓bana fikir verin kardeşler
ten

zaten dugunun eninde sonunda olucak nikahlisın ayrica bence kimseyi dinleeme kocam boyle istedi de git evli bir kadinsin artij ailenden akıl mi alacaksin

ten
Suratlarının girdiği şekli görmemek için artık konuşmuyorumda yani anlasınlar diye artık halimden ama bir sabah kalkıp gidiyorum demek babamın Rıza göstermemesi beni farklı bir duruma sokuyor insan mutlu olmalı ama ne yazık ki böyle

sonuçta kocaya kacmıyorsun baban rızasıyla seni vermiş yani su saatten sonra daha neyin rizası kalmışki ailen artik az bir adım geride tut artık evlisin kocanla onunde belkide onlarca yıl zamanın var şimdiden aileni tercih etme bence ama sen bilirsin tabiki

sonuçta kocaya kacmıyorsun baban rızasıyla seni vermiş yani su saatten sonra daha neyin rizası kalmışki ailen artik az bir adım geride tut artık evlisin kocanla onunde belkide onlarca yıl zamanın var şimdiden aileni tercih etme bence ama sen bilirsin tabiki
Çok haklısın sonuna kadar hem de böyle arafta bırakmasalar beni keşke

Merhabalar herkese
Benim bi arkadaşımda nikahını kıydı evini kurdu şu an evlerinde yaşıyorlar en doğrusu o

Merhabalar herkese
Eğer gitmek istiyorsan iki tarafın ailesiyle güzelce konuşulsun gelinliğinle çıkarsınlar evine. (Ama öyle olur mu akrabalara ne deriz herkes seni gelinlikle görmeli diyecek bir ailen varsa anlatamazsın hatta sana koca meraklısı muamelesi yaparlar) Anlayışlılarsa zaten saygı duyarlar. Eşine de söylersin bu günler geçince eğlence yapalım içimizde kalmasın fotoğraf falanda çekinelim diye söylersin dış çekim, tek şartın bu olur. Yok mu diyecek sanki. Ama ailelerin senin evden şu an için gelinliğinle çıkmana iknâ olmaları gerek. Gelsin eşin ailesiyle konuşulsun. Güzel bi dille anlatın.

Baya çıkmaza soktular çünkü kocamla buluşmak istesem başka manalar oluyor düğünolmadan buluşmak da farklı bir konu yani neyi nasıl yapacağımı şaşırdım biz bu günleri görmek için neleri aştık okyanusu geç dere de boğul misali☹
Eşiniz ailesiyle birlikte ailenizle konuşsa bu konuyu. Çünkü baya uzun sürer bu şekilde daha fazla sorun teşkil edebilir

Eğer gitmek istiyorsan iki tarafın ailesiyle güzelce konuşulsun gelinliğinle çıkarsınlar evine. (Ama öyle olur mu akrabalara ne deriz herkes seni gelinlikle görmeli diyecek bir ailen varsa anlatamazsın hatta sana koca meraklısı muamelesi yaparlar) Anlayışlılarsa zaten saygı duyarlar. Eşine de söylersin bu günler geçince eğlence yapalım içimizde kalmasın fotoğraf falanda çekinelim diye söylersin dış çekim, tek şartın bu olur. Yok mu diyecek sanki. Ama ailelerin senin evden şu an için gelinliğinle çıkmana iknâ olmaları gerek. Gelsin eşin ailesiyle konuşulsun. Güzel bi dille anlatın.
Artık o duruma gelicez herhalde bizimkilerin anlayacağı bu şekilde p
Eşiniz ailesiyle birlikte ailenizle konuşsa bu konuyu. Çünkü baya uzun sürer bu şekilde daha fazla sorun teşkil edebilir
bakalım belki oraya kadar gider konu bira sabırlı olmaya çalışıyorum ama eşimle ailem arasında kalmak beni ayrıca yoruyor maalesef çünkü ailem bu konuda kapalı yani her yönden konuyu bu şekilde kapatmaya çalışıyorlar

X