Nikah günü alma

anonim244

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2024
96
103
26
İnternette hiç bir bilgiyi doğru düzgün bulamadım, her yerde üstü kapalı bilgilendirme var gibi :KK70: Yarın işyerlerimizden izin alıp nikah işlemlerimizi halledelim dedik ama ilk belediyeye mi müracaat etmemiz gerekiyor yoksa sağlık ocağına mı gitmemiz gerekiyor? Kimi belediye demiş kimi sağlık ocağı. Sağlık ocağına gitmemiz gerekiyorsa eğer yanımızda fotoğraf götürmemize gerek var mı? Yeni evlenmiş ya da bu süreçlerini hatırlayan varsa bilgi verebilir mi*

İnternette hiç bir bilgiyi doğru düzgün bulamadım, her yerde üstü kapalı bilgilendirme var gibi :KK70: Yarın işyerlerimizden izin alıp nikah işlemlerimizi halledelim dedik ama ilk belediyeye mi müracaat etmemiz gerekiyor yoksa sağlık ocağına mı gitmemiz gerekiyor? Kimi belediye demiş kimi sağlık ocağı. Sağlık ocağına gitmemiz gerekiyorsa eğer yanımızda fotoğraf götürmemize gerek var mı? Yeni evlenmiş ya da bu süreçlerini hatırlayan varsa bilgi verebilir mi*
önce belediyeye gidiyorsunuz. size bir belge veriyor. o belgeyle sağlık ocağına veya hastaneye gidiyorsunuz. doktor raporu onaylıyor. onayladıktan sonra tekrar belediyeye gidiyorsunuz, nikah cüzdanınızı falan alıp işletiyorsunuz. belediyeye ilk gidişinizden önce vesikalıklarınız olsun ama. erkekte sadece vesikalık yeter ama kadının ki biyometrik olmalı cünkü kimliğiniz değişecek. hastaneye de sabah erken saatlerde gidin yoksa ertesi güne kalıyor rapor 😂 biz düğünden iki gün önce gün aldığımız için bu sekildeydi. belediyedeki nikah memuru da zaten akraba olduğu için çok hızlı aynı gün içinde hallettik hepsini. ama süreç böyle.

önce belediyeye gidiyorsunuz. size bir belge veriyor. o belgeyle sağlık ocağına veya hastaneye gidiyorsunuz. doktor raporu onaylıyor. onayladıktan sonra tekrar belediyeye gidiyorsunuz, nikah cüzdanınızı falan alıp işletiyorsunuz. belediyeye ilk gidişinizden önce vesikalıklarınız olsun ama. erkekte sadece vesikalık yeter ama kadının ki biyometrik olmalı cünkü kimliğiniz değişecek. hastaneye de sabah erken saatlerde gidin yoksa ertesi güne kalıyor rapor 😂 biz düğünden iki gün önce gün aldığımız için bu sekildeydi. belediyedeki nikah memuru da zaten akraba olduğu için çok hızlı aynı gün içinde hallettik hepsini. ama süreç böyle.
Herkese farklı prosedür mü uygulanıyor ne tuhaf işler :KK70: Bir başkası da ilk önce fotoğraf çektirin, oradan sağlık ocağına gidin en son belediye diye söylemiş. Biyometrik ve normal fotoğraf farkı oluyor yazıyor. Belediyeye de ulaşamadım yoksa sorucaktım :KK70:

Herkese farklı prosedür mü uygulanıyor ne tuhaf işler :KK70: Bir başkası da ilk önce fotoğraf çektirin, oradan sağlık ocağına gidin en son belediye diye söylemiş. Biyometrik ve normal fotoğraf farkı oluyor yazıyor. Belediyeye de ulaşamadım yoksa sorucaktım :KK70:
Ben 2 ay önce nikah günü aldım. Beldiyeye göre değişiklik gösteriyor mu bilmiyorum ama belediye tarafından istenen evraklar zaten belediyelerin internet sitesinde detaylı olarak yazıyor. Ben ilk sağlık ocağına gidip kan verdim. Sabah erken gitmeniz gerekiyor sadece :) Sonra vesikalık fotograf cekinirsiniz. Çekindiğiniz bir fotoğrafı sağlık ocagına raporu almaya gittiğinizde götürürsünüz doktor size bir tane fotografla gelmeniz gerektiğini söylüyor zaten. Sonrasında evraklarınızla birlikte belediyeye gidersiniz. Şimdiden hayırlı olsun 💐

Belediyeye gidip başvuru yapıp ücret ödeyeceksiniz, o kağıtla size sağlık ocağında işlem yapılacak. Fotoğraf belediyeye veriliyor, sağlık ocağında fotoğraflık iş yok. Sabah saat 10 dan önce 8-10 arası sağlık ocağına gitmeniz gerekiyor, çünkü aç karnına sizden kan alacaklar ve kan alımı o saatler arasında sadece..

Acilin dogru bilgi geldi
Kendi belediyenizi aramadan dogru bilgiye ulasamazsiniz
Onceden once belediye hatta nufus vs vardi fakat biz saglik Ocagi raporunu kabul etmeye basladik
Fotoğraf biometrikte olmali ama evlilik cuzdanina Sigmaz normal de olmali sakin sadece biometrik ile gitmeyin
Bazi yerler verem savasa da gonderiyor
Once bilgi alin oyle gidin, bu arada sabah gitmeniz gerekiyor kan ogleden sonra alinmiyor

Belediyeyi sabahtan beri arıyorum ama ulaşamadım açmıyorlar 😂 Bizde pazartesi günü ilk belediyeye gidip bilgi almayı düşünüyoruz erken saatlerde sonrasını onların yönlendirmesi doğrultusunda yapacağız ☺️ Destekleriniz için teşekkür ederim 🙏🏻

Ben 2 ay önce nikah günü aldım. Beldiyeye göre değişiklik gösteriyor mu bilmiyorum ama belediye tarafından istenen evraklar zaten belediyelerin internet sitesinde detaylı olarak yazıyor. Ben ilk sağlık ocağına gidip kan verdim. Sabah erken gitmeniz gerekiyor sadece :) Sonra vesikalık fotograf cekinirsiniz. Çekindiğiniz bir fotoğrafı sağlık ocagına raporu almaya gittiğinizde götürürsünüz doktor size bir tane fotografla gelmeniz gerektiğini söylüyor zaten. Sonrasında evraklarınızla birlikte belediyeye gidersiniz. Şimdiden hayırlı olsun 💐
Çok teşekkür ederim ☺️

Belediyeyi sabahtan beri arıyorum ama ulaşamadım açmıyorlar 😂 Bizde pazartesi günü ilk belediyeye gidip bilgi almayı düşünüyoruz erken saatlerde sonrasını onların yönlendirmesi doğrultusunda yapacağız ☺️ Destekleriniz için teşekkür ederim 🙏🏻

Onceden fotoğraf cektirebilirsiniz normal vesika + size biometric
Belediye acmaz su an biraz devre disi kimbilir neyle ugrasiyorlar :KK70:
Erkenden ugrayin rapor veriyorlarsa alin yoksa Kosa Kosa saglik ocagina

yani canım farklı prosedür olduğunu sanmıyorum. çünkü doktor, belediyeden aldığımız rapor üzerinde işlem yaptı. ilk sağlık ocağına gitsen nereye yapacak islemi? 😂 bizde böyleydi süreç valla. doktorun onayladığı kağıdı belediyeden aldığımız için ben ilk sağlık ocağına gitmenin bir ise yarayacağını sanmıyorum 😂

yani canım farklı prosedür olduğunu sanmıyorum. çünkü doktor, belediyeden aldığımız rapor üzerinde işlem yaptı. ilk sağlık ocağına gitsen nereye yapacak islemi? 😂 bizde böyleydi süreç valla. doktorun onayladığı kağıdı belediyeden aldığımız için ben ilk sağlık ocağına gitmenin bir ise yarayacağını sanmıyorum 😂
Pazartesi erkenden önce belediye sonra sağlık ocağı yolları göründü bize :KK70:

Hanımlar merhaba, bugün işlemlerimize başladık. Belediyeye gitmeye gerek yok ilk etapta yeni sürece gireceklerin bilgisi olsun.

Kendi aile hekimimizden ayrı ayrı randevu alın öncelikle. Kadınlardan iki, erkeklerden de üç tüp kan alımı yapıyorlar. Sonrasında da akciğer filmi çektirmeniz için Verem Savaş’ a yönlendiriyorlar. Sonuçlar 2 gün içinde çıkar dediler. Çarşamba günü için de yeniden randevu alarak bir adet vesikalık ile sağlık ocağına gideceğiz. Oradan teslim aldığımız raporları ve 3 adet vesikalığı da belediye evlendirme dairesine teslim edeceğiz ve gün seçimi ve ücret ödemesi yapacağız ☺️

şu an ben de bunlarla uğraşıyorum. ben önce aile hekimine gittim. O bir kayıt oluşturdu. Bu haftaiçi kan vericem, sonra da akciğer filmi istedi. Bunlar olurken vesikalık çektiricem, en son belediyeye gitmeyi planlıyorum. Bu sıra yanlışsa uyarın beni. Bir de sizlerden de akciğer filmi istendi mi?

şu an ben de bunlarla uğraşıyorum. ben önce aile hekimine gittim. O bir kayıt oluşturdu. Bu haftaiçi kan vericem, sonra da akciğer filmi istedi. Bunlar olurken vesikalık çektiricem, en son belediyeye gitmeyi planlıyorum. Bu sıra yanlışsa uyarın beni. Bir de sizlerden de akciğer filmi istendi mi?
Hayırlı uğurlu olsun şimdiden 🌸 Hayır sıralama doğru. Aile hekimlerimiz farklıydı sadece benden akciğer filmi istendi nişanlımdan istenmedi. Sağlık ocağına rapor sonucu almaya giderken mutlaka yanınızda vesikalık olsun. Belediyeye giderken de raporları teslim etmeye yine vesikalık ve biyometrik resminiz yanınızda olsun 😌

Benim ve nişanlımın aile hekimleri farklıydı hatta farklı illerdeyiz ama ikimizin aile hekimide akciger filmi istemedi.

Önce belediyeye kimlik kartı ve iki fotoğrafla müracaat ediyorsunuz. Sizi aile hekiminize yönlendiriyor, geçmişinizi biliyorlarsa, önceden yapılmış tahlilleriniz varsa direkt rapor veriyor. Bizim aile hekimimiz ailede genetik geçişli bir hastalık olup olmadığını ve tuberkülozu sordu. Tam kan sayımı (ANEMİ VE TALASEMİ?) ve kanda Hepatit B, C, HIV ve Sifiliz bakıldı. Kan sonuçları iki sonra çıktı ve raporu verdi. Bu raporda fotoğrafa gerek yok.

Bizde bir şey çıkmadı, evlendik de ama merak ediyorum; diyelim ki, Hepatit veya HIV çıktı, tabii ki, tedaviye yönlendiriliriz de evlenmeye izin mi vermiyorlar. Tedavi olmazsan evlenemezsin mi diyorlar. Bunu anlamadım yani.

X