Nereye taşınmalıyım ? Bebekle tek hayat kurmak!

Merhabalar öğretmenim prematüre bebeğim var doğum yapalı 45 gün oldu eşimle boşanmaktan başka çarem kalmadı. Ona güvenip şehir değiştirdim bana eş durumu için gerekli evrakları vermedi tayinimi aldiramadim şimdi yeni bir tayin hakkımız var sizlere sormak istediğim;
1) Ailem Konya'da orayıda yazabilirim annem bebeğime bakabilir ama orda toplum baskısı vs bir de pek sevdiğim bir yer değil tek artısı annem ailem destekcim olacak 3 sene idare edebilirim sonra yine başka yere tayin isterim?
2) Şuan eş kişisiyle Kocaelideyiz burda çok güzel bir semtte çok güzel konforlu bir ev tuttuk ben tuttum 50 bine yakın masraf yaptım burayı yazıp 3 yıl burda mı idare edeyim ailem yine yanıma gelir destek olur öyle söylediler
3) Eski görev yerim Tekirdağa dönebilirim bildiğim rahat ettiğim sevdiğim yer ama aileme uzak uçakla gelmeleri lazım maddi manevi onları zorlar ama ben ruhen rahat hissederim orda diye düşünüyorum
4) Hep yaşamak istediğim Eskişehir tercih edebilirim direk merkez yok Bozüyük görev yerim Eskişehir merkezde evim olur diye düşünüyorum 45 dk mesafe. Konya'ya 1,45 dk hızlı trenle ailem için çok kolay olacak
Eskişehirin yaşanacak en rahat güvenli semti neresi ?

*Kiralar hemen hemen her yerde aynı bebeğim var ve boşanmış bir kadın olarak artık köy ilçe vs yerlerde görev almak yerine şehir merkezinde yaşamak istiyorum bu seçeneklerden hangisini seçerdiniz sizce ne yapayım Kocaeli'nde kalmak yaptığım masrafı çıkaracak en azından ama eş kişisiyle aynı şehirde olacağım bilemiyorum yorumlarsanız sevinirim.
Boşandınız mi orayı tam anlamadım..eş kişisi sizle mi yaşayacak..bebek de çok küçük..bu sürede ücretsiz izin mi kullanacaksınız,siz mi bakacaksınız...bence düzeninizi bozmayın..eş kişisi size zarar verecek bir tip degilse tabi ki...bebek büyüsün, toparlansin..doğumdan beri takibini de orda bildiğiniz hastane yapıyordur..madem eviniz konforlu,güzel, masraf da etmişsiniz ,düzeninizi bozmayın..anneniz biraz kalıp yardım etsin,bebek bakımı birkaç ay hele çok zor.

45 günlük bebekle neden boşanıyorsunuz, biraz iyileşin bunları düşünmeyin inşallah iyi olursunuz. Bilmediğim için sordum kusura bakmayın…
Evet yaa..çok fena durumlar yoksa inşallah mutlu mesut bebeklerini büyütürler....böyle büyük kararlar için acele etmemek lazım..detayları bilmiyoruz tabi..allah kimsenin yuvasını bozmasın

Merhabalar öğretmenim prematüre bebeğim var doğum yapalı 45 gün oldu eşimle boşanmaktan başka çarem kalmadı. Ona güvenip şehir değiştirdim bana eş durumu için gerekli evrakları vermedi tayinimi aldiramadim şimdi yeni bir tayin hakkımız var sizlere sormak istediğim;
1) Ailem Konya'da orayıda yazabilirim annem bebeğime bakabilir ama orda toplum baskısı vs bir de pek sevdiğim bir yer değil tek artısı annem ailem destekcim olacak 3 sene idare edebilirim sonra yine başka yere tayin isterim?
2) Şuan eş kişisiyle Kocaelideyiz burda çok güzel bir semtte çok güzel konforlu bir ev tuttuk ben tuttum 50 bine yakın masraf yaptım burayı yazıp 3 yıl burda mı idare edeyim ailem yine yanıma gelir destek olur öyle söylediler
3) Eski görev yerim Tekirdağa dönebilirim bildiğim rahat ettiğim sevdiğim yer ama aileme uzak uçakla gelmeleri lazım maddi manevi onları zorlar ama ben ruhen rahat hissederim orda diye düşünüyorum
4) Hep yaşamak istediğim Eskişehir tercih edebilirim direk merkez yok Bozüyük görev yerim Eskişehir merkezde evim olur diye düşünüyorum 45 dk mesafe. Konya'ya 1,45 dk hızlı trenle ailem için çok kolay olacak
Eskişehirin yaşanacak en rahat güvenli semti neresi ?

*Kiralar hemen hemen her yerde aynı bebeğim var ve boşanmış bir kadın olarak artık köy ilçe vs yerlerde görev almak yerine şehir merkezinde yaşamak istiyorum bu seçeneklerden hangisini seçerdiniz sizce ne yapayım Kocaeli'nde kalmak yaptığım masrafı çıkaracak en azından ama eş kişisiyle aynı şehirde olacağım bilemiyorum yorumlarsanız sevinirim.
Düzen bozmamak ve 50k verdiğiniz yerde kalmak mantıklı, ve bu süreç hep böyle olmayacak bebek için en mantıklısı aileniz de gelecebilecekse enerjiyi taşınmaya değil bebeğe yöneltmek. İlerde de büyür o zaman huzurlu hissettiğiniz yere gidersiniz hem bazı şeyler daha güzel olur.

Allah yardımcınız olsun hocam, umarım düzene sokabilirsiniz işleri.
Ben bahsettiğiniz yerleri bilmiyorum ama şunu merak ettim. Tayininiz böyle istediğiniz yere çıkabiliyor mu, branşınız ne? Biz nerdeyse hiçbir şekilde tayin olamıyoruz, puanınız mı çok yüksek yoksa özel bir durumunuz mu var?
Tayinim çıkmıyor ben Eskişehiri araştırıyorum teşekkürler

Bebek çok küçük tekrar tayin hakkım olacaksa ailemin yanına giderdim şahsen.çocuk zaten kreş yaşına gelmiş olur ondan sonrada nereye isterseniz oraya düzen kurarsınız çocuk olunca aile desteği çok önemli ailenizde düzenini bozup ne kadar süre sizle kalabilecek?

Son durum nedir bilmiyorum ama ben olsam Konya'ya giderim, ailemle birlikte 3 sene idare ederim, çocuk ele avuca gelince de hâlâ orada kalmak istemiyorsam başka bi şehir tercih ederim, çocuk da kreş yaşına gelmiş olur.

Not: 45 dk mesafe kısa gibi gelebilir ama sürekli git gel çok sıkıntı, Eskişehir'i çok severim ama işyeri merkezde bi yerde olmayacaksa bebekle maceraya bence hiç gerek yok.

X