Bebek Beslenmesi Neocate mama kullanan varsa buraya lütfen...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Neocate mama kullanan anneler..mamayı raporla yada parayla alanlar..buraya lütfen...

günaydın bizde cuma günden itibaren bebeğim için kullanmaya başladık . süte ve yumurtaya karşı alerjisi çıktı.Doktor rapor yazdı raporla aldık. Bebeğim 7 aylık. sizin ne kadarlık?:emir_bebek:

merhaba arkadaşlar,
benim oğlum 7,5 aylık ve bizdede süt ve yumurta alerjisi çıktı. Doktor noecate verdi ve süt ürünleri, yumurtayı bunlarla yapılan tüm yiyecekleri ikimize de yasakladı.
şimdilik 1 ay boyunca diyet yapıcaz, sonra tekrar kontrol edilecek.
yemek ile ilgili cicddi sorunlarımız var, ek gıdaları verirken çok zorlanıyorum, hep kavgayla yiyoruz, kaşığı da biberonu da sevmiyor sadece emmek istiyor.
bu süreci nasıl atlatıcaz bilmiyorum.
sizler sabah kahvaltısında ne yediriyorsunuz ?

merhaba arkadaşlar,
benim oğlum 7,5 aylık ve bizdede süt ve yumurta alerjisi çıktı. Doktor noecate verdi ve süt ürünleri, yumurtayı bunlarla yapılan tüm yiyecekleri ikimize de yasakladı.
şimdilik 1 ay boyunca diyet yapıcaz, sonra tekrar kontrol edilecek.
yemek ile ilgili cicddi sorunlarımız var, ek gıdaları verirken çok zorlanıyorum, hep kavgayla yiyoruz, kaşığı da biberonu da sevmiyor sadece emmek istiyor.
bu süreci nasıl atlatıcaz bilmiyorum.
sizler sabah kahvaltısında ne yediriyorsunuz ?

Günaydın. Bizde kahvaltı diye bişey yapamıyoruz. süt ve süt ürünleri yasak olduğu için. doktor bizi kontrol için 3 ay sonra gelin dedi.Noecateyi bir yaşına kadar kullanacak dedi. birde mamayı sade veremiyorum tadı farklı olduğu için başka şeylerle karıştırıp veriyorum. doktorda öyle demişti zaten.:emir_bebek:

mama yı tek başına vermek çok zor zaten, kokusu çok kötü :KK43:
bizde de kahvaltı yok fakat ben evde olduğum zamanlarda sabah pirinçunu muhallebisi yapıyorum, içine pekmez, ceviz ve neocate de koyup yediriyorum güzel oluyor..
değişik tarifleriniz varmı ?

benim de 7 aylık kızım var doktorumuz bugün neocate verdi.benim anlattıklarımdan yola çıkarak teşhis koydu tahlil falan yapmadı benimde içime sinmedi sizin teşhis nasıl kondu

oğluşuma ilk mama verdiğimde yüzünde çenesinin etrafı kızardı, sonra mamayı değiştirdim onda da aynı tepkiyi verdi bende ondan sonra mama vermedim. ek gıdaya geçince evde yaptığım yoğurtda da kızardı, peynir verince de aynı şey olunca süt alerjisi kesin var dedik. sonra dr a gittik kan testi yaptırdık. tüm gıdalara karşı duyarlılığı ölçmek için gıda paneli diye bir test vardı onu yaptırdık. testin sonucuna göre süt ürünleri ve yumurta alerjisi çıktı, neocate verdi.
şimdi onunla hazırlayabileceğim farklı tarifler arıyorum. şimdilik pekmezli muhallebi yapıyorum severek yiyor...

benim de 7 aylık kızım var doktorumuz bugün neocate verdi.benim anlattıklarımdan yola çıkarak teşhis koydu tahlil falan yapmadı benimde içime sinmedi sizin teşhis nasıl kondu

Benim bebeğimde yedi aylık 2 aylıkken kızarmaya başladı yani ben öyle farkettim ama doktor doğuştan egzama dedi ilk bebeğim olunca acemiyim 6 aylık olunca ek gıdaya başla dedi doktorumuz bize liste verdiler yumurtada vardı bizde verdik meğer alerjisi varmış. yüzü gözü şişti bütün vücudu kıpkırmızı oldu. bizde hemen acile götürdük. acilde dediler yumurtaya karşı alerjisi vardır.bize doktor önerdiler profösör. ona gittik süte ve yumurtaya alerji testi yaptırdı ve alerji olduğu çıktı. günde 2 defa banyo-egzamalı yere sürülecek advantan- ve jansısbeby şampuan ve bebek yağı en iyisi bu dedi ve birde şurup verdi.bunları bir hafta kullandık.Sonra kontrole gittik banyo günde 1e indi krem yine sürülecek birde damla verdi ve neocate mama.:nazar:

6 aydır neocate kullanıyouz. ek gıdaya başladık, süt ürünleri yasak.kazein ve pirince alerjisi var yavrumun.

merhaba bizde doğuştan inek sütü alerjisi ve ek gıdaya geçince de yumurtaya alerji olduğumuzu öğrendik emdiği için bende dietteyim 9 aydır süt ürünleri yemiyorum
raporlu alıyoruz neocate i..
ben bebelacın sütsüz mısırlı çavdarlı bir de milupanın sütsüz 8 tahıllı kahvaltısını keşfettim arada sırada onu veriyorum içine pekmek koyuyorum neocate ile hazırlıyorum karışımı
bazen kuru kayısı üzüm haşlayıp blenderdan geçirip ilave ediyorum içine ceviz koyuyorum

merhabalar benim oülum 2 ay erken doğdu. 850 gr doğdu.. Eczacı arkadaşımız bu mamayı tavsiye etti gelişimi ve kilo alması için. bizde kullanmaya başladık.. anne sütünden hiç vazgeçmedik hala nefes almadan ister.. Ama yazdıklarınızı görünce tereddütte kaldım.. acaba doktorunada hiç söylemedim söylesemiydimm.. şimdi 8 aylık 5 kilo... 60 cm

merhaba arkadaşım bize bu mamayı doktor verdi ve raporu var mamayı almak için.bence doktarına bir sor.

arkadaşlar benimde 9 aylık bir oğlum var ve bizde 2 aylıkken süt alerjisi olduğunu öğrendik ve neocate mama kullanmaya başladık ek gıdaya geçtiğimizde bir sürü sorunla karşılaştık özellikle kahvaltı konusunda ama doktorum süt koymadan kek yapmamı ve içerisine mevsim meyvelerini robottan geçirip koymamı söyledi. keki küçük kalıplarda pişirip içerisine milupa 8 tahıllı ve pekmez koyup yedirmeye başladım bu bizi bayağı bir idare etti, geçen hafta kontrol için götürdüğümüzde alerjisinin geçtiğini söylediler artık mamayı kullanmamızı söylediler ihtiyacı olan varsa elimde neocate mama var kargo karşılığında gönderebilirim.

Arkadaşlar mehaba benim bebeğimdede yaklaşık 3 aylıkken süt alerjisi olduğunu öğrendik 15 aylık oldu ama henüz geçmedi belki size fikir verir diye kullandığımız hazır ürünleri önermek istedim.(bunları bulmam benim çok zamanımı aldı çocuğum boşuna mahrum kaldı sizin bebeişler kalmasın)::))
Bebelac mısırlı çavdarlı
Milupa 7 tahıllı (sütsüz,balsız)Bal alerjen olduğu için bunu tercih ediyorum
Hipp elmalı bisküvü (süt proteini ve yumurta içermeyen)kahvaltıda kolaylık
Hipp atıştırmalık gofret (süt proteini içermeyen)
Hipp pirinçli,yulaflı tahıllar hippin şuan aklıma gelmeyen başka ürünleride var internet sitesinden bakabilirsiniz.
Ayrıca tarhana yı evde kendinz yapanlardansanız içine yoğurt koymadan da gayet güzel oluyo biz bu yıl öyle yaptık.
Bebeğinde süt alerjisi olduğunu yeni öğrenen anneler ek gıdaya geçtiğimizde bebeğe ne yediricem diye düşünmeyin emin olun herşeyi yiyolar ben 3 ay boyunca bu çocuk ne yiyecek diye kendimi kahretmiştim hiç gerek yokmuş herşeyi yiyor sadece biraz dikkatli olup içindekiler bölümünü güzel okumak yeterli.İnternette sütsüz dondurma ve kek tarifleride var..tek derdimiz süt olsun Allah dermansız dert vermesin..
Hepimize Allah kolaylık versin bebişlere de acil şifalar..

arkadaşlar benimde 9 aylık bir oğlum var ve bizde 2 aylıkken süt alerjisi olduğunu öğrendik ve neocate mama kullanmaya başladık ek gıdaya geçtiğimizde bir sürü sorunla karşılaştık özellikle kahvaltı konusunda ama doktorum süt koymadan kek yapmamı ve içerisine mevsim meyvelerini robottan geçirip koymamı söyledi. keki küçük kalıplarda pişirip içerisine milupa 8 tahıllı ve pekmez koyup yedirmeye başladım bu bizi bayağı bir idare etti, geçen hafta kontrol için götürdüğümüzde alerjisinin geçtiğini söylediler artık mamayı kullanmamızı söylediler ihtiyacı olan varsa elimde neocate mama var kargo karşılığında gönderebilirim.

merhaba,
sitedeki mesajınızı okudum.inşallah benım mesajımı görürsünüz.öncelikle geçmiş olsun. bebeğiniz adına çok sevindim. bu zor hastalıgı kısa sürede atlatmış.allahım birdaha hiçbir sıkıntısı olmasın.
benımde süt alerjisi olan bir oğum var. raporumuz bittiği için mamayı bikaç aydır ücretli alıyoruz.baya zorlanmaktayız ama başka caremiz yok. bizim alerjizim baya kuvvetli. eğer başkasına göndermediysenız mamalarınıza talibim.
bana gönderebilrsenız çok mutlu olcam. erenimde aynı şekilde. şimdiden allah razı olsun.

Arkadaşlar alerjisi bitmiş bebeklerin aileleri bazı sitelerde elerinde kalan mamaları çok uyguna satıyorlar. Sahibinden . Com gibi. Bilginize

oğlumda süt alerjisi vardı. neocate mama kullanıyorduk. şimdi artık yok. elimde 10 kutu neocaate mama var isteyen olursa gönderebilirim.

Merhaba, oğlumuz için süt alerjisinden şüphelenilmişti ama çok şükür değilmiş. Elimde 4 kutu neocate var. Ihtiyacı olupta maddi durumu olmayan varsa ücretsiz göndermek isterim. leylaozalpali@gmail.com üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

X