Nefes tutma problemi

neva12

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2023
413
445
32
Merhaba hanımlar,
Bir kaç haftadır sol kaburga taraflarında bir huzursuzluk var. Yani ağrı desem ağrı değil, basınç desem değil. Tarif edemiyorum. Sanki sürekli birseyler yaşıyormuş gibi çanta asiliymis gibi bir sıkıntı var. Bu sıkıntı bazen tam gogsumun orta yerinde oluyor. Bir ağırlık şeklinde. Nefes tam alamiyorum. Sonradan buna nefes tutma durumu eklendi. İstemsiz şekilde nefes tutuyorum. Hepten nefessiz kaldığımda nefes almaya başlıyorum. Hatta bazen almakta da zorlanıyorum. Yani nefes almak istiyorum ama vücudum pek lafımı dinlemiyor. Kalp için bı randevu almayı planliyorum ama artık ne zamana verirler Allah kerim. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı? Psikolojik mi yoksa fiziksel bir sorun olabilir mi? Yaşayan varsa nasıl atlattı? Var mı tavsiyesi olan?

Merhaba
Mide gazi birikimi olabiliyor ben de ayni durumdaydim film çektirdim orda gaz çıktı nefes alamiyorum derken anksiyete çıktı sonuç, ama ordaki rahatsızlık hissi gaz sıkışmasıymis. Sanki bi sey kıpır kıpır su varmış gibi bi histi benimki.
Ha bu arada kalp için ben de randevu aldim göründüm hiç bir şey çıkmadı.
Nedense yaşadığımız her sey aynı olmus 🙂 sonu ileri derece anksiyete krizleri geçiriyorum çarem psikiyatr oldu☹️

Merhaba
Mide gazi birikimi olabiliyor ben de ayni durumdaydim film çektirdim orda gaz çıktı nefes alamiyorum derken anksiyete çıktı sonuç, ama ordaki rahatsızlık hissi gaz sıkışmasıymis. Sanki bi sey kıpır kıpır su varmış gibi bi histi benimki.
Ha bu arada kalp için ben de randevu aldim göründüm hiç bir şey çıkmadı.
Nedense yaşadığımız her sey aynı olmus 🙂 sonu ileri derece anksiyete krizleri geçiriyorum çarem psikiyatr oldu☹️
Allah yardımcımız olsun. Pskiyatr dan fayda gördünüz mü?

Allah yardımcımız olsun. Pskiyatr dan fayda gördünüz mü?
Teşekkür ederim ☹️daha yeni oluyor bu olaylar, hala kötüyüm 1 ay oldu daha, bi sey demek için erken, sizin de öyle olmasın diye yardımcı olmak için yazdım?

Teşekkür ederim ☹️daha yeni oluyor bu olaylar, hala kötüyüm 1 ay oldu daha, bi sey demek için erken, sizin de öyle olmasın diye yardımcı olmak için yazdım?
Sağolun çok teşekkür ederim. Psikiyatri olayları uzun vadeli isler. İlaçlar fln önce yan etki yapiyo sonra faydasını görüyorlar. Bilmiyorum. Belki de bizler kendi kendimizi toparlamamiz lazım..

Sağolun çok teşekkür ederim. Psikiyatri olayları uzun vadeli isler. İlaçlar fln önce yan etki yapiyo sonra faydasını görüyorlar. Bilmiyorum. Belki de bizler kendi kendimizi toparlamamiz lazım..
Evet kesinlikle uzun vadeli, genelde genetik yatkınlık ☹️

X