Neden insanlar aramızdaki sorunu direkt benimle konuşmak yerine bana yakın olan kimselerle konuşuyor?

Melione21

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2024
1
0
26
Merhaba, gündelik hayatımda kırıcı biri olmamaya güler yüzlü olmaya gayret eden biriyim. Sinirli, huysuz biri değilimdir ama birisi de durduk yere tavır alıp soğuk yaparsa gururlu biriyimdir bende aynı tavrı takınırım. İnsanlar direkt benimle konuşmak yerine bana yakın kişilerle konuşuyor bir de ilk tavrı kendi takınmalarına rağmen 'aramızda bir problem mi var biraz soğuk davranıyor selam vermiyor' tarzında konuşuyorlar. Bu kişiler başkasına gidip' ay bi problem yoktur umarım aramızda' diye sorabiliyorlar ama bana gelince böyle yapıyorlar. İş yerinde 2. Yılım ama çok yıprandım gerçekten ne yapsam olmuyor problemli biri gibi hissetmeye başladım. Artık mesafeli duruyorum herkese samimiyeti azalttım. Neden böyle yardımcı olur musunuz lütfen??

Size özelse nedenini bilemeyecegim ama bu toplumda genelde derdini acik acik soyleyip seninle şu sorunum var, senin şu davranisindan hoşlanmiyorum diyebilen birini ben çok fazla görmedim daha.
Genelde cevreye anlatmalar, imalar yapmak, laf sokmak ya da trip atarak anlamanizi filan beklerler.
Bana cok normal ve sıradan geldi o yuzden.

Merhaba, gündelik hayatımda kırıcı biri olmamaya güler yüzlü olmaya gayret eden biriyim. Sinirli, huysuz biri değilimdir ama birisi de durduk yere tavır alıp soğuk yaparsa gururlu biriyimdir bende aynı tavrı takınırım. İnsanlar direkt benimle konuşmak yerine bana yakın kişilerle konuşuyor bir de ilk tavrı kendi takınmalarına rağmen 'aramızda bir problem mi var biraz soğuk davranıyor selam vermiyor' tarzında konuşuyorlar. Bu kişiler başkasına gidip' ay bi problem yoktur umarım aramızda' diye sorabiliyorlar ama bana gelince böyle yapıyorlar. İş yerinde 2. Yılım ama çok yıprandım gerçekten ne yapsam olmuyor problemli biri gibi hissetmeye başladım. Artık mesafeli duruyorum herkese samimiyeti azalttım. Neden böyle yardımcı olur musunuz lütfen??
Eğer hiçkimseyle problemlerini konuşmuyor olsalardı yüzüne değil arkadan konuşan insanlarmış derdim ama sadece sizinle konuşmadıkları için farklı yorum yapıcam.

Bazı insanlarla konuşulmuyor. Ya fazla alınıp drama yapıyorlar, ya yanlış yerlere çekiyorlar, ya kendini savunmak için size saldırıyorlar vs. Siz nasıl birisiniz bilmiyorum ama yüzünüze bir problemden söz edildiğinde pasif veya agresif olarak fazla tepki veriyorsanız konuşmuyolardır.

Seninle alakalı bir durum değil. Takılma.

X