Neden dişlerimi yaptırınca bunalıma girdim sizce ?

Merhabalar, önce dört diş yapıldı, diğer dişlerim yamuk değildi, ama yapılan dişler çok kusursuz olduğu için, kendi dişlerim çok göze çarptı ve bende beğenmedim, o yüzden estetik gülüş tasarımı için köpek dişleri de dahil ettik, çarpaşık olduğu için kesildiler, kesilerek yapılacağını biliyordum, ama bilmek ve yaşamak arasındaki farkı bilmiyordum, görüntü olarak yapılabilecek en güzel diş varsa belki o yapıldı, ama yine de çok mutlu olamadım, 10 yıl ömrü var vs birşey konuşmadık, iyi bakım ile uzun zaman kullanabileceğimi söyledi, ama ileri de diş eti çekilmesi durumunda tekrar yaptırmam gerektiğini söyledi, zaten diş eti çekilince, doğal dişleri kaplama yaptırıyorlar, ama durduk yere diş eti çekilmesi veya dişte bir kırılma söz konusu olmadığı zaman değiştirmem gerekmediğini söyledi
Gayet güzel yapıldıysa bence kafanıza takmayın zaten geri dönüşü olmayan bir işlem güzel bakarsınız sıkıntınız olmaz on yıl dememin sebebi zaman içinde insan yapısı değişiyor diş etlerinde çekilmeler oluyor ve alttaki dişlerde bir çürüme varsa erken müdahale için görmek isteyebiliyor doktor ama herşey güzel yapıldıysa ve siz mutlu değilseniz bence bi yardım alabilirsiniz

Aman ne intiharı hanımefendiciğim.bu konuyu bu kadar problem etmeyin .porselen yerine zirkonyum kaplama yapsaydınız keşke .daha doğal dururdu .ayrıca dişlerinizi çok merak ettim özelden fotoğraf atabilirseniz .durumunuz hakkında objektif değerlendirme yapabilirim

Hayatını yaşa dişleri boşver diş o kadar da önemli değil gözlerin görüyor ya buna şükret gelmiş geçmiş ,geçmişi düşünme geleceğe bak güzel günler seni bekliyor nefes al ver spor yap sevdiklerinle güzelce yaşamaya bak ben de sağlam dişleri kaplama yaptırdım ama iş işten geçti sinirlerim çoğaldı sonra üzülmeye değmezmiş yıllar geçtikçe dişler için daha muntazam kaplamalar geliştirip yapıyorlar bunu kendim için araştırıyordum en son zirkonyum yaptırdım eskisinden daha iyi oldu

Ben ilk yaptırdığım da görüntüsüne çok takıntılı davrandım, kötü değil asla, sadece kendi dişlerimi özledim, yıllarca sevmedim ama kaybedince özledim, daha sonraları görüntü konusunu bir nebze aştım, şimdi ise ileri de tekrar diş yaptırma korkusu yaşıyorum, ve porselenin altındaki dişimi tamamen kaybetmekten korkuyorum.
Kesilen dişe bişey olmaz. dişlerine düzenli bakar ve temızlogıne dıkkat edersen...

Gayet güzel yapıldıysa bence kafanıza takmayın zaten geri dönüşü olmayan bir işlem güzel bakarsınız sıkıntınız olmaz on yıl dememin sebebi zaman içinde insan yapısı değişiyor diş etlerinde çekilmeler oluyor ve alttaki dişlerde bir çürüme varsa erken müdahale için görmek isteyebiliyor doktor ama herşey güzel yapıldıysa ve siz mutlu değilseniz bence bi yardım alabilirsiniz
Film çekerek görebiliyorlar alttaki dişlerin durumunu

Öncelikle hayatta birçok şey bizim kafamızı taktığımız kadar büyük değil, olan her şeyin bir şekilde çözümü var, senin tatlı canını sıkmana da hiçbir şey değmez.
Hem başka bir şey söyleyeyim, Hollywood yıldızlarından tut en ünlü mankenlere kadar birçok kişinin dişleri bırak kaplamayı, direkt implant, çok sağlıklı ve estetik bir şekilde de dişlerini ömür boyu kullanıyorlar.
Zaten dişlerinde kötü bir şey yok anladığım kadarıyla, sadece böylesi bir yenilik sana garip geliyor. Öncelikle şunu söyleyeyim, o alttaki kesilmiş dişlerine bir şey olmaz. Eğer olursa da, o dişleri de kaybetmeden tedavi etmenin yolları var.
Şu andaki kaplamaların görüntüsünden memnun değilsen, zamanı geldiğinde başka bir kliniğe ya da hekime gidip içine sinen bir dizaynla (şekline ve rengine dair isteklerini belirterek) yeni kaplamalar da yaptırabilirsin ama buna gerek olduğunu sanmıyorum.

Ne güzel hayattasın, sağlıklısın, yiyebiliyorsun, içebiliyorsun, tat alabiliyorsun, emin ol bunların her biri ayrı birer nimet. Gerçekten memnun olmadığın bir durum varsa da her şeyin çaresi var. Sen lütfen iyi ol.

Merhaba arkadaşlar, ilk defa üye oldum, içime çok dert olan bir konuyu sizinle paylaşmak için buraya gelmek istedim, ben 25 yaşındayım, küçüklüğümden beri ön dişlerimin çarpışıklıgından rahatsızdım, sağlıklı ama çarpaşıktı, sadece estetik yönden sorun vardı, en sonunda yaptırmaya karar verdim, ve gözümü kararttım, ön sekiz dişimi porselen kaplama yaptırdım,dişlerim kesildiği an aslında pişman oldum gibi oldu, ama güzel olucak diye ümit ediyordum, sonra porselen dişler takıldı, görüntü olarak asla kendi dişimin doğallığını yakalayamadım, daha önce diş estetiği yaptırmadıgım için, bunun böyle olacağını hiç bilmiyordum, ve en önemlisi dişlerim kesilerek yapıldı, görünümüne bir nebze alışmaya çalışsam da, dişlerim kesildiği için, alttaki kesilen dişim ileri de elimde kalır ve porselen ile birlikte kırılır diye çok korkuyorum, bu korkularla dişlerim kesildikten sonra karşılaştım, daha önce işin bu tarafları hiç aklım da yoktu, bana şaka gibi gelmişti ama ben bir an tutulup bu hatayı kendime yaptım, bir ara bu yüzden intihar ettim, bu durumu psikolojim kaldırmadı, güzel olsa da, olmasa da, eski dişlerimi özledim, kaybettiğim için özlüyorum belki de, ama biliyorum kıymetini asla dişlerimi kestirmeden bilemicektim, eninde sonunda ilk fırsatta yaptırıcaktım, beni intihara bile sürükledi dişlerimi kestirip, porselen kaplatmak, ve her gece bununla uyuyup, bununla kalkıyorum, eski resimlerime bakıp gözlerimden akan yaşları siliyorum her gece, evet görüntü çok kötü olmadı ama biliyorum ki ben hayatta iken, bir daha dişlerimi yaptırıcam, ömür boyu idare etmicek beni bu porselen, ve belki de ileri de dişimle birlikte kırılıp, implanta kadar gidecek, madem bunları biliyordun, neden yaptırdın diyebilirsiniz, çok haklısınız da, onu da şöyle anlatmak isterim size, diş konusunda bu kadar bilgi sahibi değildim yaptırırken, yaptırdıktan sonra bu kadar bilgiyi edindim kendi çabamla, sizden istediğim arkadaşlar, bana bu konuda ki fikirlerinizi yazmanız, aslında galiba içten içe bana teselli vermenizi istiyorum galiba, çünkü etrafımda konuşacak ve beni dileyecek kimsem yok inanın, karşınızda dişlerini kestirip porselen yaptırdığı için, bunalıma girmiş ve intihar bile edip ölmeyi başaramamış bir genç kız var, sizce neden bu kadar kafama taktım, neden mutlu olamadım, lütfen beni yargılamayın, ben bir hata yaptım, yada kafam da çok büyüttüm bilemiyorum, dişleri çıkmaya başlayan bebeklere bile özeniyorum, hayata yeni bir başlangıç yapıyorlar, benim bir daha asla öyle bir şansım olmayacak, tek bildiğim eskiye olan özlemim
dislerin kahverengi olsa , hepsi düsse bile intihar etmeye degmez seni üzmüs bu konuya takinti yapmissin ama ben olsam ben de yapabilirdim taktimmi takiyorum cubku ama sunu bilcözumu war yani asiri canini sikiyorsa cok iyi bir doktor bulup parayi bayilip tekrar yaptirirsin istanbulda dis estetigi yapan cok iyi yerler war.

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. şunu söylemek istiyorum. Yazını okuyunca benim yaşadığım olayın aynısını yaşamışsın. Birebir aynısı. Benim üst 8 dişimi kestiler. Ama bana kesilecek diye bilgi vermeden kesti doktor. Sonra geçici diş bile takmadan 3 gün sonra gelmemi söyledi. Ben o zamanlar 19 yaşımdaydım. Porselen taktı. Ama kendi dişlerimin yerini asla tutmadı. Porselenin içindeki metalden dolayı diş etlerim çekildi. Sonra zirkonyum yaptırdım.Şu an memnunum fakat kebdi dişlerimi bende çok özledim. Bende eski fotoğraflarıma bakıp ağladım ama yapacak bişey yoktu. Bu çektiğim acıların haddi hesabı yoktu.. Ama intihara kalkışmadım. Su an 22 yaşındayım bende seninle aynı duyguları yaşıyorum.. Buradaki yapılan yorumlar benim gerginliğimi biraz daha hafifletti. Çünkü fazlasıyla takıntı yapmıştım. Şunu söylemek isterim bu kadar takıntı yapmamız diş için sadece yaşayan bilir. Ama geçecek bu streste inşallah. Sen o güzel görüntünün tadını çıkar. Üzme kendini arkadaşım ☺

Birebir aynı durumu burun estetiğimde yaşadım , çook pişmanım çok eski çirkin burnumla yaşamayı şuan o kadar çok isterdim ki, psikolojik destek almayı planlıyorum :/

intihar etmeye değer mi güzel kardeşim..
bir kaza geçirip tüm dişlerin dökülebilirdi ya da gözlerin görmeyebilirdi..
eskiyi kurcalama artık, olan olmuş düşünüp düşünüp üzülmeye ne gerek var..

Merhaba arkadaşlar, ilk defa üye oldum, içime çok dert olan bir konuyu sizinle paylaşmak için buraya gelmek istedim, ben 25 yaşındayım, küçüklüğümden beri ön dişlerimin çarpışıklıgından rahatsızdım, sağlıklı ama çarpaşıktı, sadece estetik yönden sorun vardı, en sonunda yaptırmaya karar verdim, ve gözümü kararttım, ön sekiz dişimi porselen kaplama yaptırdım,dişlerim kesildiği an aslında pişman oldum gibi oldu, ama güzel olucak diye ümit ediyordum, sonra porselen dişler takıldı, görüntü olarak asla kendi dişimin doğallığını yakalayamadım, daha önce diş estetiği yaptırmadıgım için, bunun böyle olacağını hiç bilmiyordum, ve en önemlisi dişlerim kesilerek yapıldı, görünümüne bir nebze alışmaya çalışsam da, dişlerim kesildiği için, alttaki kesilen dişim ileri de elimde kalır ve porselen ile birlikte kırılır diye çok korkuyorum, bu korkularla dişlerim kesildikten sonra karşılaştım, daha önce işin bu tarafları hiç aklım da yoktu, bana şaka gibi gelmişti ama ben bir an tutulup bu hatayı kendime yaptım, bir ara bu yüzden intihar ettim, bu durumu psikolojim kaldırmadı, güzel olsa da, olmasa da, eski dişlerimi özledim, kaybettiğim için özlüyorum belki de, ama biliyorum kıymetini asla dişlerimi kestirmeden bilemicektim, eninde sonunda ilk fırsatta yaptırıcaktım, beni intihara bile sürükledi dişlerimi kestirip, porselen kaplatmak, ve her gece bununla uyuyup, bununla kalkıyorum, eski resimlerime bakıp gözlerimden akan yaşları siliyorum her gece, evet görüntü çok kötü olmadı ama biliyorum ki ben hayatta iken, bir daha dişlerimi yaptırıcam, ömür boyu idare etmicek beni bu porselen, ve belki de ileri de dişimle birlikte kırılıp, implanta kadar gidecek, madem bunları biliyordun, neden yaptırdın diyebilirsiniz, çok haklısınız da, onu da şöyle anlatmak isterim size, diş konusunda bu kadar bilgi sahibi değildim yaptırırken, yaptırdıktan sonra bu kadar bilgiyi edindim kendi çabamla, sizden istediğim arkadaşlar, bana bu konuda ki fikirlerinizi yazmanız, aslında galiba içten içe bana teselli vermenizi istiyorum galiba, çünkü etrafımda konuşacak ve beni dileyecek kimsem yok inanın, karşınızda dişlerini kestirip porselen yaptırdığı için, bunalıma girmiş ve intihar bile edip ölmeyi başaramamış bir genç kız var, sizce neden bu kadar kafama taktım, neden mutlu olamadım, lütfen beni yargılamayın, ben bir hata yaptım, yada kafam da çok büyüttüm bilemiyorum, dişleri çıkmaya başlayan bebeklere bile özeniyorum, hayata yeni bir başlangıç yapıyorlar, benim bir daha asla öyle bir şansım olmayacak, tek bildiğim eskiye olan özlemim
intihar
Öncelikle merhaba, içinde bulunduğunuz durumun sizi çok uzdugunu görüyorum. Öyle ki kendinize fiziksel zarar verme boyutuna ulaşmış. Lütfen bir psikiyatri servisine başvurun. Üzüntünüzün altinda yatan gerçek nedeni bulmaniza yardim edecektir. Sevgilerle

Son düzenleme:
Merhaba ben de aynı durumu yaşadım tek farkımız benim ki yeni… her gece eski fotoğraflarıma bakıp ağlıyorum sabah eski dişlerimin ağzımda olmadığını fark edince yine ağlıyorum… ne yapmam gerek? Siz bu durumu aşabildiniz mi🥺yardımınıza çok ihtiyacım var kendi isteiğimle sağlam dişlerime kaplama yaptırdım sadece renkleri sarı ve 2 tanesi hafif yamuk diye ve gittiğim yer bana sadece törpülenicek dedi kesim yapmicaz dedi ama çok kesildi dişlerim 2 ay keslmiş dişlerle işkence yaşadım sonra başka bi doktora yaptırdım şuan o kadar pişmanım ki psikiyatrik tedavi görüyorum hep eski dişlerime bakıyorum hatta kök hücre ile diş yenileme çalışmalarına bile bakıyorum…

Benim dişlerimde porselen kaplama ayni sizin gibi kesilmisti 17 yasimdaydim sanirim, ön iki disim kirilmisti kesip porselen yaptilar 34 e girdim yeni yeni sanki hava almaya basladi bir tanesi gibi hissediyorum ben alismistim kendi disim gibi degistirmeyi dusunyorum yakin bir zamanda cunku hava aliyor bunda dert edicek hic birsey yok takmayin kafaniza free✌

Burun estetiğinden sonra da bu şekilde travmatik durumlar olabiliyor. Artık bütün ünlüler dişlerini genç yaşta yaptırıyor. Bence kafanıza takdığınıza değmez. Ayrıca alıştıktan sonra muhtemelen iyi ki yaptırmışım diyeceksiniz :)

Ne olursa olsun sağlam dişe dokunmaman gerekedi. En sağlıklısı bu tabikide ama kimisi için estetik daha önemli. Bir anlık gaz ile bu işe girişmissiniz belli ama hayatın sonu mu değil tabiki de. Dişi olmayan insanlar da var bir şekilde tedavisini görüp hayatına devam ediyor. Siz sadece dertsiz başınıza dert almışsınız ama hayatın sonu değil sonuçta. Bu durumu kabullenip kendinizi sucmalayi bırakmalısınız mecburen.
Bu arada alttaki dişler öyle kolay kolay kırılmaz senelerce sizi idare eder kaplamalarıniz sadece bir süre sonra yenilemeniz gerekebilir. Bir şeyler yiyip içerken dikkat etmeniz gerekir. Çokta hayatın sonu değil yani. Deforma olduktan sonra zirkonyum yaptırabilirsiniz hem doğal hem de rahat

Rabbim başka dert vermesin her haline şükret canim biz burda bosver üzülme desekde üzülürsün ama üzülme en azindan estetik bir degisim oldu diye düsün yada sana şöyle söylim bak sadece diş degil okadaar cok kadin dudaklarina göz kapaklarina hatta vucut hattina burnuna okadar degisim yapiyor emin ol onlarda ilk baslarda alismak icin zamana ihtiyaci olmustur. Zamanla gözün alisacakdir fotoraf keske olsaydi cok merak ettim 😊 .. bunu sakin dert etme önünde güzel günlerin var hayatin geri kalani icin plan yap bir cizgin olsun ...kalbin güzel senin kiz 🥰 dis neki alla allaaa😄

X