Ne yapmaliyim boyle bir durumda?

Katelina

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2024
25
-28
21
merhaba.☺️ Ben 5 aydir evliyim esimle severek evlendik. Esimin ailesiyle birlikte yasiyoruz. Esimin babaannesi herseye karisiyor hep bi elestirme cabasinda beni , yemek yerken hep beni izliyo rahatsiz oluyorum , telefonuma bi arama yada mesaj gelince daha bakmadan kim diye soruyor, dun ailemle ve akrabalarimla konusuyordum bana dediki ne cok konusuyorsun bende saygimi bozmadim bugune kadar dunde bozmadan dedimki konusunca ne oluyor ailemle konusamayacak miyim? Ailemi arayinca onlari rahatsiz etme diyor bende diyorumki benim ailem benden niye rahatsiz olsun? Iyi oldugu taraflarida var kimsenin hakkini yiyemem tabi ama bunlara tahammul edemiyorum iste . Tavsiyeleriniz nedir?☺️

Ketum öyle bir şey değil yalnız.

Tavsiyelerinizi okudukça ruhum daraldı. Yemek yapmak için bile taaa eşimin babaannesinin uyumasını bekleyeceğim bir ev hayal edemedim.
Niye ya babaanne konuşurken aklından şarkı söyleme fikri çok dahiyaneydi.

merhaba.☺️ Ben 5 aydir evliyim esimle severek evlendik. Esimin ailesiyle birlikte yasiyoruz. Esimin babaannesi herseye karisiyor hep bi elestirme cabasinda beni , yemek yerken hep beni izliyo rahatsiz oluyorum , telefonuma bi arama yada mesaj gelince daha bakmadan kim diye soruyor, dun ailemle ve akrabalarimla konusuyordum bana dediki ne cok konusuyorsun bende saygimi bozmadim bugune kadar dunde bozmadan dedimki konusunca ne oluyor ailemle konusamayacak miyim? Ailemi arayinca onlari rahatsiz etme diyor bende diyorumki benim ailem benden niye rahatsiz olsun? Iyi oldugu taraflarida var kimsenin hakkini yiyemem tabi ama bunlara tahammul edemiyorum iste . Tavsiyeleriniz nedir?☺️
Aynı evin içine girdiyseniz bu tip davranışları çekeceksiniz. Millet hobi olsun diye ayrı eve çıkıyor sanıyorsunuz heralde.

Babaanne 👵 yaşlı kadın sonuçta hep meraklı olurlar bu durumları bana inanılmaz tatlı geliyor neden bu kadar içerlendiniz ki çok rahatsız olduysanız ayrı eve çıkın

Babaanne 👵 yaşlı kadın sonuçta hep meraklı olurlar bu durumları bana inanılmaz tatlı geliyor neden bu kadar içerlendiniz ki çok rahatsız olduysanız ayrı eve çıkın
Benim anladığım kadarıyla beraber yaşıyorlar. Ee beraber yaşayınca en tatlı insan bile batar oluyor zamanla. Çünkü herkesin bazen mesafeye, kendine tek başına ayırdığı zamana ihtiyacı var.

Eşimin babaannesi de bana tatlı geliyor çünkü yılda bir hafta görüyorum. 😆

Ama kaynanam ve görümcene hiç tatlı gelmiyor.

Aşkım bazı insanlar yaşlandıkça ketumlasiyor , babaanne de ketumlasmis . Kendini rahatlatmak için aklından şarkı söyle duyma söylediklerini. Elinden geldiğince çok sıkı fıkı da olmak ama herhangi bir gerilmeye karşı kendini sakın tut ,yaşlı kadın diyip haklı olduğun yerde haksız cikartmasinlar . Yaşlılar genelde koltukta uyuya kalır tam o saate yap yemeğini. Ya da tv birseye daldığında. Aileni aradığında da odana git görüş bilmesin bile
Sıkı fıkı olma mı? O nasıl olacak kadının telefonuna mesaj geldiğinde bile kim o diyip tepesinde bitiyormuş. Ketum ne demek isterseniz bir sözlüğe bakın. Çok odalı konakta villada yaşamıyorlardır heralde. Evin bir odasına tıkılmışlar. Yemeğini yap yazdınız da kendi mutfağı mı orası, canının istediğini pişirmeye hakkı sanmıyorum olsun. Kayınvalideler ne uygun görüyorsa bir tabak da onun önüne koyuyorlardır. Kadın seviyorum ayağına düşmüş bir tuzağa, siz olsun tuzak iyidir diyorsunuz. Böyle yaşamak yaşamak değil, aklını başına alsın, çalışmıyorsa hemen iş bulsun da bir an önce kendi evine çıksın.
Konu sahibi, hamile kalırsanız cehennem hayatı sizi bekleyecek. Size karışan babaanne çocuğunuza neler yapmaz.

Sıkı fıkı olma mı? O nasıl olacak kadının telefonuna mesaj geldiğinde bile kim o diyip tepesinde bitiyormuş. Ketum ne demek isterseniz bir sözlüğe bakın. Çok odalı konakta villada yaşamıyorlardır heralde. Evin bir odasına tıkılmışlar. Yemeğini yap yazdınız da kendi mutfağı mı orası, canının istediğini pişirmeye hakkı sanmıyorum olsun. Kayınvalideler ne uygun görüyorsa bir tabak da onun önüne koyuyorlardır. Kadın seviyorum ayağına düşmüş bir tuzağa, siz olsun tuzak iyidir diyorsunuz. Böyle yaşamak yaşamak değil, aklını başına alsın, çalışmıyorsa hemen iş bulsun da bir an önce kendi evine çıksın.
Konu sahibi, hamile kalırsanız cehennem hayatı sizi bekleyecek. Size karışan babaanne çocuğunuza neler yapm

Evet yasli insanlarin cogu tatli oluyor cocuklasiyor , buraya yazmadigim daha cok sey var o yuzden. Yani kisacasi rahat edemiyorum

Konu sahibi, hamile kalırsanız cehennem hayatı sizi bekleyecek. Size karışan babaanne çocuğunuza neler yapmaz.

Evet yasli insanlarin cogu tatli oluyor cocuklasiyor , buraya yazmadigim daha cok sey var o yuzden. Yani kisacasi rahat edemiyorum
Tatlım o zaman eşinin maddi durumu toplayana kadar bekleyip kiraya çıkacak duruma geldikten sonra evlenecektiniz. Şimdi oğlunun evinde yaşayan yaşlı kadının davranışlarına ne yapabilirsin, ev onların evi, durumu kabul edip eve gelin gelen sensin... Ne yapsınlar şimdi yaşlı kadına, huysuz da olabilir kadın, kp anasını evden mi atsın, yarın da kv ile sorun yaşarsanız. İnsan kendi öz annesi ile bile didişiyor, el ile nasıl didişmesin 7/24 dip dibe iken?
Çalışmıyorsan sen de bir işe gir para biriktir ve ayrı eve çıkın bu işin tek çözümü bu.. Ev üstüne ev olmaz der eskiler

Tatlım o zaman eşinin maddi durumu toplayana kadar bekleyip kiraya çıkacak duruma geldikten sonra evlenecektiniz. Şimdi oğlunun evinde yaşayan yaşlı kadının davranışlarına ne yapabilirsin, ev onların evi, durumu kabul edip eve gelin gelen sensin... Ne yapsınlar şimdi yaşlı kadına, huysuz da olabilir kadın, kp anasını evden mi atsın, yarın da kv ile sorun yaşarsanız. İnsan kendi öz annesi ile bile didişiyor, el ile nasıl didişmesin 7/24 dip dibe iken?
Çalışmıyorsan sen de bir işe gir para biriktir ve ayrı eve çıkın bu işin tek çözümü bu.. Ev üstüne ev olmaz der eskiler
Haklisiniz tesekkur ederim

21 yaşınızda bu eve girecek kadar aceleniz neydi evlenmek için gerçekten çok merak ediyorum? Kayınvalidenizin kayınvalidesi bakmış ki kendi gelini de yaşlanıyor işler istediği gibi olmuyor şu eve yeni bir hizmetçi alalım demişler sizi getirmişler.

Severek evlendik demişsiniz de eşiniz sizi sevse o kalabalığa sokmaz ayrı ev açardı. O sizi değil kendini seviyor. Hiçbir düzeni rahatı bozulmasın cinselliği de düzenli olsun istemiş. Sizi de bi güzel kandırmış.

Eminim korunmuyorsunuz ama çok net şekilde en azından siz çocukluktan çıkana kadar çocuk yapmayın bu eve. Kafayı yersiniz. Sizi delirtir sonra da sen delisin der kendileri sıyrılır bunlar.

Masallah uc kusak bir arada yasiyorsunuz. Bir de cocugunuz olsa dort olacak.
Ayni evde yasamak icin motivasyonunuz neydi? Ya da ayni eve cikacak maddi durumunuz olmadan evlenme motivasyonunuz neydi?
Bence babaanne sizi istemiyor ev kalabalik geliyor basiyor ona. Unutmayin eve sonradan gelen sizsiniz kadinin duzeni degisti belli ki. Belki cok sesli konuyorsunuzdur rahatsiz oluyordur, belki yemegi sapirdatarak yiyorsunuzdur rahatsiz oluyordur, gibi gibi.

X