Bebek Beslenmesi Ne olur yardım (emzirme)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Aci sanirim 15 20 gun hatta 1 ay olabilir tam alisma sütünü fazlasını sag dolaba koy

4 5 Ayva çekirdeğini 2 yemek kaşığı suda bekletin bir iki güne jelleşicek özellikle bu ve havuç rendesinin çok iyi geldiğini okumuştum bir öneride göğüs ucu yarası acıları için. Benimde çok akardı ilk zamanlar diğer göğsümden önce göğüs pompasında biriktirmeyi denedim zor olunca bıraktım aktı kendi kendine göğüs pedine daha sonra kesildi o durum. Mastit oluyorsunuz sanırım sıcak uygulama yapmayın soğuk uygulama yapın sağma yapabilirsiniz ama yeteri kadar olması lazım sizi rahatlacak kadar tam boşaltma değil. Ben sütyenin sıkmasının daha cok tetiklediğini farkedince sadece atletle durmaya başladım ve göğüslerim rahatladı.

Arkadaşlar konumu açtım bebeğimi emzirip uyutuyordum öğlen aniden mememi kabul etmemeye başladı. Birkaç kez emip bırakmaya başladı. Emzirme danışmanı bir ebe çağırdım eve onu bekliyorum. Bu göğüslerle kalakaldım ortada. Çok kötü durumdayım gerçekten. Umarım danışmanla çözebiliriz. Emzirmeyi çok istiyorum dua edin benim için 😔

Sevgili yöneticilerimiz öncelikle yanlış yere bilinçli konu açtığım için yürekten özür diliyorum, sizden ricam en azından tavsiyeleri toplayana kadar 24 saat konum burada kalabilir mi, korkunç zor durumda olmasam rica etmezdim, önceki konum da taşındı hiç cevap alamaz olmuştum, lütfen kısa süre mazur görün😔

Arkadaşlar güzel emiyor bebeğim, daha bugün üçüncü günü ve sütüm çok şükür çok bol. Ancak çok acı çekmeye başladım. Bir krem almıştım (meşhur L ile başlayan değil başka tamamen doğal temiz içerikli), arkadaşım gümüş kapak hediye etmişti onları da hiç çıkarmıyorum, kremi uyguluyorum sıkça, ama göğüs uçlarım emzirirken çok ama çok acıyor. Bir de emzirirken çocuğun olmadığı göğsümden süt boşalıyor, her yerim ıslanıyor, ben bu sorunları nasıl çözeceğim. Sütüm boşa akıp gidiyor çok üzülüyorum. Emzirmeyi asla bırakmam benim için seçenek değil, canım yansa da emziriyorum ama kolaylaştıracak bir çare yok mu. L ile başlayan kremi yarın aldıracağım, özellikle bu boştaki memeden süt boşalmasına ne yapabilirim. Girebildiğimde merakla ve umutla okuyacağım çok teşekkür ederim sizlere
Çare hava alması sütyen takmayın ıslak kalmasın kurusun. Hava alsın. İlkinde çok çektim ikincide hiç çekmedim şükür.sutyensiz gezdim. O acıyı bilirim .. bu arada bı arkadasim e vitamini kapsülü alıp delip sürmüştü göğsüne Dr tavsiye etmişti o gecirmisti

Sağlıkla büyütün bebeğinizi. Ben anne değilim bilgim yok hayırlı olsun demeye geldim🥰

Arkadaşlar konumu açtım bebeğimi emzirip uyutuyordum öğlen aniden mememi kabul etmemeye başladı. Birkaç kez emip bırakmaya başladı. Emzirme danışmanı bir ebe çağırdım eve onu bekliyorum. Bu göğüslerle kalakaldım ortada. Çok kötü durumdayım gerçekten. Umarım danışmanla çözebiliriz. Emzirmeyi çok istiyorum dua edin benim için 😔
Sütün tazyikli geliyor ve bebeği rahatsız ediyor olabilir. Geriye yaslanarak emzir canım. Sonucu bize yaz, olur mu?

Lohusalikta meme ucu sorunları maalesef oluyor sanki cakmakla yakılmış gibi yanıyordu resmen.Ben lansinoh da denedim ama asla fayda etmemisti eşime eczaci garmastan tavsiye etmiş mavi bir krem Allahım o kadar iyi gelmişti ki tek sürmede farketmişti hala daha kutusunu atmadım birilerine tavsiye ederim unutmayım diye kesinlikle tavsiye ederim.Annem evde tahin yagı ayva jeli de yapmıştı fayda görememistim meme uclarınizi ne tam kuru ne de tam ıslak bırakmayin nemli olsun gögüs uclari kesik bir tisört atlet iyi gelecektir.Süt ziyan oldu diye düsünmeyin bence üretim devam ediyor meme terbiye olana kadar cok cok gelecek sakin sagım yapmayin sağim yaptikca bünye fazlasini uretir mastit olursunuz emzirme danısmanı öyle demisti

Süt tazyikli geldiği için reddediyor olabilir ya da gazı vardır. Stres yapma sakin kal annesi. Geldi mi emzirme danışmanı Naptınız.

Sevgili yöneticilerimiz öncelikle yanlış yere bilinçli konu açtığım için yürekten özür diliyorum, sizden ricam en azından tavsiyeleri toplayana kadar 24 saat konum burada kalabilir mi, korkunç zor durumda olmasam rica etmezdim, önceki konum da taşındı hiç cevap alamaz olmuştum, lütfen kısa süre mazur görün😔

Arkadaşlar güzel emiyor bebeğim, daha bugün üçüncü günü ve sütüm çok şükür çok bol. Ancak çok acı çekmeye başladım. Bir krem almıştım (meşhur L ile başlayan değil başka tamamen doğal temiz içerikli), arkadaşım gümüş kapak hediye etmişti onları da hiç çıkarmıyorum, kremi uyguluyorum sıkça, ama göğüs uçlarım emzirirken çok ama çok acıyor. Bir de emzirirken çocuğun olmadığı göğsümden süt boşalıyor, her yerim ıslanıyor, ben bu sorunları nasıl çözeceğim. Sütüm boşa akıp gidiyor çok üzülüyorum. Emzirmeyi asla bırakmam benim için seçenek değil, canım yansa da emziriyorum ama kolaylaştıracak bir çare yok mu. L ile başlayan kremi yarın aldıracağım, özellikle bu boştaki memeden süt boşalmasına ne yapabilirim. Girebildiğimde merakla ve umutla okuyacağım çok teşekkür ederim sizlere
Akan sut için gogus pedi alın eczaneden. L ila başlayan kremi her emzirmede , aralarda bile surekli suruyordum. Gogus ucunu bebek emmeden silmeye gerekte yok. Çok iyi geliyor o krem , sürekli sürdükçe düzeliyor. Sağlıkla büyütün yavrunuzu

Süt tazyikli geldiği için reddediyor olabilir ya da gazı vardır. Stres yapma sakin kal annesi. Geldi mi emzirme danışmanı Naptınız.
Merhabalar geldi canım emzirme danışmanıyla emiyor gibi ama ben tek denediğimde reddediyor, memelerim taş gibi olduğu için sert meme emmezmiş bebek. Eliyle sağdı emzirme danışmanı epey süt çıktı göğüslerim de rahatladı ama oğlumu emzirmek için çare arıyorum şu an. Danışman gelene kadar 30 cc mama vermek zorunda kaldım. Ağlaya ağlaya kaşık biberonla verdim mamayı…

Merhabalar geldi canım emzirme danışmanıyla emiyor gibi ama ben tek denediğimde reddediyor, memelerim taş gibi olduğu için sert meme emmezmiş bebek. Eliyle sağdı emzirme danışmanı epey süt çıktı göğüslerim de rahatladı ama oğlumu emzirmek için çare arıyorum şu an. Danışman gelene kadar 30 cc mama vermek zorunda kaldım. Ağlaya ağlaya kaşık biberonla verdim mamayı…
Mama niye verdin sağıp sütünü versen daha iyi değil mi?
Ten teması yap. Bebeği soyundur sen de soyun teni tenine değsin aranmaya başlayınca ver memeyi. Sakin ve rahat ol gerilirsen tutmaz. Uykudayken vermeyi dene bir de. Bi kaç günlük birşey geçecek emin ol ne kadar rahat olursan o kada
R kolay atlatırsın. Bence biberon verme. Sıkışınca biberon verirsen anı kurtarırsın ama memeden uzaklaşır. Her seferinde sakince memeyi teklif et. Ayakta gezdirerek ver memeyi. Ya da uyurken. Bi de ten teması bunları dene. 3 Aylık bebem Bi kaç gün meme reddi yaptı ayakta gezerek ve popişini pışpışlayarak emzirdim. Şimdi düzeldi. Seninde düzelir. Sakin. Sakın stres yapma. Bana da istediğin zaman yazabilirsin.

Mama niye verdin sağıp sütünü versen daha iyi değil mi?
Ten teması yap. Bebeği soyundur sen de soyun teni tenine değsin aranmaya başlayınca ver memeyi. Sakin ve rahat ol gerilirsen tutmaz. Uykudayken vermeyi dene bir de. Bi kaç günlük birşey geçecek emin ol ne kadar rahat olursan o kada
R kolay atlatırsın. Bence biberon verme. Sıkışınca biberon verirsen anı kurtarırsın ama memeden uzaklaşır. Her seferinde sakince memeyi teklif et. Ayakta gezdirerek ver memeyi. Ya da uyurken. Bi de ten teması bunları dene. 3 Aylık bebem Bi kaç gün meme reddi yaptı ayakta gezerek ve popişini pışpışlayarak emzirdim. Şimdi düzeldi. Seninde düzelir. Sakin. Sakın stres yapma. Bana da istediğin zaman yazabilirsin.
Sağma makinem olmadığı için mama verdim :KK43: ama kaşık biberonla verdim hiç biberon değmedi ağzına çok şükür. Benim tutuşum sorunlu anladığım kadarıyla. Doğru tutamıyorum bebeği. İlginiz için çook teşekkür ederim inşallah biz de atlatırız :KK43:

Sağma makinem olmadığı için mama verdim :KK43: ama kaşık biberonla verdim hiç biberon değmedi ağzına çok şükür. Benim tutuşum sorunlu anladığım kadarıyla. Doğru tutamıyorum bebeği. İlginiz için çook teşekkür ederim inşallah biz de atlatırız :KK43:
Valla yakınsak gelip yardımcı olabilirim. Atlatırsınız hiç merak etme ama diren mama ya da biberon B vermemeye çalış çünkü devreye bunlar girince emzirme işi iyice karışıyor bebeğin kafası daha çok karışıyor 2 güne öğrenecekken uzuyor bu sefer anne pes ediyor. Ten temasını yap mutlaka. Farklı pozisyonlarda emzirmeyi dene. Uyurken veya ayakta gezdirirken emzirmeyi de dene. Allah kolaylık versin. 😊

Valla yakınsak gelip yardımcı olabilirim. Atlatırsınız hiç merak etme ama diren mama ya da biberon B vermemeye çalış çünkü devreye bunlar girince emzirme işi iyice karışıyor bebeğin kafası daha çok karışıyor 2 güne öğrenecekken uzuyor bu sefer anne pes ediyor. Ten temasını yap mutlaka. Farklı pozisyonlarda emzirmeyi dene. Uyurken veya ayakta gezdirirken emzirmeyi de dene. Allah kolaylık versin. 😊
Ne güzel bir insansınız❤️ ben Ankara’dayım. Emzirme danışmanı memeyi tutturmayı öğretmeye çalıştı ama tam oturtamadım hala… cidden zormuş doğru pozisyonda emzirmek. Ne zaman çözeceğim bakalım :KK43:

Hayırlı olsun. Memenin ucunu emdiği için yara oluyordur. Daha geniş bir halkayı ağzına verirseniz yara olmaz. İlk çocuğum da tecrubesizlikten benim de yara olmuştu. Malesef kremler bir işe yaramamisti bende . Bir de emzirmeden önce sutunuzu ucuna sürün yumuşatın

Bi kaç güne düzelir inşallah tamamen. Gittiniz mi hastaneye.
Günaydınlar gittik emzirmeye döndük ama bu sefer de oğlum emmeden asla uyumuyor. Yani uykuya dalmaktan bahsetmiyorum emmeden çektiğim an uyanıyor. Hiç uyumuyorum o uyusun diye. Bilmiyorum nasıl çözerim. Emzik denedim onu da düşürünce uyanıyor

X