Anket Ne kadar süre emzirdiniz?

Ne kadar emzirdiniz?

• Ankete Katılan
    32

merve

consume obey die
tek ayak cezası
Pro Üye
13 Ocak 2020
42.680
154.971
32
Şu an 21.5 aylık bebem. Ve aşşşırı emen bir çocuk. Kimsede bu kadarını görmedim. Ağzından çıkmasa meme, yeter tamam demez. Dişler de henüz tamamlanmadı onun da etkisi var sanıyorum. 2. Köpek diş patlamaya çalışıyo daha.

Ben razı olarak kendiliğinden bırakmasını istiyorum. Yani anlatacam 2.5 yaşında filan o da tamam annecim diyecek. 🤣 Şaka tabi o zamanlar da günün şartlarıyla zorlayacak ama daha bahaneleri dinler bir hali olacak diye umuyorum.

Var mı uzun süre emzirdirdim kolayca bıraktık diyebilen birileri acaba?

Büyüdükçe çok daha zor bir hal mi alır?

Benim bebe de aynıydı. Sadece memede uyurdu. Hatta mememde yaşıyordu bile diyebiliriz. Sanki çocuk benim bir uzvum gibiydi. Uykusuzluk yüzünden sağlığım bozulmaya başlayınca, ben artık kesicem sütten dedim. İlk günler zor oldu. Ben de çok üzüldüm o isteyip ağladıkça. Her meme istediğinde su verdim. İlk zamanlar biberonu fırlatıp attı istemedi ama sonra sanırım umudu kesti. Bir haftada süreci tamamladık. Sonrası mutluluk, ferahlık😄 He ama göğüslerim balon gibi şişti ilk zamanlar. Doktorum sağma, uyarıldıkça süt gelecek dediği için sağmamıştım ama artık koltuk altıma kadar inip,giysi değince avaz avaz bağırmama sebep olacak kadar şişince, patlamasından korkup elle sağdım az az. Kolaylıklar diliyorum size de🙏

Bunun kararini anne ve bebek verir bence, kendiliğinden son bulur bir gun, emiyorsa emzir. Doğaçlama, gelişine, artik adi her neyse.. Ben hic emziremedim ya sütüm yoktu hic

Benim bebe de aynıydı. Sadece memede uyurdu. Hatta mememde yaşıyordu bile diyebiliriz. Sanki çocuk benim bir uzvum gibiydi. Uykusuzluk yüzünden sağlığım bozulmaya başlayınca, ben artık kesicem sütten dedim. İlk günler zor oldu. Ben de çok üzüldüm o isteyip ağladıkça. Her meme istediğinde su verdim. İlk zamanlar biberonu fırlatıp attı istemedi ama sonra sanırım umudu kesti. Bir haftada süreci tamamladık. Sonrası mutluluk, ferahlık😄 He ama göğüslerim balon gibi şişti ilk zamanlar. Doktorum sağma, uyarıldıkça süt gelecek dediği için sağmamıştım ama artık koltuk altıma kadar inip,giysi değince avaz avaz bağırmama sebep olacak kadar şişince, patlamasından korkup elle sağdım az az. Kolaylıklar diliyorum size de🙏
Peki ne kadarlıktı bırakırken? Ve çok yoğun emdiğo bir dönemde mi karar verdiniz?

Bunun kararini anne ve bebek verir bence, kendiliğinden son bulur bir gun, emiyorsa emzir. Doğaçlama, gelişine, artik adi her neyse.. Ben hic emziremedim ya sütüm yoktu hic
Sen o zaman sadece çok gençtin. 🥲 Sütüm yoktu diye bir şey yoktur. Bilmem nerenin adetiymiş babanneler emzirirmiş bebeleri. Emzirdikçe gelen bir şey süt. Iyi bir danışmanın olsa olurdu. 🥲 Ben de zırlatarak bırakamam diye düşünüyorum bedenen bir rahatsızlığım çıkmadığı sürece.

Tebrik ediyorum. ❤️‍🔥 Çok mu emerdi son zamanlar sadece uyurken filan mı?
Uyurken ve gün içinde arada bir emmek isterdi 😅 gece de en az 1 defa uyanırdı. Bukadar uzun emzireceğimi ben de tahmin etmemiştim. Emzirerek uyutmayı rahat bulduğum için memeden kesmeyi erteledim hep 🙈

Uyurken ve gün içinde arada bir emmek isterdi 😅 gece de en az 1 defa uyanırdı. Bukadar uzun emzireceğimi ben de tahmin etmemiştim. Emzirerek uyutmayı rahat bulduğum için memeden kesmeyi erteledim hep 🙈
Kesinlikle sallaya sallaya uyutmaktan filan bin kat iyi. Uykusu geldiyse 5 dkda gidiyo 🥲

Kızımı 23, oğlumu 21 aylıkken bıraktirdim. Gece çok kalkıyorlardı emmek için o aya kadar iyi dayanmışım vallahi tebrik ediyorum kendimi. 🙃
İlk önce gündüzleri kestim çünkü asıl mesele geceydi. Onda da 2-3 gece ağladılar sonra alıştılar. Gözümde çok büyütüyordum ama öyle olmadı sonuc olarak.

Kızımı 23, oğlumu 21 aylıkken bıraktirdim. Gece çok kalkıyorlardı emmek için o aya kadar iyi dayanmışım vallahi tebrik ediyorum kendimi. 🙃
İlk önce gündüzleri kestim çünkü asıl mesele geceydi. Onda da 2-3 gece ağladılar sonra alıştılar. Gözümde çok büyütüyordum ama öyle olmadı sonuc olarak.
Tebrik ediyorum. ❤️‍🔥 ben de çik kirkiyirim 😵‍💫

Peki birsey sormak istiyorum. Memeyi kesmeden önce bı iki saat emzirmeseniz gogsunuz dolarmiydi?

22.5 aylıkken tamamen bitirdik. Memeye çok düşkün bir bebekti ama kademeli bırakınca çok zorlanmadık, araya yeni bir hamilelik girdi o sıra. O olmasaydı 1 ay daha uzatırdım belki

X