Nasıl yatırım yapılır?

Mihrimah Sultann

Nev-i şahsına münhasır 🦋
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
8.323
18.854
Hanımlar maaşımın bir kısmını geleceğimi güvenceye almak ve yatırım yapmak için kullanmak istiyorum, haliyle altın ve dolar çok yükseldi sizce ben neye yatırım yaparsam güvenli bir yatırım olur ? Gümüş satın alanlar var sizce hangisi sağlıklı ve mantıklı olabilir?, sizler paranızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Bana yol gösterin hayrınıza 🥰

Hanımlar maaşımın bir kısmını geleceğimi güvenceye almak ve yatırım yapmak için kullanmak istiyorum, haliyle altın ve dolar çok yükseldi sizce ben neye yatırım yaparsam güvenli bir yatırım olur ? Gümüş satın alanlar var sizce hangisi sağlıklı ve mantıklı olabilir?, sizler paranızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Bana yol gösterin hayrınıza 🥰
eskiden altın dolar alırdım son 8 aydır da borsa da değerlendiriyorum ama pişmanım keşke altın alaydımmm.gümüş alan arkadaşlarım var ucuz olduğundan bozuk paralarla bile alınıyor.coin işini bilmiyorum .

eskiden altın dolar alırdım son 8 aydır da borsa da değerlendiriyorum ama pişmanım keşke altın alaydımmm.gümüş alan arkadaşlarım var ucuz olduğundan bozuk paralarla bile alınıyor.coin işini bilmiyorum .
Teşekkür ederim ceycey 😍 ya gümüş sanki fazla kazandırmayacak bana öyle hissediyorum, şuan fazla kalan paramı 2. Bir hesabıma atıyorum ama Türk parasının değeri de yok ki eridi gitti 😔

Artık yatırım yapılamaz

Teşekkür ederim ceycey 😍 ya gümüş sanki fazla kazandırmayacak bana öyle hissediyorum, şuan fazla kalan paramı 2. Bir hesabıma atıyorum ama Türk parasının değeri de yok ki eridi gitti 😔
altın dolar daha da çıkabilir düşebilir de.ben de kararsız kaldığımdan beklemedeyim.faize yatırsan çok düşük.ama sen gene altın al hiç kaybettirdiğini görmedim bunca yıl.o hep çıktı ama dolar ara ara çok düştü

Of of kötü oldu yaa , ancak Türk parası olarak hesapta bekleteyim bir süre en azından dengeler düzelene kadar 😒
düzelmez uzun zaman.tl de daima zarardasınızdır.bugün bir söz duydum:1 tl yi yazı tura için attım yere 90 kuruş olarak düştü :KK45:

Tl de kalsin yakinda okadar degersizlecek ki hic bisi alamiycaz ve tarihi eser olcak paramiz🤦🏻‍♀️Neyse saka bir yana altindan şaşma ben altin hesabi actm online bankacilikdan cok guzel sistem zarar kâr hepsini anlik takip ediosun hesabimda on tl olsa bile aktariyorum altin hesabina zaten yukseliste hemen degerleniyor

Tl de kalsin yakinda okadar degersizlecek ki hic bisi alamiycaz ve tarihi eser olcak paramiz🤦🏻‍♀️Neyse saka bir yana altindan şaşma ben altin hesabi actm online bankacilikdan cok guzel sistem zarar kâr hepsini anlik takip ediosun hesabimda on tl olsa bile aktariyorum altin hesabina zaten yukseliste hemen degerleniyor
altın hesabı en mantıklısı.fiziki alınca satmak isteyince kuyumcular almıyorlar ya da değerinin altında teklif ediyorlar.

Çok teşekkürler, peki kaç gram alıyorsunuz genelde mesela 10 tl ye kaç gram altın geliyor ki

Altın alın bence 1 sene önce yarım, gram , gram yaptığım Birikim büyüdü ,zarar etmezsiniz durdukça kazandırır , düşsede zaten çok düşücegini sanmıyorum , yani yere çakılmaz 😄 uzun vadede altın her zaman kazandırır.
Bana altın hesabından biraz bahseder mısın mesela kaç gr alıyorsunuz, diyelim elimde 100 tl var hepsiyle ne kadar gr altın alabilirim ki

Çok teşekkürler, peki kaç gram alıyorsunuz genelde mesela 10 tl ye kaç gram altın geliyor ki
parasına göre sistem veriyor altını mesela 2000 tl lik al diyorum alıyor küsüratlı da alabiliyorsun bankadan.ama sakın saat 5 6 dan sonra alma çok pahalı olur.haftasonu da alma.

X