Nasıl kilo alırım lütfen yardım

yenibirsayfa00

Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2023
207
-26
kızlar selam lütfen bana kızmayın ama gerçekten benim için zor bir konu. Boyum 173 cm eskiden 58 kiloydum popom vs dolgundu. Koşturmaca stres vs derken 51 kg ye düştüm 1 senede. Ve sanırım midem öyle küçüldü ki ne yesem direk doyuyorum. İştahım da yök. Her sabah büyük tuvalete çıkarım+ gün içinde de çıkarım.
Yediklerimi yazıyorum:
Kahvaltı: 2 yumurta 3 ceviz 1 dilim ekmek
Öğle: geçiştirmece (muz+süt gibi)
Akşam: 1 tabak semizotu veya haşlama veya bezelye gibi yemekler + 1 dilim tam buğday ekmeği

Kızlar asla acıkmıyorum direk bişey yiyince doyuyorum. Çikolata vs regl hariç hiç yiyesim gelmiyor içindeki yapay maddeleri vs düşündükçe. Sizce nasıl 57 kg olabilirim 5 ayda falan? Popom dümdüz oldu göbeğim göğüslerim (küçük genel olarak zaten) ama popom eskiden iyiydi ya :KK43:

Tiroid değerlerinize de baktırın. Benim yediklerimi başka biri yese kapıdan sığmaz, ben hâlâ 47 kiloyum. Daha önce de iştahsızlık sorumum vardı gene aynı kilodaydım.
Ve bu beslenme şekliyle kilo almanız zor. İştah açıcı şeyler deneyin damak tadınıza göre. Bir de vitamin değerlerinizi de ölçtürün derim. Vücudunuzda bir şeyin eksikliği varsa, onu arttıracak yönde bir beslenme programınız olur.

Tiroid değerlerinize de baktırın. Benim yediklerimi başka biri yese kapıdan sığmaz, ben hâlâ 47 kiloyum. Daha önce de iştahsızlık sorumum vardı gene aynı kilodaydım.
Ve bu beslenme şekliyle kilo almanız zor. İştah açıcı şeyler deneyin damak tadınıza göre. Bir de vitamin değerlerinizi de ölçtürün derim. Vücudunuzda bir şeyin eksikliği varsa, onu arttıracak yönde bir beslenme programınız olur.
Çok teşekkğrler iştahınız nasıl açıldı hiç iştahım yök

Bebek bisküvili tarifler var bal, fındık ezmesi, çerez, yulaf vs içeçek şeklinde yapıyorsunuz. Kilo aldırdığına bire bir şahidim.
Bir de ekmek, gerçekten kilo aldırıyor.
Doysanız bile zorlayıp yerseniz kısa sürede kilo alırsınız. Zaten mide büyüyünce yemek zor olmaz.

Katılıyorum size. Tiroidim var benim de. Dünyaları yesem de aynı kilodayım. Ama sağlık olarak, vitamin vs değerlerde sorun olmadığı sürece kilo çok önemli değil bence de. Önemli olan sağlık :)

Çok teşekkğrler iştahınız nasıl açıldı hiç iştahım yök
Bilmiyorum ki insanın bir şeye morali bozulur iştahı kaçar, bende açılıyor. Keyfim yerindeyse gene iştahım açılıyor. Ben de az yiyerek doyardım ama gene de yerdim ne olsa. Meyve, çerez, çorba, yoğurt, sürekli alıştırdım kendimi. Midemin büyümesi lazımdı. Şimdi sık yiyorum, öğün falan umurumda değil. Gece yarısı da olsa yiyorum. Bence programı bırakın taktik teknikle olmuyor, bam bam bam 😃

Bilmiyorum ki insanın bir şeye morali bozulur iştahı kaçar, bende açılıyor. Keyfim yerindeyse gene iştahım açılıyor. Ben de az yiyerek doyardım ama gene de yerdim ne olsa. Meyve, çerez, çorba, yoğurt, sürekli alıştırdım kendimi. Midemin büyümesi lazımdı. Şimdi sık yiyorum, öğün falan umurumda değil. Gece yarısı da olsa yiyorum. Bence programı bırakın taktik teknikle olmuyor, bam bam bam 😃
Evet midemi büyütmem gerek mesela fazla yiyince sanki direk hepsi ertesi güne dışkıyla çıkıyor gibi giderek hep kilo veriyorum :KK43:

NNe
Evet midemi büyütmem gerek mesela fazla yiyince sanki direk hepsi ertesi güne dışkıyla çıkıyor gibi giderek hep kilo veriyorum :KK43:
Ne güzel işte, sindirim probleminiz de yokmuş. Bence sağlıklı kilo alabilirsiniz, korkusuzca yiyin. Yaşasın yemek yemek.🤩

kızlar selam lütfen bana kızmayın ama gerçekten benim için zor bir konu. Boyum 173 cm eskiden 58 kiloydum popom vs dolgundu. Koşturmaca stres vs derken 51 kg ye düştüm 1 senede. Ve sanırım midem öyle küçüldü ki ne yesem direk doyuyorum. İştahım da yök. Her sabah büyük tuvalete çıkarım+ gün içinde de çıkarım.
Yediklerimi yazıyorum:
Akşam: 1 tabak semizotu veya haşlama veya bezelye gibi yemekler + 1 dilim tam buğday ekmeği

Kızlar asla acıkmıyorum direk bişey yiyince doyuyorum. Çikolata vs regl hariç hiç yiyesim gelmiyor içindeki yapay maddeleri vs düşündükçe. Sizce nasıl 57 kg olabilirim 5 ayda falan? Popom dümdüz oldu göbeğim göğüslerim (küçük genel olarak zaten) ama popom eskiden iyiydi ya :KK43:
Önce bir endokrinoloji uzmanına tahlil yaptırın troit sorununuz var mı öğrenin o çok etkiliyor kiloyu.

Ne güzel az ve sağlıklı besinler yiyorsunuz diyetinizi yapabilsem incecik olurdum. Zaten biliyorsunuzdur kolay kilo alma şekli sağlıksız beslenme. Ekmeğe ve şekere dayalı yani :KK70: Sebze ve proteinden uzak durursanız alırsınız. Bir de sık sık atıştırırsanız insülin direnci oluşur zamanla yağlanmaya başlarsınız. Değer mi değmez

Yediklerimi yazıyorum:

Yiyemiyorum dediğiniz için yemek onermeyecegim.kan değerlerinize baktırın. İştah açıcı şeyler var aslında ama doktor önerisi olmadan burdan size isim veremem. İlaç bir çoğu çünkü. Yada midenizi genişletmek için canınız istemese de yemeye çalışacaksınız. Mesela meyveyi arttırın en azından katkı maddesi yapay tatlandırıcı almamış olursunuz. Öğlen muz ve süt ile nasıl doyuyorsunuz. Demiriniz düşük bile olabilir

Bunlarla doyuyorsanız cidden iştahsızsınız, ama yemeye zorlayıp da midenizi büyütmeyin, yıllar geçtikçe metabolizma yavaşlıyor.
Çiğ kuruyemiş ekleyin ya kahvaltıya ya araya bir yere.

Yediklerimi yazıyorum:

Bu ne ya sadece bunları mı yiyorsunuz.

Ne güzel az ve sağlıklı besinler yiyorsunuz diyetinizi yapabilsem incecik olurdum. Zaten biliyorsunuzdur kolay kilo alma şekli sağlıksız beslenme. Ekmeğe ve şekere dayalı yani :KK70: Sebze ve proteinden uzak durursanız alırsınız. Bir de sık sık atıştırırsanız insülin direnci oluşur zamanla yağlanmaya başlarsınız. Değer mi değmez

Ben gayet sebze, protein, karbonhidrat dengeli ve dogru durust beslenip spor yaparak kilo aldim. Kilo almak isteniyorsa bunun da saglikli yolu var. Diyestisyen ve spor salonlari sadece zayiflamak için degiller, cok yanlis algi. Gidip yardim alirsa gayet saglikli kilo alabilir.
Sagliksiz beslenerek cicibebeyle vs alinan kilo zaten güzel durmuyor bol bol selulit yağ yapar ve zararli.

Bu tarz konularda insanlari sagliksiz beslenmeye yoneltmemek lazim, baska okuyan da olursa yazmis olayim.

X