Nasil ev alacağiz?

canım biz evimizi alalı daha 1 hafta oldu evin fiyatının bır kısmını nakit verdik büyük kısmını bankadan kredi çektik inşşalh öderiz kimselere muhtaç olmadan

faizler çok yükseldi şu an..
ben işim gereği araç kredilerini takip ediyorum her fazi yükselmesi yada düşmesi bize mail olarak bildiriliyor..
tablonun diğer kısımlarında da konut,ihtiyaç kredilerinin şablonları oluyor..
kredi çekmek için yanlış zaman diyebilirim ordan gördüğüm kadarıyla..
faizler düştüğünde de fiyatlar yükseliyor..o kadar tesr orantı varki..
ama şöyle bir şey söyleyebilirim size..faiz düşmesini bekleyin..düştükten sonrada bankaların tüm şubeleriyle görüşüp onların kredi ödeyemeyen müşterilerin evlerine talip olabilirsiniz..
çünkü banka kelepir fiyatına çıkarıyor evi elinden.benim kardeşim bir bankada çalıştığı ve çevremizdeki bir kaç kişi bu şkeilde ev sahibi olduğu için söyleyebilirim size bunu..

canım bankarlar müşterilerinin evlerinimi satışa çıkarıyorlar kredilerini ödeyemeyince ilk defa senden duydum bundan bizim haberimiz nasıl olacak hangi kanalda satışa çıkartıyorlar çok kötü bir durum ya müşteri için hayallar kurarak giriyorsun ödemede zorluk olunca ev elden gidiyor

faizler çok yükseldi şu an..
ben işim gereği araç kredilerini takip ediyorum her fazi yükselmesi yada düşmesi bize mail olarak bildiriliyor..
tablonun diğer kısımlarında da konut,ihtiyaç kredilerinin şablonları oluyor..
kredi çekmek için yanlış zaman diyebilirim ordan gördüğüm kadarıyla..
faizler düştüğünde de fiyatlar yükseliyor..o kadar tesr orantı varki..
ama şöyle bir şey söyleyebilirim size..faiz düşmesini bekleyin..düştükten sonrada bankaların tüm şubeleriyle görüşüp onların kredi ödeyemeyen müşterilerin evlerine talip olabilirsiniz..
çünkü banka kelepir fiyatına çıkarıyor evi elinden.benim kardeşim bir bankada çalıştığı ve çevremizdeki bir kaç kişi bu şkeilde ev sahibi olduğu için söyleyebilirim size bunu..

canım bankarlar müşterilerinin evlerinimi satışa çıkarıyorlar kredilerini ödeyemeyince ilk defa senden duydum bundan bizim haberimiz nasıl olacak hangi yollardan satışa çıkartıyorlar çok kötü bir durum ya müşteri için hayallar kurarak giriyorsun ödemede zorluk olunca ev elden gidiyor

bıımde aynı dert basımızda oturdugumuz yerde cok gelısmıs olmamasına ragmen cok muhtesem evler yapılıyor 130 140 mılyara cok guzel evler alabılırsınız ama ıste nasıl alacaksınız o var bır yandan faız belası bı yandan kredı yuku ne bıleyım Allah sonumuzu hayretsın...

ek olarak arkadaşlar; ben bu evi alasam bugünün parasıyla en az 400 ytl den rahat kiraya verebilirim en az 400 ytl ama! ne dersiniz yaaa..fikir ve önerilerinizi bekliyorum kızlar...

walla inanamadım,böyle bir ew bu fiyata..bence kaçırma,ille de oturman gerekmez,yatırım olarak da akıllıca,şu an emlak fiyatları çok düşük seyrediyor.

arkadaşlar hakikaten şanslısınız,istanbul şartları çok daha başka.ben ewime kira wermiyorum ama ofisim için aylık 1400 ytl ödüyorum.tabi bu biraz da semtle alakalı ama anladım ki bu şehir hakikaten zor..

canlarım hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim

Bence kredi çekmeden olan paranız kadar kelepir gayrimenkulleri bulun. Arsa olur daire olur villa olur.. 1-2 sene bekleyip gerçek değerinden satın.. Şu dönemde hakikaten çok sıkışmış olupta değerinin altında satılan çok gayrimenkul var..

bence ev almak istiyorsanız ve çok aceleniz yoksa önce bir tasarruf hesabi açın ve gelirinizin yüzde 20’sini biriktirmeye başlayın.yüksek bir oran gibi gelebilir ama para size hükmedeceğine siz paranıza hükmetmeyi bilin. yani bir süre için paranız varken de harcamamayı başarın. bu insanı daha az strese sokuyor. sonra mümkün olan en yüksek nakit birikimini elde edin. bu arada isterseniz biriktirdiğiniz parayı döviz vb. şekillerde değelendirebilirsiniz ama ben şahsen bu yöntemi tercih etmiyorum. kendimi kukla gibi hissediyorum. bir spekülatör geliyor.her şeyi alt üst ediyor.sonra huraaaa herkes karlı görünen şeye yatırım yapmaya çalışlıyo ama bu arada asıl karı spekülatörler yapıyo. neyse bu ayrı bir konu.
elinizdeki nakit belli bir seviyeye geldiğinde- ki bence bu almak istediğiniz evin değerinin %40'ına yakın bir değer olmalı- acele etmeden ev aramaya başlayın.zengin akrabalarınız, anneniz babanız yoksa mecburen kredi çekeceksiniz.bunu da gerçekçi yapın. yani zaten para biriktirdiğiniz dönem aşağı yukarı kendinizi tanımış oluyorsunuz. nelerden vazgeçebileceğinizi,ne kadar bi kenara koyabildiğinizi anlıyorsunuz. buna ve gelirinize göre bir ödeme planı oluşturarak kredinizi çekin.yok o kadar sene ödeyemem yok çok faizi var diye yakınmayı bırakın. ev fiyatları düşükken kredi oranları yüksektir, kredi oranları düşükken ev fiyatları yüksektir.bu hiç bir zaman değişmez.yani krediler düşsün, ev fiyatları düşsün diye beklemenin bir anlamı yok.sabit gelirliyseniz ve ikramiye, miraz vb. umudunuz yoksa bu şekilde ev alabilirsiniz.yoksa almayın kirada oturun.
bu arada aylık kredi borcunuzu da biriktirmeye çalışın ki olası bir gecikmede paranız en azından o ay için bankada hazır olsun.tapudur,elektrik bağlatmadır,doğalgaz bağlatmadır vb. durumlar için mutlaka bi kenarda paranız olsun.sonra da dişinizi sıkın, kemerleriniz gibi.sonuçta ev alıyorsunuz paranızı sokağa atıyor değilsiniz.

şimdi bazı arkadaşlarım bunları yapabilen herkes ev alır zaten diyorsa onlara şunu söylemek isterim ki bu şekilde hareket etmeden ev alınmıyor.ona göre ayağınızı yorganınıza, elinizi cebinize uzatın.gerçekçi olun. beklentilerinizi minimuma indirin.2 oda 1 salon da olsa ev insanın kendinin olunca bir başka oluyor.

tekrarlıyorum para cebinizdeyken siz ona hükmedin, olmayan yada olan paranızın size hükmetmesine izin vermeyin...

Son düzenleme:
Eşim toki evlerine yazılmış tabii benim haberim yoktu 3+1 evler peşinat 4,500 ytl daha sonra 90 ay 400 ytl kira ile ama tek sorun anahtar 1 sene sonra teslim yani hem şuanda oturduğum evin kirası hemde tokini kirası olacak şimdi düşünüyorum acaba toki çekilişimde bize çıksın diye dua edeyimmi etmeyeyimmi

bende istde oturuyorum ve 5 yıldır kiradayız bende buaralar takmış durumdayım bu ev meselesine 10 milyar açıgımız kaldı onu bulursak inş olucak kirada olmak çok zor umarım allah gönlümüze göre verir çok sitres yaptım buaralar nu meseleye bakalım hayırlısı

bizim yapacak yerimiz var kayınvalidemin üstü...
şimdi birlikte oturuyoruz...
inanın altlı üstlü oturmak benim için sorun degıl yeter ki evim olsun birlikte oturmaktan milyarca kez iyidir...
ama bir türlü eve başlayamadık...
bogazlarına aşırı düşkünler eeee çogunluk masrafta ona gittigi için kafayı yememeye çalışıyoruz işte...
yani bizimde zor...

Allah namusuyla çalışanlara para kazananlara
en hayırlı evleri versin bizede ALLAHIM NOLUR...:Saruboceq:

ben pendikte oturuyorum ve burda 0 faizle 72 ay vadeli oakadar ev satılıyorki,
düşünün 0 faiz ve 72 ay,evin içine giriyorsun bittiğinde,
ve kira öderr gibi kendi ev taksitini ödüyorsun,
benim eşimin çalıştığı şirkette de aynı olay ve birsürü kişi bunun sayesinde ev sahibi oluyorlar...
bu firmaları araştırabilirsin canım ne kredi faizi,var ne bişey,
ayrıca ev bittiği an anahtar teslimyerimseniben

biz de namını çok duyduk hatta evimizi onlar aracılığı ile alacaktık ama tam olarak güvenemedik... memnun kalmana çok sevindim a.s
biz de geçen yıl bu zamanlar kavuştuk evimize
nasıl mı
düğün altınlarımız ve biraz birikmiş paramız vardı, üstüne sağolsun yakınlarımızdan borç aldık 40.000 civarı.. borç ödüyoruz şimdi
Allah izin verirse 2010 yaz aylarında bitecek.. :sm_cool:
Rabbim tüm evsizlere ve sizlere de tez zamanda hayırlısından versinn :Saruboceq: [/B]

Son düzenleyen: Moderatör:
merak ettim bu eminoto istanbul da nerelerde ev yapıyor site halinde mi yapıyor yaptığı evler ve ödeme koşulları nasıl bilgilendirirseniz sevinirim:))

ya kızlar eminotoyu bizde görüştük ama eşimin aklına hiç yatmadı çünkü eve girene kadar ödenen kira yardımı adı altındaki paranın hepsinin kira olarak verildiği konusunda tatmin olamadık bilgisi olan yardım edebilirmi

tabikii bankalardan allah korusun.. allah ev alana yardım ediyor gerçekten çok şükür..

siz ne kadar peşinat verdiniz, kura ne zaman çıktı, aylık ne kadar ödeme yapılması gerekiyor.... bunlarla ilgili detaylı bilgi verebilir misin?
Diğer arkadaşlarda faydalansın
Allah borçlarımızı ödeme kolaylığı versin inş.:Saruboceq:

Gerçekten çok iyi bi yöntem bence a.s
Gidin birebir görüşün araştırın derim arkadaşlar :1hug:
Asıl mesleğim emlak teknikerliği.
Eğer mümkünse şu ara ev almak daha mantıklı.. Kriz dönemi fiyatlar düşmüş durumda
Krizden sonra baya yükselir diye düşünüyorum

slm arkadaşım yahu şu eminevim i bende biliyorum aslında çok ii bişey imece usulü yani ama eşim güvenmedi bunların bu işten ne gibi bi karları var.onlara nasıl güvenicez mağdur olan varmı size kaçıncı kura cıktı resmi işler nasıl işliyor?

X