Nankörlük bu!!!!

BEYAZ KURT

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2015
3.317
3.841
10 Kasım günü saat 09:03 gibi işyerinin yangın merdivenine çıktım. 2 dakika sonra Atam için hem Fatiha okuyup hem de saygı duruşunda bulunacaktım. Sirenler çalmaya başlayınca duamı edip tekrar saygı duruşu pozisyonuna geçtim O sırada bazı iş arkadaşlarım arkamdan gelmiş, benimle dalga geçiyorlar: "Atam Atam sen kalk ben yatam" " öyle duracağına bi Fatiha okusana" şeklinde gülerek dalga geçiyorlar ve sirenler halen çalıyor ve duruşumu bozmuyorum. Nutkum tutuldu; hiçbirşey diyemedim. Yani hem sinirden hem de kelime israfına gerek yok diye düşündüm. Sonuçta karşımdakiler 35 yaşında, Türkiyenin en iyi üniversitelerini bitirmiş, bürokratlardı.

Çok yakın bir iş arkadaşım ile yemek yiyorduk. Konu nereden geldi bilmiyorum ama ben arkadaşın kimden bahsettiğini anlamayıp sorunca; "ya şu odanda resimleri olan şahıs var ya" falan deyince kafamdan aşağıya kaynar sular boşaldı. "Ne demek "o şahıs"? Mustafa Kemal Atatürk diyeceksin" diye sesimi yükseltmişim herkesin içinde.

Yazık ki, ülkenizin kurucusu için 1 dakika ayağa kalkmayı çok görüyorsunuz!! Yazık ki, sanki bir terörist başından söz ediyormuşcasına adını anmaktan bile korkuyorsunuz!!!

YAZIK Kİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, SİZİN GİBİ KAZMALARA, SİZİN GİBİ KORKAKLARA ÖZGÜR BİR ÜLKE BIRAKMAK İÇİN BİR ÖMRÜ FEDA ETMİŞ!!!

Son düzenleme:
Böyle nankörler ile arkadaşlık ettiğim için suçlu benim aslında. Oğlum olursa adını hep Mustafa Kemal koymak istemişimdir. Şu an ikizlerime hamileyim. Ama herkes oğlum olursa adını bu dönemde kesinlikle Mustafa Kemal koymamam gerektiğini söylüyor. Vah ki vah vah!!!

Birine mustafa birine kemal koyabilirisiniz öteki yaşadıklarınız için yorum yapmak istemiyorum maalesef etraf öyle kişilerle kaynıyor.
Canı gönülden sevmeye zorlayamazsın kimseyi elbette. Ama sıradan bir daire başkanına, genel müdüre, milletvekiline gösterilen hürmetin onda birini gösteremiyorlar ömrü cephelerde geçmiş bir Başkomutana.. Bir kadın olarak bu makamda isem, Mustafa Kemal sayesinde olduğunu asla unutmam.

İnsanımız kıymet bilmiyor,derin uykuda.Anlayacaklar ama iş işten geçmiş olacak..

Evet nankorlugun daniskasi, Mustafa Kemal Ataturk ahhh anlayacaklar bir gun kiymetini ama cok gec olacak, cok degil yakin zamanda...Ataturku yok icki iciyor yok laik diye yargilayanlar,
Peki ya siz eminim hicte masum degilsinizdir :)

cok iyi bi yerde calisiyosun cook tebrik ediyorum ne sacma bi durumdur su saygi durusu tamam mustfa kemal kotu demiyorum adam iyi bir komutan Turkiye 'ye faydasi dokunmus bir komutan ama Adnan menderes gibi bi sahsiyet buyuk bir insan a sahip daga neleride var cok siyasete girmek istemiyorum Ataturke saygi duyuyorum ama cigirindan cikariyo sizin gibi tapan gibi yapanlar hasa her yerde heykeli kaldirilmali bence resmen put preslik

X