Namaz kılmak(başlangıç)

sellydncy

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2022
18
5
23
Biraz saçma gelebilir ama ben namaz kılmayı bilmiyorum. Sadece geçen sene ramazanda youtube’dan bakarak bir namaz kılmıştım. Tek tecrübem o. 20 yaşıma kadar nadir dua ettim bile diyebilirim.Fatiha ve ihlas dışında dua bile bilmiyordum. 20 yaşımdan sonra manevi yönüm gelişmeye başladı.Allaha çok daha fazla inanır oldum. Defalarca eyüp sultana gidip dua ettim,sık abdest alıp esma çekmeye başladım ama namaz kılmayı da öğrenmek istiyorum. İnternette bir sürü kaynak var biliyorum ama ilk olarak namaz surelerini ezberlemem mi gerekiyor? Bir hırslanıp başlasam devamı gelecek gibi hissediyorum. Başlangıç için nasıl bir yol izlemeliyim?

Namaz surelerini bilmemek biraz kötü olmuş ama olsun ezberleyebilirsiniz kolay çünkü ve bende namaza yeni başladım 3 ay oldu istediğin zaman herşeyi yapabilirmişsin ben bunu öğrendim başta biraz bocalarsın ama Allah yardım eder inşallah

Subahaneke ettehiyyatu salli barik rabbenalari ezberlersen namaza baslayabilirsin. Namazin 12 farzi var icindekiler ve disindakiler once bunlari oku anla sonrasi kolay insAllah. Yeterki icinden gelsin basarirsin Allah yardimcin olsun.

Namaz dualarını ezberlemekle başlayın ama ille namaz kılmak için ezberlemeyi beklemeyin,bildiklerinizle kılın. Dua ezberlemekle çok kolay 1 aya kalmaz hepsini öğrenirsiniz, ben ilk öğrenirken her namazın rekatlarını yazan bir kağıt vardı çıktı alıp önüme koyardım bazen de namaz kılınışı video açar o şekilde kılardım. 2 haftaya kalmadan öğrendim bu şekilde. Allah kabul etsin 😊

X