Nakit avans mi? kredi mi?

depresifbirinsan

La la lalaaaaalaaaaa bir şarkı söyle 🎶
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2023
584
461
Arkadaşlar merhaba,
Benim 200 bin kadar bir paraya ihtiyacım var sizce 24 veya 36 ay vade ile yaklaşık 100 faiz mi ödemek mantıkli yoksa 100 bin nakit avansa 115 bin ödeyerek 12 taksitlendirmek mi? Farklı bankalardan da aşağı yukarı bu şekilde avans çekince 50 bin gibi bir faiz oluyor 12 ay boyunca.

12 ay boyunca faiz az ama ödeme miktarı yüksek müthiş zorlanırız ve bir tokezlersek batabiliriz😲🥴🤯

36 ay boyunca faiz çok ödeme taksiti daha uygun yine zorlanırız ama idare ederiz.

Bugüne kadar giristigim tüm yatırım veya para ile ilgili işlerde yüksekse azaldı, az ise arttı (borç) sattiysam değer kaybetti aldiysam zarar ettim😥 şanssizlik mi yoksa yıldızım mi dusuk ne varsa böyle durumum 🥴🤯

Not: aylık hane gelirimiz 20 bin 😶

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,
Benim 200 bin kadar bir paraya ihtiyacım var sizce 24 veya 36 ay vade ile yaklaşık 100 faiz mi ödemek mantıkli yoksa 100 bin nakit avansa 115 bin ödeyerek 12 taksitlendirmek mi? Farklı bankalardan da aşağı yukarı bu şekilde avans çekince 50 bin gibi bir faiz oluyor 12 ay boyunca.

12 ay boyunca faiz az ama ödeme miktarı yüksek müthiş zorlanırız ve bir tokezlersek batabiliriz😲🥴🤯

36 ay boyunca faiz çok ödeme taksiti daha uygun yine zorlanırız ama idare ederiz.

Bugüne kadar giristigim tüm yatırım veya para ile ilgili işlerde yüksekse azaldı, az ise arttı (borç) sattiysam değer kaybetti aldiysam zarar ettim😥 şanssizlik mi yoksa yıldızım mi dusuk ne varsa böyle durumum 🥴🤯

İki durumda da aylık taksitleriniz ne şekilde olacak? Sanki nakit avans olunca 12 ayda isteseniz de odeyemezsiniz gibi duruyor.

200 bin tl nin faizsiz aylık geri ödemesi zaten 15 üzeri bir de faizle minimum 20 etmiyor mu? Bu hesapla nasıl bu planın olurunu düşündünüz ki acaba ben o kısmı anlayamadım.

Bu nedenle ister istemez aylık taksidi daha fazla olan seçeneği secmekten başka bir yolunuz yokmuş gibi gözüküyor..

İki durumda da aylık taksitleriniz ne şekilde olacak? Sanki nakit avans olunca 12 ayda isteseniz de odeyemezsiniz gibi duruyor.

200 bin tl nin faizsiz aylık geri ödemesi zaten 15 üzeri bir de faizle minimum 20 etmiyor mu? Bu hesapla nasıl bu planın olurunu düşündünüz ki acaba ben o kısmı anlayamadım.

Bu nedenle ister istemez aylık taksidi daha fazla olan seçeneği secmekten başka bir yolunuz yokmuş gibi gözüküyor..
Bizim de beyin yandı valla 😥🤯

Arkadaşlar merhaba,

Merhaba, öncelikle ödeme kolaylığı dilerim şimdiden.

yani tavisyede bulunmak için yeterince bilgimiz yok sanırım.
100bin i 115bin olarak 12 ayda ödemekten bahsediyorsunuz, bu da aylık 9500 ediyor. Fakat eviniz kira mı, kendi eviniz, konut kredisi varmı, ya da kiranız ne kadar bilgimiz yok. Diyelim ki 5000 kira ödüyorsanız zor olur tabi, 2bin bile ödğyorsanız 1 hafta sonra 7bin olabilir, bişeyin garantisi yok maalesef. Onun için evin kira olup olmadığını yazarsanız daha iyi olur.

Bi de mesela parayı iş kurmak için mi kullanacaksınız ? öyle ise, hemen gelir gelecek mi. gelecekse , diyelim ki aylık geliriniz 20bin den 30 bin e çıkacaksa mantıklı olabilir. Fakat başka bişeye harcıyorsanız bilemicem.
İhtiyaç kredisi için şimdi kredi sitesine baktım , 100bin 24 ay şeklinde yaklaşık 130bin olarak geri ödeniyormuş gibi gözüküyor, teorik olarak, aylık 5300 şeklinde. Ama sizin durum nasıl bilmiyorum, çok da anlamam kredilerden, belki size faizi daha yüksektir.
çok aşırı zolanmaktansa belki bu şekilde daha mantıklı olabilir.
Bir yandan da muhtemelen maaşlar ağustosta tekrar artacak, aylık geliriniz yükselecek, yani nakit avans çekerseniz 3-4 ay zor olur sonra yükü hafifleyecek, belki geliriniz 30bin e çıkacak, enflasyon sağolsun.

karışık işler :)))

Merhaba, öncelikle ödeme kolaylığı dilerim şimdiden.

yani tavisyede bulunmak için yeterince bilgimiz yok sanırım.
100bin i 115bin olarak 12 ayda ödemekten bahsediyorsunuz, bu da aylık 9500 ediyor. Fakat eviniz kira mı, kendi eviniz, konut kredisi varmı, ya da kiranız ne kadar bilgimiz yok. Diyelim ki 5000 kira ödüyorsanız zor olur tabi, 2bin bile ödğyorsanız 1 hafta sonra 7bin olabilir, bişeyin garantisi yok maalesef. Onun için evin kira olup olmadığını yazarsanız daha iyi olur.

Bi de mesela parayı iş kurmak için mi kullanacaksınız ? öyle ise, hemen gelir gelecek mi. gelecekse , diyelim ki aylık geliriniz 20bin den 30 bin e çıkacaksa mantıklı olabilir. Fakat başka bişeye harcıyorsanız bilemicem.
İhtiyaç kredisi için şimdi kredi sitesine baktım , 100bin 24 ay şeklinde yaklaşık 130bin olarak geri ödeniyormuş gibi gözüküyor, teorik olarak, aylık 5300 şeklinde. Ama sizin durum nasıl bilmiyorum, çok da anlamam kredilerden, belki size faizi daha yüksektir.
çok aşırı zolanmaktansa belki bu şekilde daha mantıklı olabilir.
Bir yandan da muhtemelen maaşlar ağustosta tekrar artacak, aylık geliriniz yükselecek, yani nakit avans çekerseniz 3-4 ay zor olur sonra yükü hafifleyecek, belki geliriniz 30bin e çıkacak, enflasyon sağolsun.

karışık işler :)))
Çok tatlısınız :))
Yeni eve geçmek istiyoruz evimiz kira değil ama aylık başka ek gelirimiz yok. 3 4 ay kendimizi sıkıştırıp gecinebilirsek eğer dediğiniz ggibi sonrasında gelen enflasyon ile belki kolay olabilir. Karışık ve zor İşler yaa 😔 insanın kolunu kipirdatasi gelmiyor😶

Risk al nakit avans çek, kendini o ödemeye göre planlar gereksiz fuzuli ve zorunlu olmayan bişey almaz kendini 12 aylığına kısıtlamış olursun ve 13.ayda güzel bir keyif çayı içersin ki hayatta içtiğin en güzel çay olur.
ah bu maddi olarak kendini kısıtlama olayını nasıl beceriyorsunuz
ben kisitlamayi düşündüğümde yastığın altına girip hiç çıkmamak istiyorum 🥲

ah bu maddi olarak kendini kısıtlama olayını nasıl beceriyorsunuz
ben kisitlamayi düşündüğümde yastığın altına girip hiç çıkmamak istiyorum 🥲
İstedikten sonra olmayacak bişey yok, sonuçta bir sonu var ve o tarih geldiğinde bitecek, bitince kendini ödüllendireceğini söyle ki teşvik ol...

Yorum ve desteğiniz için Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Nakit avans çekip 12 ay boyunca nefes ve gıda dışında bir şey almamaya niyet ettik. Umarım 12. Ayın sonunda rahat bir nefes alarak bu zorlu yolculukta galip gelebiliriz 🤲🥴

elinizde ne kadar kalacak aylık ?
nakit avansta kredi kartı gibi yatirdiginiz bakiyeyi harcayabiliyorsunuz değil mi ?
Elimizde hiç kalmayacak, eşim ek iş yapmaya başlayacak o şekilde bir kaç ay ilerleyeceğiz.
Evet nakit avans mevcut bakiyeden kullanıyor. Yatirinca çekip harcama yapıyorsunuz.

X