NAFAKA ÖDEMEYEN AMA ÇOCUK GÖRMEK İSTEYEN BABA AVUKATLAR HUKUKÇULAR OKUR MUSUNUZ??

1gucluanne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2023
67
16
Merabalar boşanma sürecindeyim 4 aylık bebeğim var baba denen şahsiyet herhaftasonu ailesiyle birlikte gelip görüyor fakat 4 Aydır ne nafakasını ödüyor ne de 1 paket bez alıp getiriyor benim nafakam maaşdan kesiliyor diye bebeğimin nafakası da daha icraya vermeden işten çıktı sırf ödememek için hiçbirşekilde çocuğunun bakımını yapmıyor ama görmeye gelince ailecek görüp gidiyorlar hukukdan anlayan yada avukat arkadaşlar yazabilir mi? Ben neden çocuğuna 1 paket bez dahi almayan bir adama çocuk göstermessem bana cezası var böyle sürekli olarak çocuğunun bakımıyla ilgilenmeyip ama görmeye gelince ben göstermek mecburiyetindeyim hukuk da buna napılabilir yorum yazarsanız çok memnun olurum inanın napıcamı şaşırdım buraya içimi dökmek istedim ha birde hiçbirşekilde bakımını yapmayıp internetlerde sürekli boy boy çocuğumun fotoğrafını paylaşıyor çok sorumluluk sahibi bir insanmış gibi inanın o kadar yoruldum ki salak yerine konmaktan göstericeksin sevicez vakit geçiricez ama hiçbi ihtiyacı var mı yok mu umurlarında değil böyle bir insanla ömür boyu yüzyüze gelicek olmanın verdiği huzursuzluğu inanın tarif edemiyorum bu insana çocuk göstermeye tahammül edemiyorum ilerde çocuğumun şöyle bir insanı sevecek olmasını hazmedemiyorum hiçbir emeği yok çocuğumda tohumunu atmaktan başka

Valla hukuk kısmını bilmem de birdaha görmeye geldiği zman ailesiyle " Ya yine eliniz kolunuz dolu gelmişsiniz ne zahmet ettiniz zaten nafaka yi da çok yüksek den yatıriyorsunuz " de hiç değilse gözlerinin içine baka baka söyle belki utanırlar

Valla hukuk kısmını bilmem de birdaha görmeye geldiği zman ailesiyle " Ya yine eliniz kolunuz dolu gelmişsiniz ne zahmet ettiniz zaten nafaka yi da çok yüksek den yatıriyorsunuz " de hiç değilse gözlerinin içine baka baka söyle belki utanırlar
İnanın o kadar arsız insanlar ki hiç anlamazlar bile bazen diyorum desem ki nafakasını ödemiyorsun bari haftasonu gelirken 2 paket bez al sonra diyorum ki alacak olan insan zaten ben demeden onu getirir hiç diyaloğa girmiyorum psikolojik olarak bunların bu hareketleri karşısında güçlü durmaya çalışıyorum ama dayanamıyorum bir de utanmadan şimdi çok bakıyormuş gibi velayet de istiyor şöyle bi insanla mücadele ediyorum

O tipler utanmaz ama ceza davasi acabilirsiniz hapis korkusuna yatirir
Adı 3 ay hapis cezası varmış onu araştırdım ne kadar birikmiş nafaka cezası olursa olsun 1 aylığını yatırsa hiç ceza falan almazmış ama ben göstermesem velayet kaybediyorum tazyik hapsi alıyorum bu nasıl bir sistem hiç anlamadım dayanamıyorum napıcamı şaşırdım

4 aylık bebeğin velayetini alabileceğini zanneden akıl fukarasıymış eski eşiniz:)

Adı 3 ay hapis cezası varmış onu araştırdım ne kadar birikmiş nafaka cezası olursa olsun 1 aylığını yatırsa hiç ceza falan almazmış ama ben göstermesem velayet kaybediyorum tazyik hapsi alıyorum bu nasıl bir sistem hiç anlamadım dayanamıyorum napıcamı şaşırdım
hayir hep yatirmasi gerekiyor。bi tanidigim ayni sekilde coxuguna odemiyordu esi ceza davasi acti hep hakimin insiyatifide var tabi。 calisirkende boyle dosyalar oluyordu odeme yapilip makbuz dosyaya eklenmeden tahliye edilmiyordu

hayir hep yatirmasi gerekiyor。bi tanidigim ayni sekilde coxuguna odemiyordu esi ceza davasi acti hep hakimin insiyatifide var tabi。 calisirkende boyle dosyalar oluyordu odeme yapilip makbuz dosyaya eklenmeden tahliye edilmiyordu
Aa eğer gerçekten öyleyse biran önce bende açacağım umarım öyle olur teşekkür ederim yazdığınız için

4 aylık bebeğin velayetini alabileceğini zanneden akıl fukarasıymış eski eşiniz:)
Evet ben çocuğuma zarar verirmişim böyle iddiada bulunacak kadar karektersiz ve en kötüsü bozuk bir yaşantısı var yani psikolojisi normal sorumluluk sahibi bi insan olsa kim rahatsız olur evladıyla babanın görüşmesinden ama bu öyle biri olmadığından hergün dua ediyorum görmekten usansın bıraksın kızımın peşini diye ama ömür boyu böyle çekicem galiba

İddiasını kanıtlamak zorunda.. Bi halt edemez 4 aylık bebeği kimse annesinden ayıramaz kolay kolay. Sizi kışkırtarak huzursuz etmek amacı. Allah yardımcınız olsun ❤️

Aa eğer gerçekten öyleyse biran önce bende açacağım umarım öyle olur teşekkür ederim yazdığınız için
rica ederim evlendigimden beri calismiyorum hukuk burolarinda dosya takibi yaptim geneli icra idi。coxuk teslimine de gittigim oldu。kanunlar degismediyse ki okadari sanmiyorum degisssin。ustelik bebek henuz cok kucuk yuz kizartici bi。durum yoksa。yada anne vermek isterse gibi。bisey yoksa babaya velayet verilmez

X