Nafaka düşürme davası bilginiz var mı?

Alip babaanne, hala, calismayan kim varsa ona baktiracaklar. Kendileri bakmaz ki
Bulurlar kendileri gibi bir ahlaksız. Bendeki sürüldüğü ilden hiç tanımadığım 2 kişiyi şahit yazmış biri kadın! Asla tanımadığım bilmediğim bir olaya hele de çocuklarını bırakmış bir erkeğe şahitlik etmem yani. Dilerim şahitlik edeceği kişi
Gibi damadı gelini olsun.

Bulurlar kendileri gibi bir ahlaksız. Bendeki sürüldüğü ilden hiç tanımadığım 2 kişiyi şahit yazmış biri kadın! Asla tanımadığım bilmediğim bir olaya hele de çocuklarını bırakmış bir erkeğe şahitlik etmem yani. Dilerim şahitlik edeceği kişi
Gibi damadı gelini olsun.

Sizin esiniz seytanin yeryuzundeki yamagi gibi bisey. Adam çıldırmış gibi, 300tl nafaka odemek için yapmadigi kalmamis. Yanina kalmaz insallah bu kötülüğü

Böyle erkekleri Allah bildiği gibi yapsın. Geçen duydum özel kreşler en kötüsü 6500 tl olmuş yeni dönem kayıtları. Yazıktır günahtır. Bu kadın kendi kendine mi yaptı çocuk. Aksine kadın istemeden erkeğin kendi çocuğum okul parasını ben yatırcam vs demesi lazım bu hallere düşer mi bir baba yazıklar olsun böylelerin hepsine

bu ahlaksız erkekler kadından bosanirken kendi kanları çocuklarından da adeta bosaniyorlar. 300 tl neymiş be adam? çocuğa çikolata cips alsan 300 tl bi akşamki markette biter. şahsın mevcut durumu belli, çocukların giderleri belli ben sanmıyorum ki hiçbir hakim davayı kabul etsin. bence daha direk red olacak o da bosuna açtığı davanin giderlerini ödeyecek 😅hiç merak etmeyin

Sanırım avukatsınız ve haklısınız. Kesin demek doğru olmazdı. Ben ilk öğrendiğimde çok panik yaptım. 300 lira teklifini görüncede sinirim bozuldu. Bir şey daha sormak istiyorum size. Sosyal medyada lüks hayatını paylaşıyor herkese açık. Benim avukatım onu da koyacak dosyamıza. Suç değil dedi. Başka bir arkadaşımın avukatı suç demiş siz ne düşünüyorsunuz?
Benim verdiği nafakayla zenginleştiğimi kendisinin fakirleştiğini yazmış da
Hayır sosyal medyada yapılan paylaşımların dosyaya sunulması suç teşkil etmez kaldı ki, sizin dava konunuzla da ilgisi var. O yüzden rahat olun o konuda da.

bu ahlaksız erkekler kadından bosanirken kendi kanları çocuklarından da adeta bosaniyorlar. 300 tl neymiş be adam? çocuğa çikolata cips alsan 300 tl bi akşamki markette biter. şahsın mevcut durumu belli, çocukların giderleri belli ben sanmıyorum ki hiçbir hakim davayı kabul etsin. bence daha direk red olacak o da bosuna açtığı davanin giderlerini ödeyecek 😅hiç merak etmeyin
Amin amin. Dava açılmış çünkü eski maaşını söylemiş. Güncel değil. İlk duruşmada avukatım bunu dile getirir. Ahlaksız işte nasıl olsa annesi bakar diyor. Kendisi de pavyonlarda kadınlarla harcayacak kendince ama Allah nasip etmesin inş.

Amin amin. Dava açılmış çünkü eski maaşını söylemiş. Güncel değil. İlk duruşmada avukatım bunu dile getirir. Ahlaksız işte nasıl olsa annesi bakar diyor. Kendisi de pavyonlarda kadınlarla harcayacak kendince ama Allah nasip etmesin inş.
kimi kandırmaya çalışıyor acaba? yahu bunlar kus beyni kadar beyincikleri ile yargıyı nasıl kandıracaklar acaba? benim ablam 18 yıl önce mi ne bosandi. geçen iki sene önce falan nafaka artırım davasi acmistik 189 tl den 500 tl ye çıkmıştı nafaka cocuk yok. eski enişte nafaka kaldırılması davasi açtı, ablamın maaşı var (malulen emekli) hani 500 tl bir rakam değil onu fakir etmez bizi zaten zengin etmez onu bile reddetmedi hakim. kaldı ki sizin küçük bebenizin kredi 6500 muş. e sizde ağaç dalından para toplayıp ödemeleri yapmadığınıza göre davanın red olması mümkün değil. polis bey kusura bakmasın.

kimi kandırmaya çalışıyor acaba? yahu bunlar kus beyni kadar beyincikleri ile yargıyı nasıl kandıracaklar acaba? benim ablam 18 yıl önce mi ne bosandi. geçen iki sene önce falan nafaka artırım davasi acmistik 189 tl den 500 tl ye çıkmıştı nafaka cocuk yok. eski enişte nafaka kaldırılması davasi açtı, ablamın maaşı var (malulen emekli) hani 500 tl bir rakam değil onu fakir etmez bizi zaten zengin etmez onu bile reddetmedi hakim. kaldı ki sizin küçük bebenizin kredi 6500 muş. e sizde ağaç dalından para toplayıp ödemeleri yapmadığınıza göre davanın red olması mümkün değil. polis bey kusura bakmasın.
Davayı o açmış düşürmek için inş reddolur da görür gününü. Artık çocuklardan da vazgeçti sanırım.

Merhabalar gün geçmiyor ki bu adamla uğraşmam bitsin!

Evet 2 çocuğuma 2022 yılında 2500 lira nafaka alarak anlaşmalı boşandım. Anlaşmalı protokoldü. 2023 Ocak ayında ÜFE artışı ile 5700 oldu. Ama o eksik yatırdı. Neyse tazminatı verme süresi dolunca ben istedim o erteledi durdu. Sonra da hodri meydan dedi.

Ben de avukat aracılığıyla icraya verdim nafakayı da tam talep ettim. Birkaç tane avukat gezdim. Nafakayı düşürebilir mi diye? Hepsi de hayır protokol imzalamış anlaşmalı bu düşüremez demişti.
Gelgelelim dün öğrendim nafaka düşürme davası açmış. Üzerine 3 icra var benle birlikte. Geçinemiyorum demiş. Sadece 1 i kesiliyor. 2 çocuğuma da 5700 alıyorum. Sadece bir bebeğimin kreşi 6500. Bezi sütü 1000. 2 çocuğum yol gideri 2000. Hastane giderlerini de belgelendirdim 2000 civarı o da. Yeme içme giyim diğerinin okul giderleri hariç bunlar. Sizce düşer mi nafaka? Bir bilginiz tecrübeniz var mı? Avukatım önce imkansız demişti şimdi %80 dava bizim diyor kafam karıştı. Maaşı yeni zamla 30 bin oldu
Bizim ex kişisi eski eşine oğlu için nafaka azaltma davası açmıştı üç yıl sürdü ve reddedildi.Gecen yıl tekrar açmış,bu ay sonuçlanacakmis ne olmuş bilmiyorum ama avukatım demişti ki asla düşmez.Avukatimin da ex in de bildiği ve söylediği ortak bir sey var,o da bugüne kadar nafaka düşürme davalarından kabul edilenin hiç görülmediği.
Bu arada eşiniz çocuklarla düzenli görüşüyor mu ?

Bizim ex kişisi eski eşine oğlu için nafaka azaltma davası açmıştı üç yıl sürdü ve reddedildi.Gecen yıl tekrar açmış,bu ay sonuçlanacakmis ne olmuş bilmiyorum ama avukatım demişti ki asla düşmez.Avukatimin da ex in de bildiği ve söylediği ortak bir sey var,o da bugüne kadar nafaka düşürme davalarından kabul edilenin hiç görülmediği.
Bu arada eşiniz çocuklarla düzenli görüşüyor mu ?
Darısı da bize olsun inş. Kendine çok güveniyor bunu kazanıp sonra da velayet davası açacakmış! Çocukları 3 aydık almıyor bile

Darısı da bize olsun inş. Kendine çok güveniyor bunu kazanıp sonra da velayet davası açacakmış! Çocukları 3 aydık almıyor bile
O sanırım size cephe aldı,görevini tehlikeye atacak bir şeyler yapmıştıniz sürülmüştü vs diye hatırlıyorum.Cocuklari gözden çıkardı intikam peşine düştü gibi..
Nafaka düşürme davası da velayet davası da tutmaz, velayet davasını kazanacağını bilse açmaz merak etmeyin

O sanırım size cephe aldı,görevini tehlikeye atacak bir şeyler yapmıştıniz sürülmüştü vs diye hatırlıyorum.Cocuklari gözden çıkardı intikam peşine düştü gibi..
Nafaka düşürme davası da velayet davası da tutmaz, velayet davasını kazanacağını bilse açmaz merak etmeyin
Yok ben birşey yapmadım daha aöa bundan sonra yapacağım. Kendisi benim bile haberimin olmadığı birçok cezalar almış sürülmüş. Ama benim, onun sürüldüğü ilde kadrom olmadığı için tayinini durdurmuştuk. Çünkü bana kendini haklı gösterecek saçma şeyler anlatmıştı. Haksızlığa uğradığına inandırmıştı. Ben boşanınca ortada aile kalmadı diye sürülme işlemi devam etti. Evli kadınlarla basılma mahkemelik olma, amirlerine itaatsizlik, gibi şeylerini duydum ama daha başka cezaları da varmış.

X