Nabzınız kaç?

İşte ben de bundan korktuğumdan içmedim. Baktırdım kansızlık yok vitamin değerleri de normal. Psikolojik tarafı zaten var kesinlikle ama psikolojik tarafının olmadığı zamanlarda da yüksekti nabzım. Yemek yediğimde 100lerde oluyo. Yemek yemeyip uzun süredir yatıyorsam 80lerde. Yürüyorken 117-120 falan, yeni uyandığımda 60-80 arası değişiyor. Geceleri de 45 lerde falan akıllı saat öyle diyordu. Doktorun bana concor verdiği zaman holter takmıştım o sonuca göre verdi bi 10 gün dene tekrar kontrole gel dedi. Ben kullanmadım. O dönemler anksiyetem tavandı holter takılıyken de anksiyeteliydim belki ondandır. Bide ekg falan çektirirken heyecanda yapıyorum 128 falan çıkıyo
Peki saati cok kafaya takmıssında
Saat dogru olcumu verıyormu
Bence tam dogru vermez
Ona gore kendını kıyaslama
Tansıyon aletı varmı onda nabız gosterıyor onunla dene

4 defa acile kaldırıldım. İlkin 155 sonraki hafta 173. 168 i de gördüm. Çarpıntı ile beraber nefes almakta zorlanıyordum. Her acile gittiğimde bişey çıkmıyordu. Kardiyoloji bölümüne gittim. Holter taktı ve Efor testine girdim. Holterde en yüksek nabız150 en düşük 50 çıktı. Geceleri uzanırken veya otururken 55leri sabah uyandığımda da 120 leri görüyorum. Bir daha kontrole gideceğim. Kardiyoloji doktoru ritim bozukluğu olmadığı müddetçe bun değerlerin normal olduğunu söylüyorlar.

4 defa acile kaldırıldım. İlkin 155 sonraki hafta 173. 168 i de gördüm. Çarpıntı ile beraber nefes almakta zorlanıyordum. Her acile gittiğimde bişey çıkmıyordu. Kardiyoloji bölümüne gittim. Holter taktı ve Efor testine girdim. Holterde en yüksek nabız150 en düşük 50 çıktı. Geceleri uzanırken veya otururken 55leri sabah uyandığımda da 120 leri görüyorum. Bir daha kontrole gideceğim. Kardiyoloji doktoru ritim bozukluğu olmadığı müddetçe bun değerlerin normal olduğunu söylüyorlar.
Ritim bozuklugunu nasıl anlıyorlar peki ? Mesale benım tansıyon aleti cogunlukla ritim bozuklugu işareti veriyor kalp sembolunde. Ama doktor bana böyle birseyden bahsetmedi. Ha birde sana tavsıye verıcem bence panık atakta tetikliyor. Sık sıkta tansıyon falan ölçme nabzını kontrol etme. Nezamanki ben ölçmeyi azalttım ozaman biraz daha normale döndü. Simdi fazla hissetmıyorum çarpıntı

Ritim bozuklugunu nasıl anlıyorlar peki ? Mesale benım tansıyon aleti cogunlukla ritim bozuklugu işareti veriyor kalp sembolunde. Ama doktor bana böyle birseyden bahsetmedi. Ha birde sana tavsıye verıcem bence panık atakta tetikliyor. Sık sıkta tansıyon falan ölçme nabzını kontrol etme. Nezamanki ben ölçmeyi azalttım ozaman biraz daha normale döndü. Simdi fazla hissetmıyorum çarpıntı
Holterle anlasiliyor ritm bozuklugu ya da cekildigi sirada denk gelirse ekg de yakalar

Bana da o teşhis konuldu. Panik atak. Ama elim karnimda nefes almaya çalışıyordum.Gastroentoloji bölümü de ultrasonda bişey çıkmadığını panik atak olduğunu söyledi. Sonra endoskopite girdik. Kronik Gastrit ve helikobakteri çıktı. İlaç kullanıyorum. Umarım panik atak teşhisini kabul etmeyip helikobakteri ilaçlarıni kullanarak mideme zarar vermem. Ne güzel onunla geçinip gidiyorduk😢. Bu bakteri nefes darlığı yapıyor mu onu da bilmiyorum.Çarpıntı geçti gibi ana Nefes darlığı devam ediyor.

Holterle anlasiliyor ritm bozuklugu ya da cekildigi sirada denk gelirse ekg de yakalar
Simdi baktım googleden holter gibi bisi takılmadı bana. Ekg çekildi bırde kalp usg. Ama tansiyon aletinde ara ara o sembolü görüyorum. Ya zaten saldım ben ilaç vermıslerdı onuda kullanmıyorum artık 🥲 daha beter rahatsız ettı benı o ilaçlar şiödi daha iyiyim

Bana da o teşhis konuldu. Panik atak. Ama elim karnimda nefes almaya çalışıyordum.Gastroentoloji bölümü de ultrasonda bişey çıkmadığını panik atak olduğunu söyledi. Sonra endoskopite girdik. Kronik Gastrit ve helikobakteri çıktı. İlaç kullanıyorum. Umarım panik atak teşhisini kabul etmeyip helikobakteri ilaçlarıni kullanarak mideme zarar vermem. Ne güzel onunla geçinip gidiyorduk😢. Bu bakteri nefes darlığı yapıyor mu onu da bilmiyorum.Çarpıntı geçti gibi ana Nefes darlığı devam ediyor.
Nefes darlıgı sabah erken saatlerdemi oluyor daha cok ?

Daha önce middmden hiç şikayetçi değildim ama ilaçları 1 haftadır kullanıyorum midem ağrımaya başladı.Etkisinii gösteriyor yoksa zarar mı veriyor bilemiyorum. 1 hafta sonra bu helikobakteri mikrobundan kurtulurum da bit daha bu ilaçları kullanmam umarım. Bütün yan etkileri bende gözüktü resmen

Nefes darlıgı sabah erken saatlerdemi oluyor daha cok ?
Sanki evet. Nabız, sabah uyandığımda epey yüksek. 125 falan oluyor. Ayağa kalkınca sanki diyafram kaslarım çalışmıyor da oturunca rahatlıyorum.Ben bunu ilaçların yan etkisine bağlıyorum ki umarım öyledir ve ilaçlar bittikten sonra sağlığımıza kavusuruz. İnşallah helikobakteri ilaclarını bir daha kullanmam.

Sanki evet. Nabız, sabah uyandığımda epey yüksek. 125 falan oluyor. Ayağa kalkınca sanki diyafram kaslarım çalışmıyor da oturunca rahatlıyorum.Ben bunu ilaçların yan etkisine bağlıyorum ki umarım öyledir ve ilaçlar bittikten sonra sağlığımıza kavusuruz. İnşallah helikobakteri ilaclarını bir daha kullanmam.
Alerjik astımın olabilirmi ? Bu dedigin bende de oluyor alerjık astımdan kaynaklı ama. Spreyleri kullandıgımda gecıyor

Simdi baktım googleden holter gibi bisi takılmadı bana. Ekg çekildi bırde kalp usg. Ama tansiyon aletinde ara ara o sembolü görüyorum. Ya zaten saldım ben ilaç vermıslerdı onuda kullanmıyorum artık 🥲 daha beter rahatsız ettı benı o ilaçlar şiödi daha iyiyim
Darısı başımıza. İnan ben de bırakmayı düşünüyorum. Ben de sanki kötü oluyorum. Zaten 14 günlük ilaç tedavisi verdi. Sonra kontrol edecek. Bakteriden kurtulmuş muyuz diye. Yoksa ikinci basamak ve daha fazla ilaç. Dediğim gibi ilaçları bırakmayı düşünüyorum. Sonra bu bakteri daha çok zarar verse. Aklıma kötü kötü şeyler geliyor. 😥
İnşallah ikinci basamağa gerek duymadan kurtuluruz.

Alerjik astımın olabilirmi ? Bu dedigin bende de oluyor alerjık astımdan kaynaklı ama. Spreyleri kullandıgımda gecıyor
KBB uzmanı boğaz ve burunda alerjin var dedi.Aynı zamanda burnumda et varmış. İlaç yazdı. Bu bakteri ilaçları bitsin. Daha sonra Alerji ilaçları kullanacağım.Ikisini birlikte kullanmayayım. Zatan bakteri ilaçları yan etkileriyle beni pert ediyor.

Arkadaşlar merhaba,
Ben kendimi bildim bileli kalbim hızlı atar. Bizim ailede bazı kişilerde var bu durum ama bir kalp hastalığı yok şükür. Kardiyolojide taşikardi var ama bi sağlık problemi yok dedi. Şimdi karşıma sosyal medyada vs kalbin normal atışının 75 altı olması gerektiği söyleniyor. Kalbim bi maksimum atışı varmış ve kalp ne kadar hızlı atarsa kalp o kadar yorulurmuş. Hatta 75 üstü kişilerin erken ölüm riskinin yüksek olduğu söyleniyor.

Benim kalbim normal zamanlarda 90-110 arası dinlenirkende 80-90 arası atıyo. Bir tek sabah uyandığımda 60 falan oluyo. Bir kez saat takmıştım uyurken 45 falan gibi bi ortalama ile atıyormuş. Sonra baktım sürekli kontrol ediyorum ve anksiyetem artıyo saati çıkardım. Durum böyleyken bu seferde bu kaygım oluşmaya başladı kalbim hızlı atıyor erken öleceğim kalbin yoruluyor diye. Doktor concor diye bi ilaç vermişti yarısını iç bakalım iyi gelecek mi demişti ama kalbimi yavaşlatıp durdurur gibi düşündüğüm için (tabiki anksiyeteden dolayı sağlıksız ve yanlış düşüncelerim var) kullanmadım. Merak ettiğim şu. Bu büyük bi problem midir? Benim gibi olan kendini bildi bileli kalbi hızlı atan var mı? Benim mesela dedemin kalbi hızlı atardı 92 yaşına kadar yaşadı . Abimin de hızlı atıyor kalbi ama şükürler olsun bi kalp rahatsızlığı yok ailede
1 sene öncesine kadar kalbimin kaç attığını bilmezdim panik atağım vardı ama son 1 senedir sağlık anksiyetem var hep kalbimi dinler oldum öyle çok hızlı atmazdı ama hep kalp krizi mi geçircem diye düşüncelere girerdim 9 ay önce doğum yaptım o zaman lohusalıkla birlikte bu tavan yaptı ama o ara kalbim istirahat halinde bile hep 100 üstü atıyordu doktora çıktım zaten sürekli gidiyordum bide sol tarafta hep ağrı var hala var da doktor dideral verdi biraz kullandım sonra doktor selectra verdi o da kalbimi çok yavaşlattı iş yaparken bile 80 atıyordu uzanırken 50 ye düşüyordu bu sefer de kalbim çok yavaş durur diye korkuyordum bi gün 50 yi görünce panik yaptım panik halinde bile 60 dı şu an normal ama ben hala kalp takıntımı yenemiyorum biraz fazla yiyince kalbime baskı oluyor korkuyorum yani bişey olsa doktorda çıkardı korkmayın

Haklısın da bu değerleri ambulansta ve acilde ölçtük. 173 ile acile kaldırıldım.

1 sene öncesine kadar kalbimin kaç attığını bilmezdim panik atağım vardı ama son 1 senedir sağlık anksiyetem var hep kalbimi dinler oldum öyle çok hızlı atmazdı ama hep kalp krizi mi geçircem diye düşüncelere girerdim 9 ay önce doğum yaptım o zaman lohusalıkla birlikte bu tavan yaptı ama o ara kalbim istirahat halinde bile hep 100 üstü atıyordu doktora çıktım zaten sürekli gidiyordum bide sol tarafta hep ağrı var hala var da doktor dideral verdi biraz kullandım sonra doktor selectra verdi o da kalbimi çok yavaşlattı iş yaparken bile 80 atıyordu uzanırken 50 ye düşüyordu bu sefer de kalbim çok yavaş durur diye korkuyordum bi gün 50 yi görünce panik yaptım panik halinde bile 60 dı şu an normal ama ben hala kalp takıntımı yenemiyorum biraz fazla yiyince kalbime baskı oluyor korkuyorum yani bişey olsa doktorda çıkardı korkmayın
Ben 45 i gördüm şimdi. Telaşlaniyorum vallahi. Allah sen bize önce sağlık ver, sonra da sağlıklı düşünmeyi nasip et.

Haklısın da bu değerleri ambulansta ve acilde ölçtük. 173 ile acile kaldırıldım.
Ne tesaduf bende çarpıntıyla uyandım şimdi. Rüyamda gördüm birde doktora söyluyordum çarpıntım cok var diye simdi ölçtüm 113 ama aksam üstüde öyleydi rahatsız rahatsız etti benı. Sadece içimi rahatlatan kalpte bi hasar olmaması. Peki sen 173 ile acile gittiginde sonuc ne cıktı ? Cok yüksek cünkü

Ne tesaduf bende çarpıntıyla uyandım şimdi. Rüyamda gördüm birde doktora söyluyordum çarpıntım cok var diye simdi ölçtüm 113 ama aksam üstüde öyleydi rahatsız rahatsız etti benı. Sadece içimi rahatlatan kalpte bi hasar olmaması. Peki sen 173 ile acile gittiginde sonuc ne cıktı ? Cok yüksek cünkü
EKG çektiler bişey yok. Ambulanstaki görevlinin hastaneye varana kadar " Hocam şırıngayı üfle ya da oksur" demesi hala kulaklarımda. Nefes darlığı ve çarpıntı şikayetiyle gittim. Yaklaşık 3 saat hastane acilinde kaldım. Tahliller ve EKG temiz ama nefes alamıyorum. Karnimi tutarak ancak çıkıyordu 😢😢

X