Tatlı Tarifi Muzlu Dondurmalı Waffle - Pınar Süt Sponsorluğunda

Emira SY

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
11.972
28.986
Herkese yeniden merhaba :dondurma:

Aslında aklımda dünya mutfağı kategorisinde waffle yapmak vardı ama nasip sütlü tatlıyaymış :KK48:

Neyse hemen tarife geçelim...

WAFFLE İCİN MALZEMELER

- 1 Adet yumurta
- 1 Su bardağı şeker
- 1 Su bardağı Pınar Sut
- 1 paket vanilya
- 1 cay kaşığı kabartma tozu
- 1/2 çay bardağı sıvı yağ
- 1 Su bardağı un

DONDURMA İCİN MALZEMELER

- 4 - 5 adet dondurulmus muz
- 1 tatlı kaşığı bal
- 3/4 su bardağı süt

SUSLEME İÇİN MALZEMELER

Sürülebilir cikolata
Çilek
Kivi
Mandalina
Çakıl çikolata
Meyve sos
Beyaz cikolata sos
Antep fistigi tozu

YAPILIŞI
PhotoGrid_1521300780196.jpg

İlk önce dondurma icin muzlari doğrayıp buzluğa atiyoruz. Bir gün sonra donmus muzlari robota koyuyoruz. 1 bardaktan biraz az ılık süt içinde 1 tatlı kaşığı bal eritip muzlarin üstüne döküyoruz. (Muzlar tatlı ise bal koymaya gerek yok)
Muzlar eriyip dondurma kivami alana kadar iyice karıştırıyoruz.
Karışımı plastik bir kaba koyarak yeniden buzluğa koyuyoruz.
IMG_20180317_184350.jpg

Waffle hamuru için yumurta ile şekeri iyice cirpiyoruz ( yumurta kokusu kalmamasi için iyice cirpmak gerek) üzerine un hariç malzemeleri ekleyip yeniden cirpiyoruz. En son kek hamurundan biraz daha sivi olacak sekilde un ekliyoruz. ( Eğer hemen pişirmeyecekseniz dolapta saklayın)
PhotoGrid_1521300867716.jpg

Bu arada beyaz çikolata sosunu da 350 ml pınar sut ile pişirip soğumaya bırakıyoruz.

PhotoGrid_1521301368412.jpg

Waffle hamurunu pişirmeden önce tost makinesini yağlayip en yüksek sıcaklıkta ısıtiyoruz.
Hamuru kepçe yardımıyla yuvarlak olacak şekilde döküyoruz ve harcımiz dışarı akmadan hemen tost makinesini kapatıyoruz. 1 dakika kadar hiç açmadan bekliyoruz. Güzel kokular gelmeye başlayınca makineyi hafif aralayip pisip pismedigini kontrol ediyoruz. Pismisse waffle i ters çevirip kafes şeklinde ızgara izleri çıkmasını sağlıyoruz. İz çıkınca waffle i tabağa alıp kahvaltılık çikolata sürüyoruz.

PhotoGrid_1521304884503.jpg

PhotoGrid_1521300949075.jpg

Buradan sonra süsleme tamamen sizin hayal gücünüze kalmış :KK68:

Ben meyveleri dizip ortadaki boşluğa fincan yardımıyla dondurma topları koydum. Üzerine de beyaz çikolata ve meyve sos gezdirdim. Son olarak çakıl çikolata ve Antep fıstığı tozları ile sanat eserimi tamamladım :p
PhotoGrid_1521304952117.jpg

Not: Bu malzeme ile 4-5 waffle hamuru yapabilirsiniz. Daha az yapacaksanız artan harcı dolapta saklayın ertesi gün de çok güzel oluyor.

Erimeden çekebilmek için acele ettim ama inşallah begenirsiniz. Şimdiden tüm deneyenlere afiyet olsun :kk77:

IMG_20180317_184449.jpg
IMG_20180317_184426.jpg
IMG_20180317_184407.jpg

Son düzenleme:

Aslında aklımda dünya mutfağı kategorisinde waffle yapmak vardı ama nasip sütlü tatlıyaymış :KK48:

WAFFLE İCİN MALZEMELER

- 1 Adet yumurta
- 1 Su bardağı şeker
- 1 Su bardağı Pınar Sut
- 1 paket vanilya
- 1 Su bardağı un

DONDURMA İCİN MALZEMELER

- 1 tatlı kaşığı bal
- 3/4 su bardağı süt

SUSLEME İÇİN MALZEMELER

Sürülebilir cikolata
Çilek
Kivi
Mandalina
Çakıl çikolata
Meyve sos
Beyaz cikolata sos
Antep fistigi tozu

YAPILIŞI
Eki Görüntüle 2125144

İlk önce dondurma icin muzlari doğrayıp buzluğa atiyoruz. Bir gün sonra donmus muzlari robota koyuyoruz. 1 bardaktan biraz az ılık süt içinde 1 tatlı kaşığı bal eritip muzlarin üstüne döküyoruz. (Muzlar tatlı ise bal koymaya gerek yok)
Eki Görüntüle 2125143

Waffle hamuru için yumurta ile şekeri iyice cirpiyoruz ( yumurta kokusu kalmamasi için iyice cirpmak gerek) üzerine un hariç malzemeleri ekleyip yeniden cirpiyoruz. En son kek hamurundan biraz daha sivi olacak sekilde un ekliyoruz. ( Eğer hemen pişirmeyecekseniz dolapta saklayın)
Eki Görüntüle 2125145

Bu arada beyaz çikolata sosunu da 350 ml pınar sut ile pişirip soğumaya bırakıyoruz.

Eki Görüntüle 2125147
Waffle hamurunu pişirmeden önce tost makinesini yağlayip en yüksek sıcaklıkta ısıtiyoruz.
Hamuru kepçe yardımıyla yuvarlak olacak şekilde döküyoruz ve harcımiz dışarı akmadan hemen tost makinesini kapatıyoruz. 1 dakika kadar hiç açmadan bekliyoruz. Güzel kokular gelmeye başlayınca makineyi hafif aralayip pisip pismedigini kontrol ediyoruz. Pismisse waffle i ters çevirip kafes şeklinde ızgara izleri çıkmasını sağlıyoruz. İz çıkınca waffle i tabağa alıp kahvaltılık çikolata sürüyoruz.

Eki Görüntüle 2125148

Eki Görüntüle 2125146

Ben meyveleri dizip ortadaki boşluğa fincan yardımıyla dondurma topları koydum. Üzerine de beyaz çikolata ve meyve sos gezdirdim. Son olarak çakıl çikolata ve Antep fıstığı tozları ile sanat eserimi tamamladım :p
Eki Görüntüle 2125149

Erimeden çekebilmek için acele ettim ama inşallah begenirsiniz. Şimdiden tüm deneyenlere afiyet olsun :kk77:

Eki Görüntüle 2125139 Eki Görüntüle 2125141 Eki Görüntüle 2125142
Ellerine sağlık Emira,dondurmana ayrı,wafflene ayrı ,sunumuna ayrı bayıldım ,başarılar diler,bebeğn hayırlı olmasını dilerim:KK36:

Ellerine emeğine sağlık canım:kk77:Bebişin sana uğur getirsin inşaallah:KK68:
Yarışmada bol şans diliyorum:KK200:

Aminnn çok teşekkür ederim :KK68:

Ellerinize saglik basarilar.:KK200:

Çok teşekkür ediyorum :KK68:

Ellerine sağlık canım benim, yarışmada başarılar diliyorum.❤️:KK15::KK36::KK72::kk77:
Çok teşekkürler canım ❤️

Tarifin çok çok güzel de benim alttaki takvimi görünce gözlerim kamaştı Emiraa:KK37:
Hayırlı olsun kuzum. :KK200:
Ha bu arada ellerine sağlık:dondurma:

Çok sağolasın canım darısı tüm isteyenlere olsun inşallah :KK68:

Ellerine sağlık Emira,dondurmana ayrı,wafflene ayrı ,sunumuna ayrı bayıldım ,başarılar diler,bebeğn hayırlı olmasını dilerim:KK36:

Valla o kadar harika tarifler var ki tüm hünerlerimi ortaya koymak zorunda kaldım :p çok çok teşekkür ederim canım ❤️

Begenmene çok sevindim canım ❤️
Ellerine sağlık canım ❤yarışmada başarılar....

Çok tesekkur ederim canım :KK68:
İki dondurma mı olduk şimdi :dondurma: Ellerine sağlık :KK9:
Dondurma sevenler derneği kuralım gel :KK70: teşekkür ederim canım :)

Çıtayı Allahuekber dağlarına çıkarttınnn :rolleyes::-)

Ellerine sağlık biriciğim :KK36:

Canım benim sözüm söz sana da yapacağım inşallah :KK68: çok teşekkür ederim ❤️

WAFFLE İCİN MALZEMELER

- 1 Adet yumurta
- 1 Su bardağı şeker
- 1 Su bardağı Pınar Sut
- 1 paket vanilya
- 1 Su bardağı un

DONDURMA İCİN MALZEMELER

- 1 tatlı kaşığı bal
- 3/4 su bardağı süt

SUSLEME İÇİN MALZEMELER

Sürülebilir cikolata
Çilek
Kivi
Mandalina
Çakıl çikolata
Meyve sos
Beyaz cikolata sos
Antep fistigi tozu

YAPILIŞI
Eki Görüntüle 2125144

Eki Görüntüle 2125143

Eki Görüntüle 2125145

Eki Görüntüle 2125147

Eki Görüntüle 2125148

Eki Görüntüle 2125146

Eki Görüntüle 2125149

Eki Görüntüle 2125139 Eki Görüntüle 2125141 Eki Görüntüle 2125142
Ellerine sağlık canım severek yediklerimizden waffle. Hayırlı olsun hamileymişsin abi mi oluyor salih paşa :KK9:

Evet canım abi olacak inşallah :)
Waffle yemeye ben de bayilirim. Bu tarif sayesinde ne zaman canım çekerse yapıyorum güzel oluyor :)
Maşallah yaa ne güzel valla çok sevindim keşke cesaret edebilsem yalnız olduğum için korkuyorum ikinci çocuğu düşünmeye bile Allah hayırlı evlat eylesin kolay hamilelik kolay doğumun olsun inşallah canım darısı LezzetliCipetpet LezzetliCipetpet cime artık

Maşallah yaa ne güzel valla çok sevindim keşke cesaret edebilsem yalnız olduğum için korkuyorum ikinci çocuğu düşünmeye bile Allah hayırlı evlat eylesin kolay hamilelik kolay doğumun olsun inşallah canım darısı LezzetliCipetpet LezzetliCipetpet cime artık

Aminnn inşallah darısı LezzetliCipetpet LezzetliCipetpet ve tüm isteyenlere :) ben de korkuyorum aslında ama rahata alismadan ve bilgilerimi unutmadan olsun ikisi beraber büyüsün istedim :)

Aminnn inşallah darısı LezzetliCipetpet LezzetliCipetpet ve tüm isteyenlere :) ben de korkuyorum aslında ama rahata alismadan ve bilgilerimi unutmadan olsun ikisi beraber büyüsün istedim :)
Amin canım en iyisini yapmışsın kardeşin var yardım eder sana zor zamanların oda yanında olur eminim inşallah herşey güzel olur sizin için:KK36:

Amin canım, darısı başıma ve isteyen herkese hayırlısıyla inşallah :KK200::KK36:

X