Muhabbet kuşum onu terketteğimi sanıyor üzüntüden ölür mü😪

Üzülme ilk birkaç gün biraz sakin kalıyorlar bu arada ona bakan kişi onunla bol bol kunussun günlük rutini degismesin hergün uçuyorsa yine uçsun birsey olmuyor.Bizde ara ara bırakmak durumunda kaldık.Döndüğümüzde yine eskisi gibi oluyor.Tüy dökebiliyor strese girip ama bakan kisi sizin rutinlerinizi tekrar edebilirse sorun olmaz korkmayın.
Babam bakıyor yemini suyunu değiştiriyor ben hergun değiştirdiim onada tembihledim onun dışında kafesinden disardaydi hep onlarda sık sık çıkarıyormus tüy bir kaç gün döktü umarım mevsimseldir

Kuşunuzu niye yurtdışına götürmediğiniz sizi ilgilendirir.Canınız tamamen öyle istemiş de olabilir.

Sorunun cevabı,unutacağını düşünmüyorum.Biraz yerini yadirgamistır,zamanla neşesi yerine gelir.Bol bol konuşsunlar,yemini suyunu bakımını eksik etmesinler hiç bir şey olmaz.

Arkadaşlar belki aranızda evcil hayvanı olanlar varsa beni daha iyi anlar. Kuşum bebekken aldım yem kırmayı bile bilmiyorken tam dört yıl baktım eşimle yurt dışına gelmek zorunda kaldık ancak kuşumu uçağa kabul etmedikleri için getiremedim annemgille kaldı. Annemgil bakarlar bakmasına ancak bana aşıktı bende ona aşıktım sabahları onun sesiyle uyanıp karnını koklaya koklaya öperdim kokusu cidden burnumda tütüyor depresyona girip ölmesinden korkuyorum.bir buçuk aydır yurt dışındayım Aralık'ta döneceğim yaklasik bir buçuk ay sonra ve ondan sonra bidaha hep yanında olacağım korkum o zamana kadar bişey olur mu.
Babam çok sınırlı meyve veriyoruz yemiyor koparıp atıyor dedi sadece arada sırada konuşuyormuş ama eski neşesi yokmus 4 yıldır baktığım kuşum beni üç ayda unutur mu sizce onu çok seviyorum 🥹🥲
Tanımadığı bir yerde olduğu için strese girmiştir. Bizim kuş eve geldi 5-6 ay sadece yem yiyordu gece uyumuyordu sabaha doğru uyuyordu. Sonra dışarıda başka bir kuş bulduk. Onu yanına getirince diğer zamanlarda elimizi kafese götürsek cıyaklayan kuş şimdi bu yeni gelen ne yaparsa onu yapıyor. O elimize gelince o da geliyor. Akşam 8de direkt uyumaya başlıyor filan 😂 Sizin kuş da strese girmiş olabilir. Aileniz çok üzerine gitmesin. Normal yeminden yer zaten yeteri kadar. Soğuktan, cereyandan korusunlar. Bazen de kuş sesi dinletsinler. Bir sorun olmayacaktır inşallah kavuşursunuz en kısa zamanda 🌸

Benimde kuşum var üniversiteye geldim diye annemlerde kaldı arada gidip seviyorum iyice hasret gideriyorum ama alışmış artık yine eski neşesinde unutmaz merak etmeyin

Kuşunuzu niye yurtdışına götürmediğiniz sizi ilgilendirir.Canınız tamamen öyle istemiş de olabilir.

Sorunun cevabı,unutacağını düşünmüyorum.Biraz yerini yadirgamistır,zamanla neşesi yerine gelir.Bol bol konuşsunlar,yemini suyunu bakımını eksik etmesinler hiç bir şey olmaz.
Teşekkürler.

Tanımadığı bir yerde olduğu için strese girmiştir. Bizim kuş eve geldi 5-6 ay sadece yem yiyordu gece uyumuyordu sabaha doğru uyuyordu. Sonra dışarıda başka bir kuş bulduk. Onu yanına getirince diğer zamanlarda elimizi kafese götürsek cıyaklayan kuş şimdi bu yeni gelen ne yaparsa onu yapıyor. O elimize gelince o da geliyor. Akşam 8de direkt uyumaya başlıyor filan 😂 Sizin kuş da strese girmiş olabilir. Aileniz çok üzerine gitmesin. Normal yeminden yer zaten yeteri kadar. Soğuktan, cereyandan korusunlar. Bazen de kuş sesi dinletsinler. Bir sorun olmayacaktır inşallah kavuşursunuz en kısa zamanda 🌸
İnşallah az kaldı sabrediyorum bakalım teşekkür ederim 💕

Görüntülü konuşur, telefonda sık sık sesinizi duyurursanız inşaAllah bir şey olmaz. Ben de muhabbet kuşumla uzaktayken hep öyle iletişim kurdum. Yine de üzülüyorlar ama gidince toparlanır umarım.

yani arkadaşlar yanında götürememiş olabilir götürmeyi de geçtim belki gittiği ortam uygun değildir
gönül tabi ki götürmek ister ama insanların halini durumunu bilemeyiz
belki yanında götürse hayvan daha çok stres olacaktı
sonsuza kadar gitmemiş kadın aralıkta dönüyormuş az bi zaman var
hayvanını terk de etmemiş ailesine emanet etmiş o insanlar da bakıyorlar zaten
iki kedim var yurt dışına gidiyorsam ve geri geleceksem bende tutup kedilerimi götürmem
hava ve ortam değişimi yüzünden strese girmemeleri için götürmem aileme vs emanet ederim
temelli taşınıyorsam götürürüm onun dışında bende götürmem alıştıkları ortamdan ayrı kalmasın diye

yani arkadaşlar yanında götürememiş olabilir götürmeyi de geçtim belki gittiği ortam uygun değildir
gönül tabi ki götürmek ister ama insanların halini durumunu bilemeyiz
belki yanında götürse hayvan daha çok stres olacaktı
sonsuza kadar gitmemiş kadın aralıkta dönüyormuş az bi zaman var
hayvanını terk de etmemiş ailesine emanet etmiş o insanlar da bakıyorlar zaten
iki kedim var yurt dışına gidiyorsam ve geri geleceksem bende tutup kedilerimi götürmem
hava ve ortam değişimi yüzünden strese girmemeleri için götürmem aileme vs emanet ederim
temelli taşınıyorsam götürürüm onun dışında bende götürmem alıştıkları ortamdan ayrı kalmasın diye
Anlayışınız için sağolun

X