Muhabbet kuşu

bobblehead

horolop şorolop biri
Pro Üye
31 Aralık 2014
327
571
Öncelikle hepinize iyi geceler, umarım çok iyisinizdir❤️

Akşamüstü evimize sürpriz bir muhabbet kuşu geldiii. Fazlasıyla üşümüş/korkmuş olacak ki elimizi uzattığımızda hemen konuverdi. Şimdiye kadar birkaç kelimesini de duyduk :) Yem ve su verdik, şimdilik halinden memnun gibi. Biraz ürkek olsa da omzuma falan konuyor, elime geliyor.

Biraz ilgilendikten sonra internette kayıp ilanlarına da baktım ama ona dair bir şey göremedim. Yakın çevreden kimden geldiğini tahmin dahi edemiyorum. Umarım sahibi bulunmaz noktasına geldim çünkü enerjimiz fazlasıyla tuttu😅

Kendim araştırma yapıyorum ama bilgisi olanlardan beslenme düzeni, yapmam gerekenler vs. ile alakalı önerilerini rica ediyorum. Yarın gerekli eşyalarını da alacağım, sahibi çıkar mı bilmem ama rahat etmesini istiyorum :) Şimdiden çok teşekkür ederim🌸

F
O
T
O

İ
S
T
E
R
İ
Z
:KK200:
64E2F577-EB63-4A62-9EFF-268086DE83E7.jpeg

Şunun tipine bakııınn🤩🤩

Merhaba bende tam 3 tane var, yem haricinde dal darı, meyveli-ballı kraker çok severler suluğu yemliği rahat erişebileceği yerlerde olursa kolay olur. Suyu için vitamin alabilirsiniz T…yol’da Alman markasının çeşitli vitaminleri var haftada birkaç kez suyuna damlatırsanız hem tüy dönemi, hem bağışıklığı vs. daha güçlü olur. Kuş kumu mineral blok vs. de gerekiyor ama benim veterinerim bunların sürekli kafeste durmasının sakıncalı olduğunu haftada birkaç kez asmamın daha iyi olacağını söyledi (fazla yedikleri zaman böbreklerinde birikebiliyor). Haşlanmış yumurta (kabuğunuda yiyorlar), elma gibi meyve sebzeleri verebilirsiniz, avokado kesinlikle vermeyin onlar için zehirli. Bir de geceleri rahat uyuması için salıncak alabilirsiniz doğaları gereği yüksekte uyumayı seviyorlar. Evinizin ısısını bilmiyorum ama üşümemesi ve de sabah erkenden uyanıp ötmemesi için uyurken kafesin üstünü hava deliği bırakıp hafifçe örtebilirsiniz…Çok iyi dost oluyorlar :)

Merhaba bende tam 3 tane var, yem haricinde dal darı, meyveli-ballı kraker çok severler suluğu yemliği rahat erişebileceği yerlerde olursa kolay olur. Suyu için vitamin alabilirsiniz T…yol’da Alman markasının çeşitli vitaminleri var haftada birkaç kez suyuna damlatırsanız hem tüy dönemi, hem bağışıklığı vs. daha güçlü olur. Kuş kumu mineral blok vs. de gerekiyor ama benim veterinerim bunların sürekli kafeste durmasının sakıncalı olduğunu haftada birkaç kez asmamın daha iyi olacağını söyledi (fazla yedikleri zaman böbreklerinde birikebiliyor). Haşlanmış yumurta (kabuğunuda yiyorlar), elma gibi meyve sebzeleri verebilirsiniz, avokado kesinlikle vermeyin onlar için zehirli. Bir de geceleri rahat uyuması için salıncak alabilirsiniz doğaları gereği yüksekte uyumayı seviyorlar. Evinizin ısısını bilmiyorum ama üşümemesi ve de sabah erkenden uyanıp ötmemesi için uyurken kafesin üstünü hava deliği bırakıp hafifçe örtebilirsiniz…Çok iyi dost oluyorlar :)
Harikasınız, çok teşekkür ederim. Evde şu an darı var, onunla besledik biz de. Yarın diğer şeyleri de temin edeceğim. Kuşlarınızın ömrü uzun olsun❤️

Nurtopu gibi bir oğlunuz olmuş. Muhabbet kuşu bakımı kolaydır. Üstteki mesajda ayrıntılı anlatılmış, o yüzden tekrar yazmıyorum.
Kudra oğlan olduğunu nasıl anladın yav? Bana hepsi aynı gibi geliyor. :olamaz: Rengi falan mı farklı oluyor acep, acayip cahilim ya bu konuda.

Yaa keşke bana da gelse 🤗 adını ezbere biliyordur muhtemelen söylerken duyarsınız ogluşunuz hayırlı uzun ömürlü olsun :anne:
Şunu fark ettim direkt kendisiyle konuşmaya çalıştığımda pek cevap vermiyor. Parmağımla sevmeye çalışırken konuşuyor, kızıp söyleniyor mu yoksa😅 Çok teşekkür ederim, umarım sizin de olur❤️

X