Mobilyalar düğüne yetişir mi?

Moonse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2023
633
2.207
Kızlar iki ay sonra düğünüm var ancak tayin yerimiz Aralık ortasında belli olacağı için parasını ödediğimiz mobilyaların siparişini hâlâ da veremedik. Bir ayda mobilyalar elimize ulaşır mı? Ben hiç sanmıyorum kuru eve girecekmişiz gibi hissediyorum. Bana bi çözüm öneriniz var mı acaba? Mobilyaları şimdi sipariş versek ve adresi yaşadığımız yer olarak belirtsek, zaten tayin yerimiz kesinleşene kadar ihtimal vermiyorum teslimat yapacaklarına. Sonra da evimiz belli olunca adres değişikliği yapsak olur mu? İnegöl'de üretilecekmiş ürünler. İki üç ay bekleyenler varmış burda okuduğuma göre. Korkuyorum akıl verin kızlar

bunu mobilyaları aldığınız veya alacağınız yere sorup öğrenebilirsiniz
ama ben 1 ayda mobilya geldiğini görmedim büyük mobilyalardan söz ediyorsak
aynen burda yazdığınız gibi anlatın alacağınız yere, yetişir mi yetişmez mi diye sorun
çalışma sistemlerini , teslimat durumlarını en iyi onlar bilir sonuçta.

bunu mobilyaları aldığınız veya alacağınız yere sorup öğrenebilirsiniz
ama ben 1 ayda mobilya geldiğini görmedim büyük mobilyalardan söz ediyorsak
aynen burda yazdığınız gibi anlatın alacağınız yere, yetişir mi yetişmez mi diye sorun
çalışma sistemlerini , teslimat durumlarını en iyi onlar bilir sonuçta.
Onlar bir ayda yetişir diyor da inanmıyorum açıkçası

Onlar bir ayda yetişir diyor da inanmıyorum açıkçası
bilemeyiz ki her firmanın çalışma stili teslim süresi farklı
burdan gelecek fikre göre hareket etmezdim ben olsam
yeni evlenen insanlar için üretilmiş mobilyaları depoda bekletme durumları oluyor
ama hangi firmada var hangisinde yok bilemeyiz
firmanın mutlaka bi çözümü vardır bunu yaşayan ilk müşteri değilsinizdir sonuçta

Kızlar iki ay sonra düğünüm var ancak tayin yerimiz Aralık ortasında belli olacağı için parasını ödediğimiz mobilyaların siparişini hâlâ da veremedik. Bir ayda mobilyalar elimize ulaşır mı? Ben hiç sanmıyorum kuru eve girecekmişiz gibi hissediyorum. Bana bi çözüm öneriniz var mı acaba? Mobilyaları şimdi sipariş versek ve adresi yaşadığımız yer olarak belirtsek, zaten tayin yerimiz kesinleşene kadar ihtimal vermiyorum teslimat yapacaklarına. Sonra da evimiz belli olunca adres değişikliği yapsak olur mu? İnegöl'de üretilecekmiş ürünler. İki üç ay bekleyenler varmış burda okuduğuma göre. Korkuyorum akıl verin kızlar
Ben 4 ay önce evlendim. 1 ayda teslim ederiz dediler ve dedikleri gibi de yetişti yani. Sadece salon takımımın geç gelmesini istemiştim boya bitmediği için depolarında muhafaza etmişlerdi. Siz isterseniz bir sorun böyle bir ihtimal varsa siparişi verirsiniz netleşirse adres bildirir yönlendirme yaparsınız. En kötü hazır olur depoda bekletirler. (Tabii böyle bir hizmet sunarlarsa)

Bu bence bilindik bir marka ise bile aldığınız şubenin titizliğine bağlı. Yani şans 🫣

Biz de yeni mobilya aldık. Bize verilen süre 2-3 ay arasıydı ama bu süreyi geçirdiler malesef. Eksik parça vs var diye firmalar süreyi uzatabiliyor. Bizimki bilinen iyi de bir firmaydı buna rağmen gecikme oldu. Adres değişikliği durumunda sorun olup olmayacağını firmaya danışın isterseniz

Ben 45 gün diye biliyorum
Biz darbeden dolayı hazırlıkları aksatmistik mecburen bekledik
Bilinen bir markadan hazır set aldim 7 yıl oldu hala çok memnunum
Yetismese de biz hazırlıklı idik ama çok üzülecekseniz hazır set arayin.

İsim yapmış bir markamı eğer ç ile başlayan mobilya markasından alacaksan uzak dur derim

Ben istikbalden almıştım. 1 ay dediler ve tam 1 ay sonra da dedikleri tarihte eksiksiz, hasarsız getirdiler. Kelebek mobilyaydı sanırım, mesela onların aynı gün mü, 3 gün mü ne. Kimi yerin de 60 gün. Aldığın yere göre değişir bu durum. Siz bildirirken düğünden en az 2 hafta öncesini söyleyin şu gün düğün diye. Sıkıştırın biraz

Ben 45 gün diye biliyorum
Biz darbeden dolayı hazırlıkları aksatmistik mecburen bekledik
Bilinen bir markadan hazır set aldim 7 yıl oldu hala çok memnunum
Yetismese de biz hazırlıklı idik ama çok üzülecekseniz hazır set arayin.
Hangi marka acaba

Asla 1 aya yetiştiririz diyenlere inanma canım
Çok geç kalmışsınız
En az 4 ay evvelden söylenmeli
Benim mobilyamda Kayseri’de yapıldı
Diğer yatak odam ve giyinme odam Bursa’da
Ve 7 ay önce sipariş vermeme rağmen bazı şeyler evlendikten birkaç ay sonra geldi
Mobilyanı iyi yerden seçmişsin İnegöl çok iyi ama asla yetişme imkanı yok 1 ayda
Hemen en acilinden hatta biraz da mobilyacıyı sıkıştırarak verin siparişinizi 🙏🏻

Oturacağınız ev belli olmadan neden mobilyalarınızı alıyorsunuz ki.Tamam eşya alın ama acele etmeyin.
bunu ben de anlamadım

belki belli başlı belli yerler filan mı ihtimaller acaba

çünkü atıyorum karsa, artvine filan tayin olacaksa, bir de ev bulamazsa o kadar eşyanın inegölden 1500 km nakliyesi ve sonra da eve sığmadı diye kullanamak da var...

bunu ben de anlamadım

belki belli başlı belli yerler filan mı ihtimaller acaba

çünkü atıyorum karsa, artvine filan tayin olacaksa, bir de ev bulamazsa o kadar eşyanın inegölden 1500 km nakliyesi ve sonra da eve sığmadı diye kullanamak da var...
Tayıncı birde,nasıl bir evde oturacağı belli değil.İnsanlar hayali nasıl mobilya alıyor hayret ediyorum.Sonrada evime sıgmadi yok mobilyam eski evde rutubet oldu gibi gibi bir sürü sikayette bulunuyorlar.Konu sahibin yerinde olsam hiç acele etmezdim.Mobilya her yerde var.

İneg9lden mobilya aldık. Çok kötü yapmışlar iki yıla cöp oldu. Tasıma zaten fiyaskoydu hem geç ürettiler hem getirmediler. Getirdiklerinde de basımıza atmadıkları kaldı çok köt7ydü taşımacılar. Keşke bilindik bir markadan alsayd8k dedik pişmanız hala.

Tavsiyem inegoldense bile bilindik bir yerden al8n. Mobilyada 9nemli olan aldıgınız yerin devasa bir imalathanesi var m8 yok mu bakın. Oralarda kalite kontrol iyi oluyor mesela dolabı kacbinkez aç kapa yap8yor makine kapak ne kadar dayan8klı bakıyor. Koltuğa oturma kalkma yaptırıyor kaç oturmasa yıpranıyor bakıyor. Diğer yerel mağazalarda kalite kontrol olmuyor malesef. Bizim gibi cöp oluyor. Şimdi yeni mobilya almam lazım çok pahalı.

Ben indirim dönemi çok bilinen bir marka B.... 6 ay öncesinde aldım. Düğün Ekimde, Eylül de teslim edilsin dedim. Eylül ilk haftasi geçti gelmedi sonra biz haftada bir gidip ne zaman gelecek diye sürekli gidip geldik. Ekim başi zor teslim ettiler, iki arada bir derede mobilyaları kurdukları içinde hep vidaları eksik takmışlar kapaklar raflar yamuldu, berjerin ayagi çıktı. Bir kaç haftada onlar için şubeye gittik geldik. O dönem illallah etmiştik.
Gönderim yeri bile belli degilken hızlı gönderirler mi bilemedim

X