misyon koruma sınavını kazananlar ;)

Amiin canım amin! Valla uzun bir liste var elimde süper süper amerika avrupa her yer var! Abuja da var:) Tercih zamanı hakkında bir şey demedi liste geldiğine göre yapacağız yakındır :KK28::KK73:
ayy sizin yerinizde olmak istedim şimdi :)) bizde heyecanla şarkla açıklansın diye bekliyoruz :mad:

ayy sizin yerinizde olmak istedim şimdi :)) bizde heyecanla şarkla açıklansın diye bekliyoruz :mad:
Valla ben de benim yerimde olduğum için çok mutluyum!:KK200: İnşallah mutluluğumuza değer, hakkımızda en hayırlı yerler olur. Biz doğudan önce, siz doğu sırasında gidersiniz hiç merak etmeyin. Yerimizi sizi devrederiz:KK66: Geçen sene bile bugünün geleceğini hayal edemezdim, ama gün geliyor insanın hayali gerçek oluyor. Darısı başına en içten dileklerimle..!

eşim bulamamış canım öyle bir liste nereye gönderilmiş:KK57::KK57:
Eşim merkezi bir yerde çalışıyor ilk eline geçenlerden biri olabilir. Gönderildi diye söyledi ama... Polnette yayınlanmış olabilir mi? Çok gıcık bi durum?! Ben dünden beri listenin içinden çıkamadım:) O kadar harika yerler var ki ama sadece 3 tercih şaka gibi. Hangi birini seçeceğiizzzz:confused:

Tercih sayısı 5'miş neyse rahatladım biraz:) Liste şöyleymiş canım, bütün boşalacak şehirlerin listesiymiş o. Ama hepsi ilk gidilecek yerler değilmiş, dönem dönem açılacakmış. İnşallah ilk gidilecek yerler gönlümden geçenler olur. Baya netleştirmeye başladım kafamda. Sizin kafanızda bir yerler belirlendi mi?

canım bize hala liste gelmedi :KK43:
tam olarak netleşmedi aslında ben bir yer belirleyip tercihlerde çıkmazsa hayal kırıklığına uğrarım diye çok düşünmemeye çalışıyorum
havalarda kapalıya inan ki düşündükçe daralmaya başladım
sen nereyi belirledin

Hmm liste işini karıştırdılar :KK64:Yayınlamalıydılar. Bizim tercih zamanlarımız belli oldu, haftaya kadar tercihleri yapmamız gerekiyor ama listede dediğim gibi tüm dönemler var, bazıları 2016'ya falan gidilecek yerler. Yer konusunu özelden konuşalım. İnşallah sizin de belli olur bir an önce.

Yaşasın! Sonunda mutluluğumu paylaşabilecek, beni anlayabilecek birini buldum!:)) Vallahi çok sevindim. Bizi ancak biz anlarız. Benim puanı öğrendiğim günden beri içim içime sığmıyor, hatta git gide daha çok mutlu oluyorum düşündükçe, gerçekten harika bir fırsat yakaladık Allah'ın izniyle. Aynı sorular bende de. Ama başı, nereleri tercih etmeli sorusu çekiyor. Benim hayalim Amerika bu işin başından beri. Ama çok radikal bir fikir. Bir sürü çekincelerimiz var. Avrupa'ya da sıcak bakıyoruz. Belli bir karar yok yani. İkinci soru da ne zaman gideceğiz? Benim 3 yaşını dolduracak bir oğlum var. Kreşe başlayacaktı normalde Eylül'de. Eşim Eylül'de gideceğimiz söylüyor kayıt yaptıramıyorum, bir karar alamıyorum. Belirsizlik zor... Birlikte atlatırız inşallah:KK66: Sizin kafanızda bir yer var mı? Çocuk var mı?
Merhabalar, ayni heyecani esim ve ben de yasiyoruz.Hatta yazdiklarinizi ben yazdim sandim.Kizim da 3 yasini dolduracak,eylulde krese baslayacak.Insallah sizlere de bizlere de mutlu olacagimiz,hayirli ülke çikar :)

hoşgeldiniz siz nereleri tercih ettiniz biz ikinci guuruba kaldık malesef :KK43:

Teşekkür ederim hoşbuldum. Bizim de çoğunluk gibi amerika-avrupa oldu tercihlerimiz.2. ye kaldınız diye hiç üzülmeyin, en önemli kısmı hallettiler.Yazılı sözlü sınavları kazandılar çok şükür.Şahsi görüşüm 2016 da gidersiniz.

ağustos sonu dediler ama emniyet işleri belli olmaz inşallah 2016ya kadar beklemeyiz
şuan çağırılanlar en son eylül 1 de dönmüş olacakmış böyle olması daha iyi oldu bizim için
inşallah iyi bir yer çıkar

Merhabalar, ayni heyecani esim ve ben de yasiyoruz.Hatta yazdiklarinizi ben yazdim sandim.Kizim da 3 yasini dolduracak,eylulde krese baslayacak.Insallah sizlere de bizlere de mutlu olacagimiz,hayirli ülke çikar :)
Arkadaşlar ben daralmaya başladım. Yerlerimiz belli oldu biliyorsunuz ama biz henüz öğrenemedik neresi olduğunu. 1 aydır cumhurbaşkanlığında imza bekliyor. 1 Eylül'de döneceklerdi, 1 Ekim'e ertelendi diye duyum aldım. Ben öğretmenim yani 20 gün sonra işe başlıyorum dolayısıyla oğlum da kreşe başlayacak. Ama yurtdışına gitmiş oluruz diye hiç bir kreşe kayıt yaptıramadık. Şimdiyse vakit geldi çattı koca bir belirsizlik hiç bir adım atamıyoruz. Gideceğimiz zaman belli olsaydı en azından kreşe ona göre başlatabilirdik ama 1 ay için değmez çünkü 1 ay da ancak alışıyor çocuk zaten. Sizlerde durum nasıl? Aldığınız duyumlar var mı? Ne zaman açıklanacak ne yapacağız planlarınızı nasıl yapıyorsunuz? :KK43:

Arkadaşlar ben daralmaya başladım. Yerlerimiz belli oldu biliyorsunuz ama biz henüz öğrenemedik neresi olduğunu. 1 aydır cumhurbaşkanlığında imza bekliyor. 1 Eylül'de döneceklerdi, 1 Ekim'e ertelendi diye duyum aldım. Ben öğretmenim yani 20 gün sonra işe başlıyorum dolayısıyla oğlum da kreşe başlayacak. Ama yurtdışına gitmiş oluruz diye hiç bir kreşe kayıt yaptıramadık. Şimdiyse vakit geldi çattı koca bir belirsizlik hiç bir adım atamıyoruz. Gideceğimiz zaman belli olsaydı en azından kreşe ona göre başlatabilirdik ama 1 ay için değmez çünkü 1 ay da ancak alışıyor çocuk zaten. Sizlerde durum nasıl? Aldığınız duyumlar var mı? Ne zaman açıklanacak ne yapacağız planlarınızı nasıl yapıyorsunuz? :KK43:

Merhabalar,
Malesef eşimin de benim de beynimizi yiyor belirsizlik canım.Ben bir de hamileyim daha fazla uzatırlarsa zor zamana kalır diye korkuyorum.Kızım da kreşe başlayacaktı o da bekliyor.Hadi bizimki küçük de milletin liseye,ortaokula başlayan,tayini çıkıpta yerleşse mi yerleşmese mi diye belirsizlikler yaşayan var :KK43: Bir de açıklanır açıklanmaz hadi gidiyorsunuz deme ihtimalleri de var, kısa zamanda nasıl hallledeceğiz bir sürü işi onu da bilmiyoruz.Rabbim kolaylıklar nasip etsin hepimize canım.Bugün bol bol dua etmeliyiz, bugün imzalanma ihtimali olduğu duyumunu aldık inşallah olur.

Merhabalar,
Malesef eşimin de benim de beynimizi yiyor belirsizlik canım.Ben bir de hamileyim daha fazla uzatırlarsa zor zamana kalır diye korkuyorum.Kızım da kreşe başlayacaktı o da bekliyor.Hadi bizimki küçük de milletin liseye,ortaokula başlayan,tayini çıkıpta yerleşse mi yerleşmese mi diye belirsizlikler yaşayan var :KK43: Bir de açıklanır açıklanmaz hadi gidiyorsunuz deme ihtimalleri de var, kısa zamanda nasıl hallledeceğiz bir sürü işi onu da bilmiyoruz.Rabbim kolaylıklar nasip etsin hepimize canım.Bugün bol bol dua etmeliyiz, bugün imzalanma ihtimali olduğu duyumunu aldık inşallah olur.
İki gün daha geçti kardeş:) Her yeni günü yeni bir umut, gecesi hayal kırıklığı... Bu moddayım 2 aydır.o_O Bir kaç gün içinde kayıt yaptıracağım başka çare yok, ama dedikleri gibi 1 Ekimde gidersek boşuna olacak. Dediğin gibi üst sınıflarda olanlar için durum daha da zor ama bir ay için onun ağlaması da ayrı bir acı. Kreşe alışmaları ortalama 1 ay sürüyor çocuğa göre değişmekle birlikte ki oğlum hiç istekli değil şu an. Ekim olayı kesin olsa hiç başlatmam annem bakar bir aylığına, ben rapor alırım. Açıklanır açıklanmaz hadi gidin derler kesin, biz de tutuşuruz ama tutuşmaya razıyım vallahi tatlı bi heyecan olur o:) Yeter ki istediğimiz yerlerden biri olsun. Doğum Kasım'da mı yoksa?

İki gün daha geçti kardeş:) Her yeni günü yeni bir umut, gecesi hayal kırıklığı... Bu moddayım 2 aydır.o_O Bir kaç gün içinde kayıt yaptıracağım başka çare yok, ama dedikleri gibi 1 Ekimde gidersek boşuna olacak. Dediğin gibi üst sınıflarda olanlar için durum daha da zor ama bir ay için onun ağlaması da ayrı bir acı. Kreşe alışmaları ortalama 1 ay sürüyor çocuğa göre değişmekle birlikte ki oğlum hiç istekli değil şu an. Ekim olayı kesin olsa hiç başlatmam annem bakar bir aylığına, ben rapor alırım. Açıklanır açıklanmaz hadi gidin derler kesin, biz de tutuşuruz ama tutuşmaya razıyım vallahi tatlı bi heyecan olur o:) Yeter ki istediğimiz yerlerden biri olsun. Doğum Kasım'da mı yoksa?

Yazdıklarınızı sanki ben yazmışım geldi bir an, her güne o gün bugün inşallah diye başlıyorum ben de 2 aydır :) Bizim bakıcımız var, birbirlerini çok seviyorlar.Bakıcımıza kalsa gece de kalsın istiyor uzun bir ayrılık olacağı için gidince.İşte açıklansa ona göre önümüzü görüp rahatlayacağız,bir de istediğimiz yer gelirse tamam olacak inşallah.Doğum ocak sonu ama uçakla seyahat var, riskli döneme girmez inşallah.inşallah sizin de bizim de gönlümüzdeki yerler olur canım.

X